[Polední zprávy] • Více než 95 % krypto futures je v Asii • Coinbase vydává USD Coin 2.0, aby obešla poplatky v ETH síti • a další články

3.4
(9)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Navzdory bouřlivému výkonu Bitcoinu po oznámení Fedu v USA ohledně nového přístupu k průměrné inflaci, se kryptoměně podařilo stabilizovat kolem hodnoty 11 400 USD, na které se v současné době obchoduje. LINK se vrátil do top 5 mincí podle tržní kapitalizace. Federální rezervní systém USA oznámil nové plány na cílenou inflaci v průměru 2 %. I když to mnozí očekávali, zprávy měly okamžitý dopad na ceny na všech finančních trzích. Bitcoin šel rychle nahoru od 11 300 USD na denní vrchol 11 600 USD. Jak rychle tato pumpa vyletěla nahoru, tak rychle opět poklesla a BTC dosáhl dna kolem 11 100 USD. Kryptoměna se ale poté vzpamatovala z denního minima a v současné době se obchoduje za 11 400 USD.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: Tesla – Vrcholí nafukování této investiční bubliny? a přehled trhů: Bitcoin na 11 250 USD – propad o 1000 USD.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Více než 95 % krypto futures je v Asii

Podle nové zprávy švýcarského Blockchain Valley Ventures (BVV) představují asijské burzy více než 95 % objemu kryptoměnových futures. Huobi, Binance a OKEx překonaly BitMEX jako přední burzy na spotových a derivátových trzích. Od Q1 do Q2 v roce 2020 se celkový objem kryptoderivátů – hodnota vázaná na stake na budoucí pohyby cen – zvýšil o 60 miliard USD na 2,16 bilionů USD. Objem spotů se za stejné časové období snížil o 18 % a dosáhl 5,44 bilionu dolarů. Vzhledem k tomu, do jaké míry se deriváty mezi burzami liší, předpovídá BVV, že v příštích několika měsících dojde na kryptotrhu k několika akvizicím. BVV také předpovídá, že nejpravděpodobnější cíle akvizice jsou LedgerX, BitFlyer a ErisX.

Burzy, banky, firmy

Coinbase vydává USD Coin 2.0, aby tak obešla poplatky v ETH síti

Vzhledem k tomu, že poplatky v síti Ethereum se stále zvyšují, kryptoměnové společnosti hledají alternativy, jak snížit náklady na převody zpět na přijatelnou úroveň. Společnost Coinbase přišla s nejnovějším upgradem jejich stabilecoinu USD Coin.

Binance UK se přidává k samoregulační skupině Crypto UK

Binance.UK se jako výkonný člen připojuje k samoregulační průmyslové asociaci CryptoUK. Směnárna tak propojí zúčastněné strany, jako jsou Coinbase, CryptoCompare a Ripple, při vedení strategického směřování asociace a bude nápomocna ve spolupráci s tvůrci vládních politik na vývoji regulačního rámce pro digitální aktiva ve Velké Británii. CryptoUK byl vytvořen na začátku roku 2018 a propaguje aktivní kodex chování svých členů.

CBDC

Švýcarský obchodník dokončil transakci s digitálním frankem

Galaxus, největší online prodejce ve Švýcarsku, by mohl začít přijímat platby ve stablecoinech vydaných místní kryptobankou Sygnum. Podle tweetu společnosti Sygnum z 27. srpna společnosti právě dokončily platbu za elektronický obchod pomocí stablecoinu Sygnum Bank známého jako Digital Swiss Franc (DCHF). Jak bylo oficiálně oznámeno, transakci elektronického obchodování umožnil dánský Coinify. Stablecoin DCHF společnosti Sygnum, který byl uveden na trh v březnu 2020, má v úmyslu eliminovat potřebu karetních systémů, snížit náklady na zúčtování a podvody a poskytovat okamžité transakce.

Regulace

Kryptokomunita kritizuje SEC za rozhodnutí rozšířit definici akreditovaného investora

Hlavní hráči v krypto komunitě odpověděli Komisi pro cenné papíry a burzu USA, která nedávno změnila definici „akreditovaného investora“. I když mnozí dali pozitivní zpětnou vazbu, někteří říkají, že nová pravidla nejdou dostatečná. Dne 26. srpna SEC oznámila, že definice akreditovaných investorů bude nyní založena na „profesních osvědčeních, označeních nebo pověřovacích listinách nebo jiných osvědčeních vydaných akreditovanou vzdělávací institucí.“ Podle staré definice potřebovali akreditovaní investoři buď čistou hodnotu 1 milion USD, nebo stabilní příjem alespoň 200 000 USD ročně. Toto pravidlo SEC je v kryptokomunitě pod určitou kontrolou, protože rozšiřování kategorie otevírá dveře mnoha dalším lidem, aby investovali do nabídky tokenů, mimo jiné do ekosystému digitálních aktiv. Mnoho významných osobností toto rozhodnutí naopak rychle ocenilo, včetně spoluzakladatele Gemini, Tylera Winklevosse.

DeFi

Robonomics token se obchoduje na Uniswapu za 95 000 USD

Díky velmi očekávanému spuštění sítě Polkadot (DOT) došlo v poslední době k explozi mnoha menších kryptoměn spojených s projektem. Oba tokeny projektu robotizované technologie DLT a robotické činnosti internetu (IoT) patří mezi ty, které nejspíše díky Polkadot čeká výrazný růst, přičemž cena tohoto tokenu XRT se tento měsíc zvýšila již 10krá. „Token pro celoživotní předplatné“ společnosti Robonomics Web Services (RWS) však také zaznamenal obrovské zisky – stal se první kryptoměnou, která se obchodovala za více než 100 000 USD, když v posledních týdnech dosáhla 116 000 dolarů.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře