22.11.21 Technická analýza BTC/USD – růstový trend je zlomený?

4.5
(15)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) ukončil další týden, bohužel ve spíše nepříznivé podobě. V době zpracování nedělní video analýzy to nebylo ještě tak jisté, ale dovolil bych si tvrdit, že týdenní graf skutečně směřuje k otestování S/R levelu 52 500 USD. V tržní struktuře došlo ke zlomu. Proto je moudré počítat s pokračováním poklesu k prvnímu silnějšímu supportu.

Je však nutné situaci brát tak, že nic není definitivní. Pokud Bitcoin klesne k řečené hladině, samotná reakce nám hodně napoví. Třeba z toho vzejde jenom korekční struktura, která bude mít dno právě na supportu.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Již v říjnu jsme dostali jasné varování, když v druhé polovině měsíce se zavřela ATH svíce do podoby Doji. I přesto cena měla snahu postupovat směrem nahoru. Nemělo to ovšem sílu, na což jsem upozorňoval. Před více jak týdnem byl postup zase zamítnutý, ale výsledná svíce nebyla až tak medvědí. Leč na CME s futures byla ryzí Shooting star. 

BTC

Bylo tudíž očividné, že se na trhu začínají vytvářet podmínky pro vývojový zlom. Což minulý týden započalo a podoba close týdenní svíce to i potvrdila. Zavírací cena je pod supportem, takže Bitcoin hladiny nad 60 000 USD prostě neudržel. Propad se každopádně zastavil na 56 000 USD. Není to náhoda, protože na uvedené úrovni je střed toho celého clusteru objemového profilu. Zkrátka tu máme high volume node.

Leč nejsilnější blízká hladina je právě těch 52 500 USD. Jde zde totiž i supportní konfluence v podobě cenového supportu, klouzavých průměrů MA 50, 20 a low volume node. Jednoduše řečeno je zde vysoká pravděpodobnost odrazu. Samozřejmě jistota nikdy neexistuje. Pokud na trhu nevznikne žádná panika, níž bychom na první dobrou jít neměli.

Následně se může v grafech s nižšími časovými rámci vytvořit jakýkoliv známý pattern. To nám může pomoci při orientaci nad tržní situací.

Indikátory

Růstový trend se na RSI indikátoru zlomil v blízkosti 70 bodů. To není dobré, protože pro potvrzení bull run je třeba pokračovat nad hraniční úroveň a tam setrvávat. Na MACD se pomalu rýsuje bearish cross, ale k tomu je ještě dlouhá cesta.

Závěrem

Osobně nevnímám cenový vývoj nad 60 000 USD vůbec pozitivně. Jestli měl bull run pokračovat, mělo to být bez váhání. Tohle je ale nejenom zaváhání. Bitcoin měl totiž příležitost, kterou nevyužil. A do konce roku už moc času nezbývá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

13 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: