[Odpolední zprávy] • Visa plánuje spustit program NFT zaměřený na pomoc tvůrcům • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se primární kryptoměně dařilo, když se poprvé od poloviny května přiblížila k 58 000 USD. Na první pokus se jí však tuto hodnotu nepodařilo překonat a medvědi ji včera tvrdě hnali na jih. Jak jsme informovali, BTC se během dne propadl o více než 3 000 USD a dosáhl dna kolem 54 000 USD. Přesto se situace za posledních 24 hodin opět změnila.

Místo, aby se Bitcoin vydal dále na jih, začal vůči dolaru rychle posilovat. Během několika hodin získal zpět všechny své předchozí ztráty a tentokrát dokonce překonal hranici 58 000 dolarů. Stále stoupal a dosáhl intradenního maxima nad 58 500 USD, které se stalo novou nejvyšší cenou od poloviny května. K dnešnímu dni BTC ustoupil o zhruba 1 000 USD.

Alternativní mince včera také ustoupily, ale většina z nich je dnes v zelených číslech. Ethereum se propadlo pod 3 500 dolarů, ale nárůst o 5,5 % na 24hodinovém měřítku ho vyhnal na 3 650 dolarů. [1]

Technická analýza: BTC/USD – na ATH si ještě nějakou dobu počkáme?

Kryptoměny

Skoro 1,2 miliardy dolarů v ETH shovenled by Whales and Top Exchanges as ETH Rises Above Over 3,600 USD

Twitterový bot Whale Alert, který sdílí podrobnosti o velkých kryptoobchodech, nedávno na Twitteru oznámil, že za posledních čtyřiadvacet hodin provedly anonymní velryby a hlavní kryptoobchodní místa téměř dvacet transakcí s ETH.

Celkové množství ETH přesunutých ve velkých sumách představuje hodnotu 1,19 miliardy dolarů ETH. Mezitím Ethereum vzrostlo o téměř 7 % ze včerejšího minima 3 427 USD a dostalo se nad 3 600 USD.

Podle údajů sdílených společností WA blockchain tracker bylo v poslední době provedeno téměř dvacet velkých transakcí s Ethereem. Tyto převody nesly od 10 000 ETH (v hodnotě přibližně 34 641 671 USD) po 30 000 ETH a 58 000 ETH (přibližně 201 696 543 USD). [2a]

Texaský guvernér chce Bitcoin do obchodů s potravinami

V poslední době se zdá, že se mezi Texasem a Bitcoinem píše milostný příběh. Guvernér již pomohl navrhnout zákony na podporu rozvoje blockchainu a pomohl společnostem migrovat do státu za předpokladu, že se tak rozhodnou.

Kromě toho guvernér prohlásil, že krypto by mělo být ve všech obchodech s potravinami. V jeho očích pro digitální měnu skutečně neexistují žádné limity, což představuje dobrou vizitku pro průmysl v tomto státě.

Na obzoru je dokonce oficiální summit o blockchainu pro Texas. Guvernér se již dvakrát setkal s radou, která za touto akcí stojí, a opět tak ukázal svou podporu tomuto odvětví. [2b]

Čínský Zhejiang zatýká těžaře GPU, kteří vydělávají na kryptoměnách ve vládních agenturách

Če-ťiang, jedna z několika pobřežních čínských provincií, které se potýkají s nedostatkem energie, zahájila vyšetřování operací, které využívají veřejné zdroje k těžbě kryptoměn.

Správa kyberprostoru v Če-ťiangu ve čtvrtek na svém blogu uvedla, že minulý měsíc zahájila vyšetřování zaměřené na ty, kteří těží kryptoměny uvnitř vládních agentur a agentur komunistické strany, státních podniků i veřejných vysokých škol a výzkumných ústavů.

Sonda prověřila téměř 4 700 IP adres v provincii, které jsou pravděpodobně zapojeny do těžby kryptoměn, uvedla vláda provincie Če-ťiang. Prostřednictvím 184 IP adres lokalizovala dalších 77 veřejných subjektů, které využívají veřejné služby a zařízení k těžbě kryptoaktiv včetně BTC, ETH a dalších. [2c]

Banky, burzy, firmy

Visa plánuje spustit program NFT zaměřený na pomoc tvůrcům

Společnost Visa to oznámila ve středu, 13. října 2021, prostřednictvím tiskové zprávy. Společnost uvedla, že poskytne spojení mezi tvůrci a sítí svých platebních partnerů, což bude pro první jmenované přínosné, protože to rozšíří dosah jejich publika a podpoří růst podnikání.

Mezitím v nedávném oznámení společnost uvedla, že vybere skupinu tvůrců, kteří budou tvořit první třídu Visa prostřednictvím otevřeného procesu podávání žádostí. Americká společnost bude tuto skupinu sponzorovat a také nabízet poradenské služby. [3a]

SS Lazio se stává oficiálním partnerem pro spuštění platformy fanouškovských tokenů Binance

Kryptoburza odhalila spuštění své platformy fan tokenů, přičemž Lazio se stalo jejím oficiálním partnerem a prvním sportovním týmem, který na platformě vydal svůj token. Binance se na oplátku stane hlavním sponzorem dresů tohoto fotbalového klubu.

Fanouškovský token Lazia (LAZIO), utility coin, který poskytuje fanouškům způsob, jak se zapojit do dění v jejich oblíbeném fotbalovém týmu, bude vydáván prostřednictvím Binance Launchpad.

Tato iniciativa pomůže přenést značku klubu na globální pole a vytvořit pro příznivce Lazia napínavější zážitek ze zapojení fanoušků prostřednictvím různých jedinečných a na zapojení založených odměn, interaktivity, gamifikace a dalších prvků. [3b]

CBDC, Regulace

Nadace Digital Pound Foundation zahajuje činnost s cílem podpořit CBDC ve Spojeném království

Skupina zastánců kryptoměn a firem vytváří novou koalici, jejímž cílem je prosadit, aby Velká Británie vydala digitální měnu centrální banky (CBDC).

Nadace Digital Pound Foundation dnes oznámila své založení, jehož cílem je podpořit „zavedení dobře navržené digitální libry a ekosystému digitálních peněz“. Mezi členské firmy patří Accenture, Avalanche, Billon Group, CGI Group, Electroneum, Quant a Ripple.

„Nadace bude čerpat z odborných znalostí a praktických zkušeností svých členů při provádění výzkumu, propagace, „praktických“ průzkumných projektů a spolupráce více zúčastněných stran při navrhování, vývoji, implementaci a zavádění digitální libry jako prostředku k zajištění místa Spojeného království v nově vznikajícím globálním digitálním prostředí,“

– uvádí se v oznámení. [4a]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: