V době, kdy trhy klesají, technologie stoupá

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V období, kdy se kryptoměny hýbou primárně v nižších hodnotách, je asi nejlepší možností, dát si od trhu částečný odstup a raději se vzdělávat. Již několik týdnů jsme v podobné situaci my všichni, a proto jsme se vám rozhodli přinést několik článků, o kterých si myslíme, že by vám mohly pomoci se vzdělávat zejména v oblasti technologií. Stejně tak s nimi chceme ale zdůraznit i fakt, že i přesto, že jsou kryptoměny v downtrendu, technologie naopak postupuje.

Bitcoin, Sewgit a Lightning Network

I když cena Bitcoinu (stejně jako všech kryptoměn) poslední tři měsíce opravdu skákala, jak se jí zachtělo, technologie se posouvají stále vpřed. Za zmínku určitě stojí zejména Segwit a Lightning Network. Oba tyto technologické pokroky mohou Bitcoinu velmi pomoci, a proto jsme si pro vás vybrali články, které vám napoví více o jejich implementaci do sítě.

Základy Lightning Network – Co je to Lightning Network

Lightning network a Segwit – Adopce obou technologií 

Propojení Coinbase a Lightning Network – Nová aplikace propojí Coinbase a Lightning Network

Coinbase a Segwit – Coinbase implementuje Sewgit

Ethereum drží krok

Kroky vpřed nezaznamenává pouze Bitcoin, ale i druhá největší kryptoměna Ethereum. Ta se nejenže posouvá k Proof-of-Stake, ale také se vyvíjí například pomocí Casperu. Developeři se rovněž chtějí pokusit o vytvoření mechanismu, který by uměl vrátit peníze z hackerských útoků. Taková novinka by byla skvělým krokem vpřed, nejen pro Ethereum, ale i pro důvěryhodnost všech kryptoměn.

Ethereum – Ethereum developeři a mechanismus na vrácení peněz

Postupem času přijde i využití

Spolu s technologickým vývojem vpřed asi všichni očekáváme, že bude pokračovat i využívání kryptoměn. I když po celém světě přibývají projekty, které kryptoměny akceptují, je jich zatím stále příliš málo. Časem by se to však mělo změnit. S příchodem regulací (kterých se určitě dočkáme) a rovněž s ještě výraznějšími technologickými pokroky, bude jen otázkou času, kdy se kryptoměny budou využívat na denní bázi.

Tip z redakce: Tim Draper: Burgery a káva za kryptoměny do pěti let

Závěr

V posledních týdnech jsme si už asi všichni zvykli na obrovskou fluktuaci trhu. Ceny opravdu skáčou o desítky procent na týdenní bázi, a člověk někdy může mít pocit, že to možná celé nemá smysl. Proto je potřeba si čas od času udělat přestávku, vypnout na pár dní Blockfolio nebo coinmarketcap a soustředit se například pouze na posuny, kterých kryptoměny a blockchainové technologie za poslední období dosáhly. A přesně v tom se vám snažil pomoct dnešní článek.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Feder. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře