NASDAQ svolal schůzi ohledně legitimizace kryptoměn

0
(0)

Historie podvodů a krádeží, které se ve spojitosti s kryptem v historii udály, mají za důsledek to, že se na krypto často pohlíží „skrze prsty”. A to i přes důkazy, že s kryptem je spojeno naprosté minimum nelegálních činností. Reputaci kryptoměn se chystá změnit CEO burzy NASDAQ, s pomocí regulací, burz a Wall Streetu.

Zákaz kryptoměn je ve spoustě zemí po světě stále aktuálním tématem. Například Bangladéš, kde komukoliv, kdo bude přistižen při používání jakékoliv kryptoměny, hrozí vězení. Země to odůvodňuje bojem proti praní špinavých peněz a podvodům, které historii kryptoměn doprovází. Ačkoliv bylo dokázáno, že s nelegální činností je spojeno méně než    1 % všech transakcí, zdá se, že cesta k legitimizaci krypta bude ještě dlouhá. Tomu chce nyní pomoct NASDAQ.

Mohlo by vás zajímat: Méně než 1% Bitcoinů se používá na nezákonné účely

Krypto jako cenné papíry

NASDAQ, tedy největší elektronická burza v USA a třetí největší burza na celém světě. Obchodovat na ní lze prakticky s čímkoliv, tedy s akciemi, futures či opcemi. Nyní se však potýká s problémem klasifikace kryptoměn jako aktiva. Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států totiž vyjádřila své obavy, ohledně možné a velmi jednoduché manipulace se spotovými trhy Bitcoinu, díky čemuž podle ní není možné, aby burzy nabízely krypto jako běžné akcie.

V Chicagu proto burza NASDAQ svolala schůzi se zástupci Wall Street, běžných burz, ale také z oblasti krypta. Schůze však probíhala za zavřenými dveřmi. Zúčastnili se například zástupci burzy Gemini, pro kterou mimo jiné vykonává NASDAQ dohled nad trhy s BTC a ETH. A nejsou jediní, NASDAQ podobných dohod v průběhu letošního roku uzavřela již mnoho. Pro Wall Street se rovněž nejedná o první kontakt se zástupci kryptoburz. Již dávno došlo k velké změně a vůči kryptoměnám z jejich strany nedochází k takovému odsuzování.

Doporučujeme: Konec Bitcoin rallye? – odmítnutí krypto-ETF na chvíli poslalo trh do volného pádu

Regulace a dohled nad kryptem a průběžný dialog

Na schůzi se podle slov jednoho z účastníků probíraly způsoby implementace regulací a dohledu, a také, jak kryptoměnám napravit jejich reputaci, aby mohly být obchodovány jako klasické aktiva. CEO NASDAQ Adena Friedman svou náklonnost ke kryptoměnám neskrývá. Nedávno také uvedla, že vývoj kryptoměn je ještě běh na dlouhou trať a že je stále nejasné, která měna se nakonec stane tou hlavní.

„Avšak zastávám myšlenku, že globální platební metoda je daleko více účinnější než ty, které v současnosti využíváme nejvíce. Zároveň podporuje internetovou ekonomiku,” dodává Friedman.

Závěr

Podle slov zúčastněných by se nemělo jednat o poslední takovouto schůzi a na toto téma by měl probíhat průběžný dialog, a to jak mezi burzami, tak také s účastí Wall Streetu. Ten svůj pozdní příchod do světa digitálních měn obhajuje nejistotou, kvůli krádežím, podvodům a likviditě, které kryptoměny v historii doprovázely. V době stále nejistých dopadů regulací a stále přetrvávajících zákazů kryptoměn v několika zemích, je dialog na tato témata zcela určitě velmi vítán.

Zdroj: ccn.com

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img