DeFi jako záchrana zdravotnictví

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Cena Bitcoinu se v rozpětí...

BTC, DeFi, ETH – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Implementace decentralizovaných financí (DeFi) do zdravotnictví může mít razantní dopad na celý sektor. Pomohly by decentralizované aplikace zefektivnit zdravotnictví a zároveň ušetřit několik miliard?

Zdravotnictví 2.0

S dnešním technologickým a lékařským pokrokem by se měla dostat kvalitní zdravotní péče ke každému obyvateli této planety. Zdravotní péče by měla být základním lidským právem bez ohledu na jeho sociálně-ekonomickou úroveň.

Podle portálu Businessswire celková velikost trhu zdravotní péče meziročně roste o několik procent. V roce 2018 činila hodnota trhu 8,45 bilionů amerických dolarů. Do roku 2022 se očekává růst o více než 8 %. Tento růst je způsoben zvyšujícím se počtem populace na světě a globálními reformami zdravotního pojištění.

Kvůli pandemii koronaviru Covid-19 můžeme být svědky digitalizace nejen zdravotní péče, ale také našeho každodenního života. Zde tak může nastat správná chvíle pro implementaci decentralizovaných financí.

Jak může DeFi ve zdravotnictví fungovat?

Decentralizované finance mohou do zdravotnictví přinést nižší náklady, vyšší efektivnost a komunitní transparentní řízení bez nutnosti třetích stran. Největší význam by implementace blockchainu do zdravotnictví měla v zemích třetího světa.

mnoha afrických zemích existuje velké množství překážek jako regulace, zastaralé zdravotní databáze nebo špatně navržené systémy sdílení informací o pacientech. Příležitosti využití DeFi však nekončí jenom zde.

Ve světě je mimo jiné potřeba sledovat pacienty v odlehlých částech světa. Pro decentralizované aplikace existuje skutečná příležitost poskytnout jednoduché a rychlé řešení financování lékařských monitorovacích zařízení, které by bylo přístupné jak lékařům, tak pacientům.

V budoucnu by měla být DeFi řízena a aplikována ve zdravotnictví tak, aby byla škálovatelná, udržitelná, transparentní a komunitně řízená.

Závěr

Pandemie koronaviru vyvolala ve světě velký hlad po digitalizaci, která je bezpečná, efektivní a šetří náklady. To DeFi splňuje. Trh se zdravotní péčí je obrovský a protne-li se s kryptoměnovým prostorem, potenciální růst by mohl dostáhnout i několika bilionů amerických dolarů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře