Téměř třetina obyvatel Latinské Ameriky se chystá investovat do Bitcoinu

4.6
(9)

Přestože Latinská Amerika patří mezi méně rozvinuté regiony, jde příkladem celému světu, pokud se jedná o přijetí, obchodování a rostoucí zájem o kryptoměny. Téměř každý třetí ze zde žijících lidí se zajímá o digitální měny. Mnozí ale s investicí zatím čekají, až dokud jim opravdu nebudou rozumět.

Nedávný průzkum ukázal, že více než 30 % obyvatel Latinské Ameriky má zájem investovat do kryptoměn, ať už za účelem zvýšení jejich bohatství, nebo alespoň pro udržení jeho hodnoty v dobách ekonomické nestability. Studie, zadané společností Sherlock Communications, se zúčastnilo více než 2200 lidí v Argentině, Brazílii, Kolumbii a Mexiku.

Latinská Amerika krypto miluje… Lidé mu ale nejdřív chtějí porozumět

Podle zveřejněných výsledků 31 až 39 % respondentů uvedlo, že mají „mnohem větší zájem“ o investování do bitcoinů poté, co zažili důsledky pandemie COVID-19. Pro srovnání, dalších 35 až 51 % respondentů uvedlo, že nyní mají o investování do BTC „trochu větší zájem“. Většina lidí však zatím do Bitcoinu ani žádné další kryptoměny zatím ještě neinvestuje, protože jim chybí dostatečné znalosti o digitálních aktivech.

Respondenti vnímají v regionu výraznou mezeru mezi masovým přijetím kryptoměn a příznivého právního prostředí. V tomto pesimistickém pohledu vede Argentina, kde více než polovina populace vnímá, že země ve srovnání s jinými národy zaostává.

Ostatní země – například Brazílie a Kolumbie – mají naopak pocit, že v přijetí kryptoměn „postupují vpřed“, což byla druhá nejčastější odpověď, kterou zvolilo 28 % respondentů.

Další zajímavou skutečností je, že většina respondentů (43 – 51 procent) souhlasí s tím, že kryptoměny nakonec usnadní mezinárodní směnu peněz, a o něco menší počet (32 – 46 %) věří, že tyto technologie nakonec nahradí nekryté měny.

Jako nejoblíbenější a nejznámější kryptoměnu regionu označili dotazovaní Bitcoin s celkovým počtem 86 – 92 procent. Druhé v pořadí Ethereum si získalo uznání pouze u 26 – 29 procent dotazovaných (v závislosti na zemi).

Dobré zprávy pro Bitcoin a blockchain obecně

Politicko-finanční situace v Latinské Americe je “vlastně dokonalá” nejen pro bitcoiny a další typy kryptoměn, ale také pro nárůst decentralizovaných aplikací. Kolumbie, Peru, Chile a Brazílie právě teď experimentují s využitím řešení (založených na blockchainu) k optimalizaci jejich administrativního systému, který je odolný vůči korupci. A pro dokreslení situace dodáváme, že Venezuela a Kolumbie jsou jedny ze zemí, kde se nejvíce daří obchodování kryptoměn P2P.

Podle Luize Hadada, populárního blockchainového konzultanta v Latinské Americe, je právě tato oblast skvělou případovou studií pro ty, kteří se zajímají o vývoj decentralizovaných řešení mnoha makro problémů a tato studie je odrazem této reality:

“Tyto výsledky jsou velmi povzbudivé nejen pro kryptoměny a aplikace založené na blockchainu, které mají být spuštěny v Latinské Americe, ale také pro latinskoameričany, kteří pociťují dopady současné ekonomické krize. Nedůvěra ve vlády, ekonomická nestabilita, inflace, touha po transparentnosti, miliony lidí bez bankovního účtu nebo bez ekonomického vzdělání. Pojmenujte problém, který se blockchain snaží vyřešit: My ho tady máme”

Závěr

Latinská Amerika je velmi heterogenní region s mnoha rozmanitými kulturami a politickými systémy. Přes to všechno se ale zdá, že každý den se stále více a více lidí obrací k Bitcoinu a krypto revoluci, kterou přináší.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
abc

Jo to urcite , a za co xd

Xko

No za to co vydelaji? Duh? Zapni mozek

Poslední editace 3 let před přes Xko
Tomas

“Průzkumu se zúčastnilo 2200 lidí = téměř třetina latinské ameriky se chystá investovat do krypta”. 😂😂😂😂 A průzkum vytvořen na krypto stránkách = tedy hlasovali lidi co znají krypto.. prosím Vás pište objektivní a smysluplné články, nebo nepište blbosti aby jste zaplácli obsah..

Pablo

Tzn lidé z kartelů…😂

Lakatosh(i)

“Investovat” takoví budou kupovat na ATH 😀

spot_img