21.11.21 Video analýza: Bitcoin (BTC), DXY – risk off akceleruje, trh nás varuje před pádem?

3
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) na týdenním grafu rýsuje zlom. Zatím se nejedná o nic potvrzeného, protože trh má na své straně spousty supportů. Technicky tudíž uptrend pořád platí. I přesto však není rozumné ignorovat fakt, že se nám na vysokém časovém rámci rýsuje potenciální obrat. Mimo jiné je dobré brát v úvahu, že růst kurzu na dolarovém indexu pořád akceleruje. To nám signalizuje, že risk off prostředí na trhu sílí.

YouTube video

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

26 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Ahoj díky za tvou práci!!! V minulosti jsem sledoval spoustu guru borců ale nyní jsem vystřízlivěl a těším se pouze na tvé analýzy. díky moc

Rob

Těch mínusů je mi až líto. Já tedy s Jardou také někdy polemizuji (a bývám i optimističtější), ale jinak si myslím, že on je jeden z nejlepších. Ne proto, že je Ing., ale protože má pro svá tvrzení jednoduchá a jasná vysvětlení. Je to prostě TA. Ne předpověď budoucnosti. Hlavu má mít každý svou a TA NENÍ O FUNDAMENTECH. Myslím, že většina mínusařů zde zaměňuje TA za něco, čím není.

Kenny

Jojo ja bych spis videl příležitost pro nakup, ale nikdy se neda rict ze to je tutovka, jak vime. Nicmene nakupem se nic nezkazi, kdyz budes HODL 🙂

E15

Hold (ideálně DCA) je sice dlouhodobě efektivní, ale strááášně nudný ;-DDD.

D-wink
Hodnocení článku :
     

Děkuji za přehlednou analýzu. Též Vás rád dlouhodobě sleduji a bez ohledu na mnohé komentáře je vaše práce pro můj přehled přínosem. Děkuji

Tereza
Hodnocení článku :
     

Podle mě není důvod k panice, pokud se nedostaneme pod 50k. Cena vzrostla za 4 měsíce o 130%, myslím, že bitcoin má nárok na oddych.

kubik

Taky si myslim že neni duvod k panice,na tydenim grafu ethera je 8ka ,pada to okolo 8-9 tydne a zacina novy cyklus,tak bych tomu dal 2-3 tydny a muzeme jit vejs

Fantom

A až se dostaneme pod 50k tak bude důvod k panice? Buy the dip 🙂

Tereza

Jako buy the dip, ale s rozumem. Pokud bychom se teď v následujících týdnech dostali pod těch 50k, tak já osobně budu dost nervózní a budu uvažovat o prodeji alespoň části portfolia. Od července to jede v rostoucím lineárním patternu, ale pokud spadnem pod 50k, bude mít konkávní zahnutí. Navíc je okolo této úrovně 20week ma.

Fantom

To je právě ono. Podle tohoto komentáře jste čistokrevný obchodník a aktivu zase až tak moc nevěříte. Pokud ano, tak jako dlouhodobý investor nebo dokonce hodler nadšeně dokoupíte a stejně budete v klidu, neboť si budete jista hodnotou aktiva jako E15 níže. Já věřím že krypto potenciál má, ale současné ceny jsou NAPROSTO extrémní – obrovská bublina. Tedy myslím buy the dip – např. nyní prudký propad k cca 50k (nákup za cca 10-20% z hodnoty pro krypto portfolio-dravci více) pak retracement k 52-53k prodej všeho/téměř všeho a znouvu totéž v pásmu 42-45k a znova a znova. Dno očekávám hluboko pod 20k. V současné době mám v čistém kryptu cca 0 (téměř vše je BUSD Binance, zbytek EUR na Kraken) a nemám ani ordery. Místo nich si hraju s nabídkou “Dual Investment” na Binace – nyni mám “opce” na nákup za 53k (BUSD) a prodeje na 58k a 59k (malé množství BTC) Delivery date 26/11 úrok p.a. nabízí Binance cca 25-30% na nákup a cca 110% na prodej. Úrok vyplatí vždy, spolu s jistinou podle strike price v BUSD nebo BTC. Je to docela zábava a takovéhle úrokové sazby v bance nemáte 🙂 Většinu BUSD mám ale na Launchpoolu a farmím shitcoiny, které prodám když začnou pumpovat. Dlouhodobě v ně nemám důvěru. Tím si zatím krátím čas v kryptu než začne opravdový bear market.

Rob

Naprostý souhlas s úvodem. Musí tam být ta jistota. Potom má člověk relativní klid. Proto se doporučuje studium kryptoměn, aby člověk zjistil především, jestli to či ono budou lidé potřebovat, pokud jde o výdělek ze spekulace a probíhající adopce. Jinak Fantome bacha na BUSD. Blockchain Binance má teď problémy. Pro jistotu bych BUSD swapnul na jinou síť. Máte na výběr z těchto:

  • ethereum (0x4fabb145d64652a948d72533023f6e7a623c7c53)
  • polygon-pos (0x9fb83c0635de2e815fd1c21b3a292277540c2e8d)
  • iotex (0x84abcb2832be606341a50128aeb1db43aa017449)
  • harmony-shard-0 (0xe176ebe47d621b984a73036b9da5d834411ef734)
  • okex-chain (0x332730a4f6e03d9c55829435f10360e13cfa41ff)
  • moonriver (0x5d9ab5522c64e1f6ef5e3627eccc093f56167818)
  • sora (0x00567d096a736f33bf78cad7b01e33463923b9c933ee13ab7e3fb7b23f5f953a)

Ty kontrakt hashe by měly sedět, ale samozřejmě doporučuji ještě kontrolu. BSC má problémy s transakcemi. Jinak bych nevyváděl. Jinak já, jak už určitě víte, stablecoinům nevěřím, protože nevěřím krytí a dlouhodobé existenci těch institucí. Navíc naprosto chybí legislativní rámec, přestože se zde manipuluje s fiat měnami. V tom se názorově rozcházíme, ale to je dobře. Kdyby všichni na trzích měli stejný pohled, nemohl by fungovat. A většinou minimálně z poloviny souhlasím s tím, co píšete, což je ve skutečnosti ohromné skóre v celkovém kontextu. Krom toho obdivuji váš styl obchodování. Já bych tohle, co píšete, například nedokázal, ikdyž je jasné, že trh je poměrně napálený, protože bych se zbláznil. To raději ať to jde, kam chce. Držím palce! 🙂

Rob

Mimochodem dno též očekávám pod 20k, ale na těchto úrovních už skutečně půjde o buy the dip, protože na této úrovni bude kapitulovat těžba. Dokonce optimisticky věřím, že se BTC pod $20k už s nějakou pravěpodobností nedostane. Dvojku na první cifře ale očekávám s poměrně vysokou pravděpodobností.

Rob

Spletl jsem se! Těžba bude kapitulovat na $10k/BTC. Jinak souhlasím s tím, co jsem napsal…

Rob

Fantome, ukradl jste mi komentář! Přesně to mě hned taky napadlo. Pod 50k dojde k panice a na těch 30k bude fajn období k nákupu. A pak samozřejmě ještě jednou za 20k. 🙂 Tihle lidé, co sem píší, jsou kryptoměnoví nováčci. Vůbec netuší, co se v reálu na BTC děje… Děkuji za mínus. 😉

Tereza

Já ale neřekla, že pak nenakoupím zpět, jen si myslím, že jestli se dostanem pod 50k, tak to slítne o dost, třeba na 30k.

Fantom

Jasně jste obchodník. Ale pro ty krypto není až takové terno. Když se budou chtít zajistit stoplossy tak je velcí hráči vypláchnou a když ne, tak pak dostanou v bear marketu strach právě proto že aktivu nevěří jako hodleři. Když se jede ve FOMU to the moon tak je to easy, ale pak se to otočí.

Tereza

Obchodník opravdu nejsem, nakoupila jsem v březnu 20 a pak nějáké alty během letošního léta a zatím vše držím. Ale alespoň část portfolia bych ráda prodala pro klid v duši (a pak znovu nakoupila třeba za dva roky).

Fantom

Pak zvažte zda prodat do “tvrdého” fiatu – na burze a zpět do banky – = daňový dopad pokud je to velká částka. Případně do stablecoinu nebo “měkkého” fiatu (USD,EUR – Kraken, Coinbase, Revolut??) na burze – zůstává systémové riziko – krach burzy/některých stablecoinů. Pro klid duše to asi moc neodkládejte, nerealizovaný zisk není ziskem. Já naopak do tvrdého fiatu jít nehodlám vůbec. Co mám nyní v kryptu už v něm v nějaké formě zůstane.

Tereza

No nevím, ještě si myslím, že je prostor pro růst. Nedávno jsme měli ATH a v porovnání s přelomem roku/letošním květnem je ta atmosféra na trhu neporovnatelná, ale uvidíme 🙂

Fantom

OK, každý ať si situaci zhodnotí sám. Jen jsem reagoval na ten “klid v duši” 🙂 On je totiž vždycky prostor pro růst i pro pád. Důležité je počítat s tím že může jít vývoj ceny i na opačnou stranu a být s tím v pohodě. Takový E15 je zjevně v pohodě s růstem i poklesem. 🙂

Rob

Já si subjektivně myslím totéž. Ceny jsou z dlouhodobého pohledu vysoko, ale kryptoměny dnes v podstatě nikoho nezajímají. Nedá se hovořit o FOMO, jaké známe. Ještě si o kryptu nevypráví důchodci. Takže kryptoměny jdou nahoru díky fondům a jejim přirozeným vlastnostem, což dává naději na menší případný propad z dnešních cen nebo i růst. Naštěstí nejsme v parabole “parabolovité”, jestli mi rozumíte.

Rob

Terezo, já to vlastně ani nemyslel tak na vás, protože netuším, s kým mám tu čest. I když mohlo to tak vyznít, čehož jsem si byl samozřejmě vědom. Když jste ale napsala “Pokud bychom se teď v následujících týdnech dostali pod těch 50k, tak já osobně budu dost nervózní”, úplně to vybízelo k tomu, jak reagoval Fantom. I mě to okamžitě napadlo. On už je minimálně tady na Kryptomagazínu docela dlouho, takže to zná. A v tom, co píše dál o těch hodlerech a tak, má podle mě taky pravdu. Obchodovat na kryptu je o zdraví. Dokáže to strašný věci, věřte mi. V každém cyklu to dělá hrozitánské výkyvy. Na jiném trhu tohle rozhodně nezažijete. Představte si, že investujete milion a za pár měsíců máte sto tisíc. To unese málokdo. Proto je lepší investovat jen to, co by vám nebylo líto v podstatě vyhodit do kanálu. Každopádně… Nikdy, ale nikdy neprodávejte v mínusu. Ať to vypadá, jak chce. Ty brutální výkyvy totiž nejsou jen směrem dolů. Držím pěsti. Taky by mě zajímalo, jaké máte alty. Vím, že je to poměrně osobní a chápu. Bylo by to jen čistě pro zajímavost.

Tereza

Já vím, jsem na to psychicky připravená, že to spadne třeba o 80%, právě proto bych ráda časem část prodala, aby mě to tak neštvalo. Pokud to poroste dál, tak super, protože si určitě část nechám, pokud ne, tak taky fajn, alespoň pak nakoupím levněji. Jinak souhlasím, člověk musí investovat jen to, co si může dovolit ztratit. Mám takovou klasiku: ETH, ADA, DOT,LINK, LTC a trošku SOL.

Pavel

Člověče,tahle bublina musí dříve,nebo později splasknout. Všechny krypta jsou závislé jen a pouze na důvěře lidí,jakmile dojde,je konec.

E15

Přesně tak, a čím níž to půjde, tak tím víc a když to půjde ještě níž, tak ještě a ještě a ještě :-DD. Loni na jaře jsme buy the dip až do do 4k a kdyby to bývalo spadlo na 2k, dokoupím daleko víc. Stejně nakonec půjdeme na 300k +, tak bych nepanikařil, ať se stane cokoliv. Samozřejmě nemluvím o shitcoinech…

Rob

Souhlas! Ovšem schopnosti buy the dip oplívají dle mého názoru pouze ti, kteří vědí, s čím mají tu čest. Respektive ti, kteří si to myslí natolik, jako kdyby věděli. Držím palce, E15! Ať jsme si co jsme si. Diskuse má aspoň šťávu a pravda lítá kdesi v éteru. Nebo… V Ethereu? 😀

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: