Největší a nejznámější kryptoměnové burzy (část 1.)

2
burza

V kryptoměnovém světě je třeba být opravdu velmi opatrný. Ať už obchodujete, nebo investujete, dříve či později budete muset využít kryptoměnovou burzu. Ty však často nebývají vůbec bezpečné. Negativních novinek je z tohoto sektoru opravdu dost. Právě proto jsme se rozhodli podívat se na ty nejlepší kryptoměnové burzy (v rámci možností). V tomto článku si představíme první 3 burzy, které určitě zná každý z vás.

Bitfinex

Pravděpodobně jedna z nejznámějších kryptoměnových burz (pokud ne vůbec nejznámější). Jde o kryptoměnovou burzu pocházející z Hongkongu. Od roku 2012 umožňuje Bitfinex investorům obchodovat poměrně široké spektrum kryptoměn. Především díky tomu, jak dlouho burza funguje, patří denní objemy Bitcoinu na Bitfinexu mezi ty největší vůbec.

Tato platforma nabízí více než 100 kryptoměn na obchodování (samozřejmostí jsou BTC, ETH, LTC, XLM, NEO a mnoho dalších). Rovněž jde o uživatelsky velmi nenáročnou platformu s jednoduchým používáním. Je proto vhodná nejen pro experty, ale také pro nováčky v tomto sektoru.

Asi jednou z největších předností této burzy je její bezpečnost (zatím). Většina z kryptoměn je totiž odložena na cold wallets, a tudíž není v dosahu hackerů. Na hot wallets se nachází pouze zhruba 0,5 % ze všech kryptoměn, které burza vlastní. Samozřejmostí je dvoufaktorová autentizace a různé jiné bezpečnostní prvky.

Binance

I přesto, že je burza Binance poměrně nová, patří mezi světovou špičku. Začátky sahají pouze do poloviny roku 2017, kdy po úspěšné ICO fázi došlo k oficiálnímu spuštění burzy. Zakladatel Changpeng Zhao patří mezi nejvýznamnější a nejvlivnější osoby v kryptoměnovém světě s obrovským množstvím zkušeností, které při tomto projektu zužitkoval více než dokonale.

Na této burze je zalistovaných přes 100 kryptoměn a dohromady téměř až 300 kryptoměnových párů. Velkou výhodou je zejména likvidita a skoro okamžité uskutečnění transakcí. BNB (Binance Coin) je také velmi využíván, čemuž se vůbec nemůžeme divit. Při používání této kryptoměny se uživatelé na burze těší slevě až 50 % na poplatcích.

Velkou předností této burzy je fakt, že dosud nezažila žádný útok nebo hack, který by ji ohrozil. Může za to hned několik bezpečnostních prvků, které tato burza neustále obměňuje, doplňuje a inovuje.

Bitstamp

Burza pocházející ze státu, který je tomu našemu poměrně blízko. Jde pochopitelně o Slovinsko, v němž má tato burza svou základnu. Odtud se rozrostla například i do New Yorku nebo Lucemburska. Bitstamp patří mezi nejstarší burzy celkově. V našem dnešním seznamu (ale i celém seriálu o burzách) jde o nejstarší burzu vůbec.

Jednou z velkých výhod, které tuto burzu zdobí už od začátku, je schopnost nakoupit kryptoměny prostřednictvím kreditní karty nebo přesunu financí přímo na účet burzy. Tato burza podporuje pouze největší a nejznámější kryptoměny jako BTC, ETH, XRPBCH a LTC.

Závěr

Jde pouze o první část z našeho seriálu. Ten bude mít ještě minimálně další 2 části, v nichž si představíme o něco méně známé kryptoměnové burzy než ty dnešní. Bez pochyby totiž Bitfinex, Binance a Bitstamp patří mezi ty největší a nejznámější burzy z tohoto odvětví.

Zdroj:
bitcoinafrica.io

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek F.

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MichalPetr Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Coinbase by měla být také mezi prvními teda alespoň si myslím že si to zaslouží. Jinak kryptomagazínu chybí info o btch všeobecně SV ABC. Pořád jen btc.

Michal
Host
Michal

BCH je mrtvy uz od sveho vzniku, skoda casu jej nejak resit..