NASDAQ připravuje analytický nástroj k předpovídání cen kryptoměn

0
nasdaq 2

Nasdaq, druhá největší burza na světě, údajně plánuje přidat do svého analytického nástroje „Analytics Hub“ software, který jeho uživatelům pomůže předpovídat předpokládané cenové pohyby jednotlivých kryptoměn. Nasdaq Analytics Hub, který byl představen loni, využívá ke své práci i umělou inteligenci, která se zaměřuje na interakce mezi počítačovými daty a lidským chováním, monitorovaným převážně na sociálních sítích.

Nasdaq Analytics Hub

Údaje analyzované vlastním softwarem této burzy mohou investoři použít k posouzení aktuálních trendů převládajících na trhu, čímž získají přehled o možných budoucích cenových pohybech. Nasdaq Analytics Hub byl dosud k dispozici pouze tradičním investorům. Podle aktuálních zpráv budou moci z tohoto nástroje profitovat v blízké budoucnosti i obchodníci s kryptoměnami.

Analýza pro až 500 kryptoměn

Nástroje, které Nasdaq připravuje na analýzu kryptoměn, se nachází v současné době ve fázi beta testování a jejich vydání je naplánováno na listopad tohoto roku. Nový software by měl údajně monitorovat tržní sentiment až pro přibližně 500 kryptoměn. (Tržní sentiment – celkový postoj investorů k určitému instrumentu nebo trhu jako celku, vyjádřený přes aktivitu obchodníků a pohyb samotné ceny).

K co nejpřesnějším předpovědím bude využívat již výše zmíněnou umělou inteligenci, která bude sbírat data z více sfér. Kromě sledování trendů na sociálních sítích (v úvahu připadá Twitter nebo Reddit) bude monitorovat i transakce mezi obchodními platformami či pohyby v peněženkách.

Mohlo by vás zajímat: 9 decentralizovaných burz, které stojí za vyzkoušení

Nasdaq sa zajímá o kryptoměny již delší dobu

Už v lednu tohoto roku se generální ředitelka společnosti Nasdaq, Adena Friedman, vyjádřila, že tato americká burza zkoumala myšlenku obchodování kryptoměn spolu s blíže nespecifikovaným obchodním partnerem. Zároveň však poznamenala, že Nasdaq musí nejprve důkladně prozkoumat potenciální rizika vstupu do tohoto segmentu. Co se týče nabídky futures kontraktů, burza by je zařadila do nabídky jen v případě, že by zaznamenala dostatečnou poptávku a zároveň by se dokázala odlišit od konkurence. V dubnu představitelé této americké burzy prohlásili, že zvažují možnost spuštění i vlastní kryptoburzy. Článek o jejich tehdejší představě si můžete přečíst zde.

Nasdaq není jedinou společností, která by ráda svým klientům nabídla analytické nástroje týkající se kryptoměn. Teprve nedávno kanadská mediální a informační společnost, Thomson Reuters, oznámila spolupráci s CryptoCompare. Výsledkem bude integrace order booků a obchodních dat pro 50 kryptoměn. Analytický nástroj bude klientům přístupný skrz desktopovou platformu Eikon.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Odhadování dalšího vývoje cen kryptoměn je stále do značné míry těžko odhadnutelné. Mnozí tradeři (ale i hodleři) mají podezření, že existuje „jisté sladění“ velkých hráčů s cílem manipulace cen. I přesto, že se plánuje využití umělé inteligence ke sledování (mimo jiného) nálad na sociálních sítích, trh s kryptoměnami je stále ještě příliš malý, a tak riziko nečekaných a nepředvídatelných pohybů je třeba vždy brát v úvahu.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Dalibor.

Zdroje:
cryptoglobe.com
sludgefeed.com
coindesk.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na