Největší a nejznámější kryptoměnové burzy (část 3.)

0
Burza

Jak jsme již avizovali, třetí část tohoto seriálu bude i tou poslední. Netřeba se ale ničeho bát, máme pro vás přichystané další skvělé informace o kryptoměnových burzách. Výběr některých burz však může být z části překvapující. Pravděpodobně nepůjde o tak známé burzy (v některých případech), jako tomu bylo v předchozích dvou případech, avšak určitě jde stále o velmi známé a používané burzy.

Kraken

Tato burza patří mezi nejstarší kryptoměnové burzy vůbec. Založena byla již v roce 2011. Kraken se teší obrovské popularitě především v Evropě, Austrálii, Kanadě, Japonsku a Velké Británii. Stejně jde o jednu z největších platforem, které umožňují přímý bankovní převod na tuto burzu. Aktuálně zastřešuje 17 digitálních kryptoměn včetně BTC, LTCETH, XLM nebo DASH.

Na první pohled se může uživatelům zdát uživatelské prostředí této burzy částečně matoucí a komplikované, avšak po čase se na to určitě dá zvyknout. I přesto se však tato platforma doporučuje zejména profesionálním obchodníkům. Pro ty má připravené široké rozhraní pomůcek a nástrojů, které mohou používat.

Poloniex

Burza, jejíž pověst je opravdu všelijaká. I přesto však Poloniex stále patří mezi ty největší a nejpoužívanější vůbec. Je tomu tak zejména díky tomu, že je na trhu již od roku 2014, ale také díky možnosti obchodování na páku. Právě druhá možnost je ta, díky které se na Poloniex často hlásí zejména profesionální obchodníci.

I když jde o krypto-krypto burzu (nelze obchodovat žádné měnové páry a ani dělat bankovní transfery), tato burza se stále těší oblibě. V nabídce má pro své uživatele až 100 kryptoměnových párů.

CoinBene

Pravděpodobně první překvapení na našem seznamu. CoinBene totiž v našich končinách nemá až tak velké jméno jako v jiných částech světa. Známá je zejména v Asii, odkud i pochází (konkrétně ze Singapuru). CoinBene nabízí až 100 různých kryptoměn, avšak stejně jako Poloniex neumožňuje přímé bankovní převody nebo platby pomocí kreditní karty.

Výhodou této burzy je hlavně velmi snadné používání (i přesto, že přednastavený jazyk je čínština). Změna jazyka je ovšem velmi jednoduchá, a proto se CoinBene těší velké oblibě nejen v Asii, ale i Americe.

LocalBitcoins

Založená v roce 2012. Tato platforma má z části jinou úlohu než všechny předešlé kryptoměnové burzy. LocalBitcoins by se totiž dala nazvat i vstupní branou do světa kryptoměn pro všechny ty, kteří s tímto sektorem nemají žádnou předešlou zkušenost.

Právě díky „poslání“ této burzy, kterým je umožnit nováčkům nakoupit kryptoměny (Bitcoin), má tato platforma různé možnosti platby. Jde o platbu nejen kryptoměnami, ale také bankovním převodem nebo koupi kreditní kartou.

Závěr

V tomto seriálu jsme vám představili různé kryptoměnové burzy, které se těší velké popularitě, a to hned z několika důvodů. Ať už jde o počet kryptoměn které mají v nabídce, uživatelskou základnu, nebo možnosti koupě přímo prostřednictvím bankovních převodů, všechny uvedené burzy jsou v kryptoměnovém světě poměrně ustálené. A to jsme si ještě ani nepředstavili burzy jako Coinbase, UpBit nebo HitBTC, o kterých jsme již také několikrát psali. Do našeho seriálu se však nevešly.

Zdroj:
bitcoinafrica.io

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek F.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na