DeFi se řítí dolů: 3 důvody pro 46% korekci YFI, UNI, DEX tokenů

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Korekce Etherea spustila kolaps DeFi tokenů, což mělo za následek pokles YFI a UNI o 46%. 

Po překonání BTC a ETH tvrdý pád až o 50 %

Denní přehled | Zdroj: Coin360

V tuto chvíli na sebe strhují nejvíce pozornosti dva coiny – Yearn.finance (YFI) a Uniswap (UNI), protože oba od dosažení měsíčního maxima poklesly o 46 % a 48 %.

YFI/USDT 4hodinové schéma | Zdroj: TradingView.com

Zdá se, že za korekcí stojí tři katalyzátory: zpětný tah Etherea, zisk z předchozí rally BTC a silný výprodej mezi tokeny DeFi.

U většiny tokenů DeFi korekce o 15 % až 25 %

Drtivá většina tokenů DeFi klesla od 15 % na 25 % za den. I kryptoměny, které nejsou přímo považovány za DeFi tokeny, jako Chainlink (LINK), zaznamenaly pokles cen o 15 %. Zatímco stahování tokenů DeFi se shoduje s poklesem ceny Etherea, mnoho analytiků očekávalo korekci zisku.

Například společnost Yearn.finance se za méně než tři měsíce vyvinula v dominantního hráče na trhu DeFi. V tomto procesu cena YFI vzrostla o 1 200 % na Binance na 43 966 USD.

Nativní token UNI zaznamenal podobně explozivní vzestup za výrazně kratší dobu.

Uniswap odeslal 400 UNI tokenů každému uživateli, který využil decentralizovanou burzu Uniswap před 1. zářím. Na svém vrcholu kolem 8,80 USD mělo 400 UNI tokenů hodnotu 3 520 USD.

UNI zaznamenala v krátkém období obrovský cenový výkyv kvůli několika významným zalistováním na burzách. Během prvních pěti hodin od uvedení Coinbase Pro, Binance a FTX uvedly UNI. Výsledkem bylo, že cena tokenu vzrostla z 0,30 USD na 8,80 USD za méně než pět dní.

UNI/USDT 4hodinové schéma | Zdroj: TradingView.com

Vzhledem k obrovským ziskům DeFi tokenů v jejich párech USDT a BTC se korekce očekávala, ale její intenzita překvapila mnoho obchodníků.

Ethereum se snaží udržet dynamiku

Ethereum historicky vedlo rally mezi altcoiny, včetně DeFi tokenů. V některých býčích cyklech Ethereum také předběhlo v růstu cenu BTC. Například od března do srpna, kdy se cena Bitcoinu zotavovala z nechvalně známého Černého čtvrtka, cena ETH výrazně překonala cenu BTC v růstu.

Za posledních 20 dní cena ETH poklesla o přibližně 28 % a ve stejném období BTC zaznamenal pokles o 12 % vůči americkému dolaru. Krátkodobá slabost ETH byla pravděpodobně způsobena zvýšeným prodejním tlakem na DeFi tokeny.

Bitcoin nastartoval korekci DeFi

Sentiment kolem rally BTC od 9. do 19. září zůstává smíšený. Je zajímavé, že samotný BTC zaznamenal silný vzestup, zatímco Ethereum, altcoiny a většina DeFi tokenů stagnovala. To je poněkud netypické. Obvykle při bitcoinové rally mohou altcoiny mírně zaostávat, ale stále mají tendenci sledovat cenovou akci BTC.

Závěr

Tato krátkodobá inverzní korelace mezi BTC a altcoiny naznačuje, že u BTC proběhl vzestup ceny, protože investoři vracejí zisky z tokenů DeFi do BTC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře