[Polední zprávy] • Bitcoin dosáhl 9 300 USD, volatilita se vrací • USDT má potenciál pokořit Bitcoin • a další novinky

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin dnes přinesl zpět tolik potřebnou volatilitu na kryptotrhy, když během několika hodin přidal přes 200 USD. Kolem půlnoci se Bitcoin obchodoval na pohodlné úrovni podpory 9 150 USD, nyní se pohybuje kolem hodnoty 9 350 USD a zdá se, že si udrží 9 300 USD jako svou novou úroveň podpory. Více informací najdete v našich aktuálních TA.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETC/USD a BNB/USD. Přehled trhů si můžete projít zde: Bitcoin v létě podle velkého plánu, není konec?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Messari: USDT má potenciál pokořit Bitcoin a stát se dominantní kryptoměnou

Přestože stablecoiny jsou relativně novým vynálezem v kryptoprostoru, staly se docela populární mezi těmi, kteří používají kryptoměny pro platby. Nejvýhodnější ze všech je Tether, USDT, o kterém analytici z firmy Messari tvrdí, že může mít potenciál nahradit bitcoiny jako dominantní měnu veřejných blockchainů. Počet denních transakcí rychle roste a téměř dosáhl počtu transakcí u bitcoinů. Peněžní základna USDT vzrostla o 2,4 miliardy USD na více než 8 miliard USD. Ve druhém čtvrtletí vzrostl o dalších 3,8 miliardy USD, čímž se celková základna zvýšila na více než 12 miliard USD. USDT nejvíce přispěl k celkovému objemu transakcí stablecoinů.

Kryptoburzy, banky

Coinbase a další kryptoburzy vyvíjejí P2P síť ke sdílení uživatelských dat

Pracovní skupina zahrnující americké kryptoburzy pracuje na společném řešení pro dodržování pravidel Financial Action Task Force (FATF) pro sdílení informací o zákaznících.
Úsilí údajně zahájila kryptoburza Coinbase, což vedlo k plánu výměny dat prostřednictvím „nástěnky“ typu „peer-to-peer“. Podle Coinbase bude v příštích týdnech zveřejněn tzv. white paper o navrhovaném řešení.

Grayscale Investments získal povolení k nabízení služeb pro LTC a BCH

Grayscale Investments nyní bude moci nabídnout klientům možnost výměny a manipulace s Litecoinem (LTC) a Bitcoin Cash (BCH), jedněmi z největších a nejpopulárnějších kryptoměn na světě. Informace byla oficiálně zveřejněna společností Grayscale Investments v tiskové zprávě 20. července.

Blockchain, technologie

Samsung Ads přidává podporu pro blockchainovou VR hru Decentraland

Platforma využívající technologii Ethereum umožňuje uživatelům zpeněžit a vybudovat virtuální svět pomocí non-fungible tokenů (NFT) nebo kryptosběratelských předmětů. Podle oznámení platformy nyní Samsung podporuje nativní žetony Decentralandu, LAND a MANA, v aplikaci Blockchain Wallet App.

Regulace, CBDC

Francouzská centrální banka vybrala 8 kandidátů pro experiment s digitální měnou

Banque de France, francouzská centrální banka, v pondělí odhalila, že vybrala osm uchazečů v rámci rozsáhlého úsilí o testování řešení pro digitální měnu. V prohlášení z 20. července centrální banka uvedla, že experimenty se budou týkat řady oblastí a začnou “v nejbližších dnech”. Seznam kandidátů zahrnuje několik významných bank a firem, jako jsou HSBC nebo Accenture.

Rusko odkládá plány na kriminalizaci kryptotransakcí

Rusko prozatím odstranilo z navrhovaného zákona o digitálních finančních aktivech (DFA), který má projít druhým čtením v ruském parlamentu, odkazy na správní a trestní odpovědnost za obchodování s bitcoiny (BTC).

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img