Spoluzakladatel Akon City vysvětluje, jak bude futuristické kryptoměsto za 6 miliard $ fungovat

4
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Spoluzakladatel Jon Karas vysvětluje, jak bude fungovat město založené na blockchainu a poháněné kryptoměnou Akoin. Druhým spoluzakladatelem je raper a zpěvák Akon, po kterém byly město i token pojmenovány.

Akon city

Kryptoměsto Akon by mohlo být důkazem toho, co Afrika potřebuje, míní Karas. Projekt leží na rozloze 2 000 akrů v Senegalu. futuristické město bude mít vlastní utility tokeny nazvané Akoin, které budou položeny na blockchainu Stellaru (XLM).

Projekt již podepsal stavební smlouvu s americkou strojírenskou firmou KE International ve výši 6 miliard dolarů. Co se týče financování, na první dvě fáze výstavby již kryptoměsto získalo dvě třetiny potřebné částky, tedy 4 miliardy dolarů. První fáze má začít začátkem příštího roku a bude dokončena do roku 2023. Pokud se výstavba obejde bez komplikací a podle plánu, celý ambiciózní projekt Akon city bude dokončen do deseti let.

Na začátku letošního června stavební firma oznámila:

„Očekává se, že první fáze Akon City bude dokončena do konce roku 2023. Uvidíme výstavbu silnic, kampus nemocnice Hamptons, nákupní středisko Hamptons, rezidence, hotely, policejní stanici, školu, zařízení pro nakládání s odpady a solární elektrárnu.“

Jak bude kryptoměsto fungovat

Jelikož jste nejspíš dosud žádné kryptoměsto neviděli, asi vás bude zajímat, co vlastně znamená, že bude poháněno pomocí kryptoměny Akoin. To se snaží objasnit spoluzakladatel Jon Karas. Uvedl, že jakmile bude Akon City dokončeno, tedy v roce 2030, nabídne obyvatelům praktické nástroje pro využití krypta v každodenním životě s možností rozšíření po celé Africe.

Dále uvádí:

“Těšíme se na spolupráci s vládou, abychom pomohli použít technologii blockchain pro všechny druhy věcí, které jsou typické pro městskou infrastrukturu, pokud jde o daně a dovozní cla a věci související s obchodem.”

Ve městě Akon…

Autonomní dopravní systém města se inspiruje v Crypto Valley ve Švýcarsku. To znamená, že „můžete nastoupit a vystoupit z tramvaje a platit kryptokartou drobným kouskem Bitcoinu [nebo Akoinu / altcoinu].” Kromě dopravy a daní budou obyvatelé platit kryptem i další městské služby, obchodní licence, atd.

Spoluzakladatel dále zmiňuje určité blockchainové aplikace a způsoby využití, díky nimž bude město futurističtější a plynulejší.” Díky tomu pak město podle Karase předvede potenciál kryptotechnologie dalším africkým vůdcům a zemím. Dodává:

“Věříme, že nástroje a služby na blockchainu budou jednou z klíčových věcí, které pomohou Africe v nadcházejících desetiletích růst, že věci, ke kterým mají lidé přístup prostřednictvím této technologie, mají schopnost provádět trvalé a monumentální změny.”

Závěr

Kryptoměsto Akon City má 10letý plán výstavby a smlouvu za 6 miliard dolarů. Za tímto účelem již získali 4 miliardy USD na financování první a druhé fáze projektu. Zakladatelé si od projektu slibují, že pomůže v příštích desetiletích zlepšit kvalitu života nejen v Africe, ale i v dalších rozvojových ekonomikách.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Parádní článek. Děkuji i za ostatní. 😉

spot_img