Největší události i výzvy světa kryptoměn v listopadu

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptotrhy nyní dosáhly toho, co mnozí označují za bod, z něhož není návratu, protože podle společnosti CoinGecko má širší trh nyní hodnotu přes 3 biliony dolarů. Zatímco se svět otáčí a tento měsíc se začíná uzavírat, jaké byly největší události i výzvy, kterým svět kryptoměn čelil?

Úžasný měsíc

Ethereum, druhá největší kryptoměna podle tržní hodnoty, dosáhlo tento měsíc nového historického maxima, přičemž jeho cena na začátku měsíce téměř překročila 5 000 USD. V současné době se k tomuto maximu snaží vrátit, přestože trh v poslední době zpomaluje. Spolu s ním Bitcoin předtím dosáhl nového maxima nad 66 900 USD.

Ostatní, jako například Solana, jsou také v zelených číslech a mají za sebou úžasných několik posledních měsíců. V letošním roce vzrostl token Solana (SOL) o téměř 12 000 %. Nyní je SOL čtvrtou největší kryptoměnou podle tržní hodnoty, na začátku listopadu dosáhla historického maxima téměř 259,96 USD a svou hodnotu si drží.

Klíčové momenty

Rostoucí popularita NFT přivedla do světa kryptoměn také nové lidi. Měsíc začal konferencí o NFT v New Yorku, které se zúčastnilo přes 6 tisíc lidí. Akce hostila významnou sbírku NFT Bored Ape Yacht Club, která uspořádala skutečnou jachtařskou party na řece Hudson, spolu s koncertem skupiny The Strokes v hudebním centru Brooklyn Steel. Zúčastnili se také například režisér a legenda Quentin Tarantino, spoluzakladatel Redditu Alexis Ohanian, podnikatel Gary Vaynerchuk a komik Chris Rock.

V průběhu akce se objevily některé zprávy, že jednotlivci vyměnili odhadem 700 000 NFT. Dalšími klíčovými dopady tohoto měsíce v celém kryptosvětě a komunitě je pokračující nástup webu 3.0. Web3 je myšlenka verze internetu, která je decentralizovaná a založená na veřejných blockchainech.

Tento koncept si v posledních letech získal obrovskou popularitu, zájem o něj projevují kryptoměnoví nadšenci a investují do něj vysoce postavení technologové a společnosti. Vstupem na výsluní a získáním pozornosti mainstreamu to změní hru pro vývojáře na blockchainu.

Vyhledávání slov „Web 3.0“ a „NFT“ na Googlu prudce vzrostlo na úroveň, která nebyla v průběhu listopadu nikdy zaznamenána.

Dobrý, skvělý a ošklivý

Mezi všemi těmi úžasnými věcmi, které se dějí každý den, se krypto komunita ještě dočkala velkého překvapení, když zvolený starosta New Yorku Eric Adams oznámil plány na proměnu New Yorku v krypto centrum pro Ameriku a potenciálně i celý svět. Tato zpráva snad podnítí další vedoucí představitele k prozkoumání této možnosti a využití kryptoměn.

Další zprávy se mají objevit a konečně i potenciální odpověď na dlouho očekávanou otázku, jak bude prezident reagovat na krypto. Prezident a Sněmovna reprezentantů schválili dvoustranný návrh zákona o infrastruktuře v hodnotě 1,2 bilionu dolarů a poslali jej na stůl prezidentovi Joe Bidenovi. Ačkoli obsahuje celou řadu ustanovení, návrh zákona bude mít dopad i na držitele kryptoměn a jejich daně.

Kryptoměnoví „zprostředkovatelé“, což jsou především burzy, budou muset vydávat formulář podobný formuláři 1099, v němž budou zveřejňovat, kdo jsou jejich zákazníci. Podniky a burzy budou rovněž povinny vyplnit formulář 8300 pokaždé, když obdrží více než 10 000 USD.

Mezi další pozoruhodné zmínky patřila společnost Mastercard, která oznámila další angažmá v oblasti kryptoměn, spolu s AMC; začne se odehrávat a rozvíjet mnoho nových událostí, které budou pro rychle rostoucí svět kryptoměn dobré, skvělé i ošklivé.

Závěr

Občas je dobré se otočit a podívat se na to, co se stalo a jak se co vyvinulo. Kryptoměny už ušly dlouhou cestu a jdou stále dopředu. Neváhejte nás sledovat také na našem oficiálním discord serveru Kryptomagazin CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: