[Odpolední zprávy] • Salvador postaví první “Bitcoin City”, bude poháněné sopkou • a další články

0
(0)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po několika po sobě jdoucích dnech ztráty hodnoty, během nichž Bitcoin klesl o 20 % ze svého maxima na měsíční minimum pod 56 000 USD, se aktivum během víkendu konečně začalo zotavovat. V sobotu BTC vyskočil o zhruba 3 000 USD a v neděli se dokonce přiblížil 60 000 USD. Nepodařilo se mu ji však překonat a následné odmítnutí jej tvrdě vyhnalo na jih.

Během několika hodin se BTC propadl o několik tisíc dolarů a dokonce se ponořil pod 57 000 USD. Zde se poměrně dobře odrazil a v současné době se nachází poblíž 58 000 USD.

Většina altcoinů v posledních dnech napodobila výkonnost BTC, což znamená, že jsou dnes mírně v červených číslech. Ethereum se včera dostalo nad 4 350 USD, ale 3% pokles ho srazil zpět na úroveň kolem 4 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – růstový trend je zlomený?

Přehled trhu: Panic sell k 50 000 USD nekončí!

Kryptoměny

Salvador postaví první “Bitcoin City”, bude poháněné sopkou

Salvador plánuje vybudovat první “Bitcoin City” na světě. Celé město bude financováno z BTC dluhopisů a poháněno geotermální energií z jedné z mnoha sopek v zemi, alespoň to vyplývá z údajů zveřejněných na oficiální prezidentské stránce Salvadoru na Twitteru.

V projevu na týdenní akci na podporu Bitcoinu v zemi prezident Nayib Bukele uvedl, že město u oceánu pomůže podpořit investice v Salvadoru a bude obsahovat letiště, obytné a společenské oblasti s centrálním náměstím navrženým tak, aby ze vzduchu připomínalo symbol Bitcoinu.

“Investujte zde a vydělejte si, kolik chcete,” řekl Bukele a přirovnal plán k městům založeným Alexandrem Velikým. “Pokud chcete, aby se Bitcoin rozšířil po celém světě, měli bychom postavit několik Alexandrií.” [2a]

Chainlink (LINK) se podle sledovací služby WhaleStats stal nejobchodovanější kryptoměnou mezi 1 000 největšími peněženkami Etherea. Objem tokenu dosáhl přibližně 2 milionů dolarů.

Za posledních 24 hodin se velryby rozhodly obchodovat Chainlink více než známější tokeny jako SHIB, CRO, OKB a další. Podle žebříčku držby se Chainlink ocitl na šestém místě s 380 miliony dolarů v držbě mezi největšími peněženkami v síti.

V předchozím týdnu velryby opustily většinu svých dříve otevřených pozic v důsledku globální tržní korekce, která proběhla na trhu s bitcoiny i altcoiny. Nejoblíbenějším tokenem pro velryby však stále zůstává token SHIB. [2b]

Banky, burzy, firmy

Animoca Brands získala 5 milionů dolarů pro tržiště NFT, Quidd

Quidd, tržiště pro digitální sběratelské předměty a dceřiná společnost Animoca Brands, získala celkem 5 milionů dolarů v neveřejných předprodejích a prvotní nabídce DEX (IDO). Prodej tokenů se uskutečnil 18. listopadu v projektovém inkubátoru Polkadot Polkastarter. Příděl 2 milionů tokenů QUIDD v ceně 0,25 USD za token se vyprodal za necelou hodinu a vynesl 500 000 USD.

Začátkem tohoto měsíce vynesl neveřejný prodej tokenů QUIDD založených na ETH 4 miliony USD od investorů včetně Binance Smart Chain Growth Fund, Genesis Block Ventures, Kingsway, Mind Fund Group Ltd, Sanctor Capital, OneFootball a dalších. Během předprodeje 3. listopadu na Launchpadu Animoca Brands se 1001 poukazů prodalo za 22 minut. Každá poukázka stála přibližně 500 dolarů, takže celková hodnota předprodeje dosáhla 500 000 dolarů. [3a]

Indičtí investoři do kryptoměn dostávají od bank varovné e-maily

Indické banky začaly rozesílat kryptoinvestorům e-maily, ve kterých je varují před touto třídou aktiv. Jedná se o nejnovější krok bankovního sektoru, který odmítá digitální měny.

Podle zpráv místních médií začaly banky v Indii informovat investory do kryptoměn o rizicích spojených s tímto trhem. Velké soukromé banky jako HDFC Bank, Axis Bank a ICICI Bank rozeslaly e-maily klientům, kteří investovali do kryptoměn, což je motivováno tím, že kryptoburzy zahájily velkou reklamní kampaň.

Obávají se především toho, že by to mohlo vést k tomu, že spousta neinformovaných investorů vloží kapitál do trhu, který může být velmi volatilní. Upozorňují, že tyto reklamy vyzdvihují vysoké míry návratnosti, které lákají investory s malými znalostmi. [3b]

CBDC, Regulace

Kryptoburza Bithumb získala souhlas jihokorejských regulačních orgánů

Jihokorejská burza Bithumb byla oficiálně zaregistrována pod finanční zpravodajskou jednotkou (FIU). Díky tomu mají všechny čtyři hlavní burzy v zemi licenci k provozování virtuálních aktiv včetně služeb převodu hotovosti na krypto.

FIU 19. listopadu oznámila, že zaregistrovala burzu Bithumb jako oficiální obchod s virtuálními aktivy. Další tři hlavní burzy v zemi – Upbit, Coinone a Korbit – již byly přijaty pod FIU, zatímco rozhodnutí o zprávě o podnikání Bithumb bylo odloženo, a to přibližně 75 dní po podání zprávy. Některá média to přičítala probíhajícímu soudnímu procesu s hlavním akcionářem společnosti Bithumb Lee Jung-hoonem poté, co byl obviněn z podvodu. [4a]

Britský úřad pro reklamu zpochybňuje reklamy Floki Inu po celém Londýně

Reklama na nákup tokenů Floki Inu, kterou prověřila společnost Transport For London, vyvolala znepokojení úřadu ASA a politiků ve Spojeném království.

Britský Úřad pro reklamní standardy (ASA) prověřuje, zda reklamy na Floki Inu v autobusech londýnského metra neporušují pravidla reklamy. Někteří politici ve Spojeném království, včetně Sian Berryové ze Strany zelených v Londýně, zpochybnili schválení těchto reklam společností Transport for London.

Reklama zobrazovala následující text: “Chybí vám Doge? Pořiďte si Flokiho.” Floki Inu, subjekt se sídlem v Gruzii, který stojí za kryptoměnou, tvrdí, že při své reklamní kampani, která zahrnovala zřeknutí se odpovědnosti ohledně rizikovosti investování do kryptoměn, dodržel všechna pravidla, a odsoudil snahy politiků o cenzuru takových reklam. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img