Kliknutí na podvodnou facebookovou reklamu slibující obrovské zisky skončilo fatálně

3.4
(13)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Žena se nechala zlákat na nereálné zisky a klikla na podvodnou platformu. Co se dělo dál, to si nedokázala představit ani v noční můře.

Kliknutí na podvodnou platformu

Jak informoval Kryptohodler, vše začalo tím, když Češka skočila na podvodnou reklamu na Facebooku, ze které se na ni smál Leoš Mareš. Podvodníci použili tvář celebrity k ošálení důvěřivých osob. Díky tomu si získali její důvěru a poté se registrovala.

Reklama se tvářila jako seriózní článek, ale obsahovala varovné signály. Mezi ně patřilo už to, že podvodná trading platforma slibovala pohádkové zhodnocení, což žádná serózní trading platforma určitě nedělá. Dokonce tvrdila, že ji založil sám Elon Musk a Bill Gates. Minimálně jeden z webů, na kterých je reklama umístěna, však nemá ani SSL certifikát.

Bitcoin Revolution

Češka postupně viděla dva podvodné články, přičemž v jednom případě se podvodná platforma jmenovala „Bitcoin Revolution” a podruhé „Bitcoin Code.” To jí sice bylo divné, ale všechny varovné signály bohužel ignorovala. K těm mimochodem patřil falešný plugin facebookových komentářů, který obsahoval vybásněnou chválu a také phishing prostřednictvím podvodného registračního políčka.

Kdyby žena věnovala 10 minut googlení, zjistila by, že již lze na internetu dohledat varování před touto podvodnou obchodní platformou. Bohužel se však nechala unést zvědavostí a vidinou pohádkového zhodnocení pomocí kryptoměn.

Podvodníci převzali počítač

Již po registraci se podvedené okamžitě ozvala operátorka, která se představila jako Olivia Stone. Po telefonickém hovoru jí také zasalala e-mailem další informace a program ke stažení. Podvedená Češka k tomu uvádí:

„Program jsem si stahla a nainstalovala. Nedošlo mi, co je to za program, myslela jsem, že je to součástí registrace. Mělo se jednat o nějaký program na obchodování. To jsem si myslela. Vzdycky je pohodlnější pracovat v programu než na webové platformě. Proto jsem to stáhla a spustila. Anydesk je program na vzdálený přístup do počítače. Nahlasila jsem Olivii číslo pracoviště a ona se pripojila k mému počítači. Ovládala myš. Toho jsem se lekla, ale spustila google translator a začala psát do překladače. Abychom lépe komunikovaly.”

Během krátké doby poté podvodníci ženě odcizili 250 euro. Šokující je způsob, jakým k tomu došlo. Platforma si totiž vyžádala veškeré osobní údaje, kopie dokumentů, výpis z účtu a mimo jiné také oboustrannou kopii platební karty. Kromě toho pomocí programu Anydesk převzali kontrolu nad počítačem oběti a provedli za ni ztrátové obchody, které vedly k vymazání celého zůstatku. Navíc je pravděpodobné, že získali také přihlašovací údaje k e-mailu, bankovnímu účtu či dalším burzám oběti.

Závěr

Dávejte si bedlivý pozor a nevěřte podobným podvodným lákadlům na snadný profit. Pamatujte, že když je něco příliš dobré na to, aby to byla pravda, tak to s největší pravděpodobností pravda není.

„Později mě napadlo, že může jít o ukradení identity a že ještě můzu přijít o facebook, o email a další přístupy. Program Anydesk dává velké možnosti… […] S doklady, které jsem jim poslala, se mohou prokazovat na obnovu hesel k různým účtům… Mohou to použít kdekoliv. Volala jsem na policii a zitra to jdu nahlásit,” dodává podvedená žena.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tom

Hned po ránu takovejhle joke 😂 parada.

spot_img