Opravdu může Solana dosáhnout v roce 2030 na cenu 5 000 USD?

4
(7)

Společnost Finder, která se zabývá srovnáváním produktů, zveřejnila výsledky průzkumu o tom, jaká bude hodnota Solany v letech 2025 a 2030. Podle průzkumu by hodnota “zabijáka Etherea” mohla vzrůst na 1 100 USD, resp. nad 5 000 USD.

Solana v roce 2021

Průzkum, jehož se zúčastnilo 50 odborníků na kryptoměny z oblasti fintech a kryptografického světa, se věnoval otázce, jaká bude podle nich hodnota tohoto aktiva na konci roku, v roce 2025 a jaká bude jeho cena v příštím desetiletí.

Jeden z respondentů, Joshua Fraser, spoluzakladatel společnosti Origin Protocol, předpověděl, že cena Solany do konce letošního roku bude 250 USD a že se aktivum nakonec stane životaschopným konkurentem a alternativou k druhému největšímu kryptoaktivu podle tržní kapitalizace – Ethereu.

Podle jeho slov bude:

“Solana nejvýznamnější alternativou k Ethereu a Ethereum layer 2 v hostingu DeFi. Jedná se o obrovský trh, který je třeba obsadit, a cena SOL to může odrážet”

Další dotazovaný, Gavin Smith, generální partner společnosti Panxora Crypto, se s Fraserovu cenovou předpovědí pro letošní rok naprosto ztotožnil.

My už navíc víme, že Solana během posledních 24 hodin zaznamenala výrazný růst, kdy se její cena již zmiňované předpovědi 250 USD dotkla a jsou tu nemalé náznaky, že by hodnota aktiva mohla tuto částku před koncem roku významně překonat.

solana
Zdroj: coinmarketcap.com

Hodnota Solany za deset let

Pokud jde o to, jaká bude cena aktiva v roce 2025, členové panelu Finderu se zřejmě shodují, že hodnota aktiva by do té doby měla prolomit hranici 1 000 USD a obchodovala by se za 1 178 USD. Rovněž se domnívají, že SOL může do konce roku 2030 dosáhnout hodnoty více než 5 000 USD.

Dotazovaní však také uvedli, že nedávný DDoS útok, který Solana utrpěla a který na chvíli vyřadil síť z provozu, by mohl v budoucnu představovat výzvu.

Podle průzkumu se 40 % respondentů domnívá, že by to pro síť mohlo být v budoucnu problémem, přičemž Jonathon Miller, výkonný ředitel společnosti Kraken Australia, uvedl, že:

“důvěra v blockchainy L1 je nejdůležitější a SOL takovou míru důvěry nemá”

Závěr

O Solaně je v poslední době hodně slyšet a zažívá úspěchy v mnoha kryptoměnových odvětvích, což se pochopitelně odráží i na ceně. Vzhledem k faktu, jak famózně má našlápnuto, se ani cenovka 5 000 USD na konci této dekády nezdá být nemožnou.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Miloš
Hodnocení článku :
     

Supr právě přemýšlím koupit hardwarovou peněženku a držet těch pár Solan co mám dlouhodobě.

M_M

Však to je možné, jak ty cenové odhady, tak ETH killer. Ovšem to nic nemění na tom, že na to nesáhnu ani dráždidlem na vopice.

Rob

Solana je superrychlý blockchain, který zvládne tolik transakcí, kolik se ani nesní MasterCardu a VISA dohromady. Proto se zde mluví o obrovském, neobsazeném, trhu.

E15

vždycky je něco za něco…

Rob

To je pravda. Chápu samozřejmě, že tu důvěryhodnost oproti blockchain L1 nemá a je to tak (což ukáže i čas), ale má ohromný výkon. To bez pochyby.

Rob

Co se dá zpochybnit na tvrzení, že Solana je naprosto výjimečně rychlý blockchain a tedy dokáže potenciálně hostit úměrně tomu velký trh? Víte, mínusy jsou v pořádku, ale zde to vypadá, jako kdybych lhal. A to nemám rád.

M_M

To je, ale na rozdíl od jiných shitcoinů již totálně selhal, což je z mě nepochopitelných důvodů zcela ignorováno obrovskou masou hazardních hráčů.
Je to jako když hrajete ruletu a najednou zjistíte, že je cinklá, ale místo abyste šli do sousedního casina, doběhnete pro další žetony a sázíte dál.

Rob

Myslíte, že Solana je cinklá?

spot_img