Prohlížeč Brave společně se Solana

5
(9)

Obsah

O Solaně je poslední dobou hodně slyšet a zájem a každou chvíli se objeví nějaká zajímavá novinka a nejinak tomu je i dnes. Brave, populární prohlížeč zaměřený na ochranu soukromí, uzavřel partnerství se společností Solana, aby nabídl podporu pro její decentralizované aplikace (dApps).

Jak oznámil tým Brave během pondělní konference Breakpoint v Lisabonu, integrace umožní nativní spuštění Solana dApps přímo v jejich prohlížeči.

Brave a Solana

Doposud Brave nabízel podporu pouze pro kryptoměnové peněženky a agregátory DEX založené na Ethereum a Binance Smart Chain (BSC). Nyní tým v rámci své víceřetězcové strategie přidá k podporovaným sítím i Solanu.

Brendan Eich, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Brave Software, hovořil o různých technických změnách, které tým provádí ve webovém prohlížeči pro podporu Solana dApps.

Solana, vysoce výkonný blockchain, zaznamenala v posledním roce rychlý růst a stala se významným soupeřem v závodě o Layer 1. Brendan Eich se pro Crypto Briefing vyjádřil:

“Brave přidává podporu pro vytváření účtů Solana, správu klíčů, vytváření a podepisování transakcí a také přidává podporu pro JSON RPC API Solany”

Podle Eicha pomůže defaultní podpora Solany zajistit rychlý a cenově dostupný přístup k decentralizovanému webu a tím “vydláždit cestu pro další miliardu uživatelů kryptoměn”. Integrace se Solanou bude dokončena v první polovině roku 2022.

Prohlížeč Brave Browser je v kryptografické komunitě poměrně široce používán, protože nabízí alternativu k prohlížeči Chrome společnosti Google, zaměřenou na ochranu soukromí.

Prohlížeč také své uživatele odměňuje tokenem Basic Attention Token (BAT) za prohlížení anonymizovaných reklam. Token BAT zase pohání reklamní ekosystém Brave tím, že umožňuje inzerentům nakupovat reklamní prostor.

Nejnovější partnerství otevírá blockchain Solana 42 milionům (měsíčně) aktivních uživatelů a 1,3 milionu ověřených tvůrců služby Brave. Na oplátku Solana ve své síti implementuje také Themis, reklamní protokol s ochranou soukromí. A právě Themis je považován za klíčový milník v rozvoji BAT 2.0.

Závěr

Zajíamavé spojenectví dvou štik kryptoprostoru může oběma stranám pomoci v získání dalších uživatelů. Token Solana (SOL) se mezitím stal čtvrtou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace, když v uplynulém týdnu předstihl Cardano a stablecoin Tether.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Yoshi
Hodnocení článku :
     

Discord link vám vypršel

spot_img