20.07.20 Technická analýza ETC/USD a BNB/USD – Pokoří altcoiny důležité úrovně?

5
(1)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Máme dvanáct dní od mé předešlé analýzy na dva vybrané altcoiny, kterými byly Binance coin (BNB) a Ethereum classic (ETC). Price action bylo na těchto altcoinech v poslední době více, než na Bitcoinu, takže se určitě vyplatí si celou situaci podrobně rozebrat v samostatné analýze.

Jak jistě víte z mé včerejší analýzy na Bitcoin (BTC), na BTC se nic moc nyní neděje. Vlastně vůbec netrenduje, což je výborná šance pro altcoiny, do kterých by se teď mohl začít přelévat kapitál. Jsou k tomu ale vhodné podmínky v konotaci na struktury obou trhů? Je tam nějaký potenciál? Krátkodobý určitě ano, ale co alespoň ze střednědobého hlediska?

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

Na trhu s Ethereum classic jsme v krátkodobém uptrendu, který může vést k opětovnému atakování hladiny 7,424 USD. Ovšem nejbližší lokální high máme na rezistenci 6,731 USD, kde byl další postup zamítnut a od té chvíle klesáme v rámci toho menšího downtrendového kanálu. Nejbližší dno máme na S/R levelu 5,862 USD, kde došlo k odrazu.

Po odrazu byla vyvíjena snaha o průraz úrovně 6,131 USD, ale z počátku neúspěšně. Třetí pokus ale vyšel a máme čerstvě po něm. Nicméně, i tak je nejspíše cena pořád v rámci klesajícího kanálu a dokud nedojde k definitivnímu breakoutu, tak se povezeme opačným směrem. Pokud ale býci budou v průrazu úspěšní, tak je tu pak potenciál 20% zhodnocení.

Lze totiž počítat s tím, že po průrazu bude trh chtít minimálně otestovat již zmíněnou úroveň na 7,424 USD. U této hladiny odporu máme z 3. a 30. května dva tvrdé odrazy směrem dolů. Tudíž je tu vlastně double top (dvojitý vrchol) a bude se hrát o to, zda se vytvoří triple top. V zásadě se tedy tenhle level jeví jako vhodné místo pro ukončení dlouhé pozice. Nebo při breakout skrze 7,424 USD jako dobrá příležitost pro vstup do dlouhé pozice.

Indikátory

Podle RSI indikátoru hraničních 30 bodů sehrálo svoji roli jako support. Později vidíme, že momentum bylo spíše pozitivní, ale velmi slabé. Až včera setrvačnost výrazněji posílila a v současnosti jsou hodnoty indikátoru na 56 bodech. Z toho můžeme implikovat, že prostoru pro expanzi je tu dostatek. Na MACD proběhl před dvěma dny bullish cross, takže je od té chvíle setrvačnost pozitivní.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

Na burzovním coinu BNB je ta struktura trhu krapet odlišná, ale zároveň je tu základní podobnost v tom, že známe přesně úroveň, kterou nakupující nejsou schopni překonat. Tady je to cenová úroveň 18,68 USD a poslední zamítnutí je datováno k 13. červenci. Předešlá jsou z 30. dubna a 1. června letošního roku.

Tahle úroveň funguje jako tvrdá zeď pro tenisový míček, takže jsem dost zvědavý, jak se s tím býci popasují během čtvrtého pokusu. Kurz se v blízkosti supportu na cenové hladině 16,23 USD odrazil a čerstvě se mu podařilo prorazit level 17,91 USD. Jsme tedy zase hodně blízko od té silné rezistence, která musí být proražena.

Pokud si trh udrží dosavadní dynamiku, tak bychom nejpozději zítra měli vidět opětovné atakování. V případě úspěšnému průrazu se rozhodně jedná o důležitý krok vpřed a z technického hlediska je pak opodstatnění pro silnou expanzi.

Indikátory

I tady zafungovala hraniční úroveň 30 bodů jako support a nyní jsou hodnoty skoro 59 bodů. Především včera setrvačnost nabrala významně na síle. Co se týče prostoru pro pokračování v navyšování ceny, tak těch 70 bodů asi zrovna vychází na tu významnou cenovou rezistenci. Bylo tomu tak i u dvou předchozích pokusech, takže to býci nebudou mít lehké.

Závěr

Z krátkodobého hlediska má rozhodně potenciál zhodnocení (přibližně 20 %) altcoin Ethereum classic. Napřed se ale jistě musí vymanit z toho patternu klesající povahy. Ten potenciál může být dle střednědobého hlediska mnohem větší, ale napřed musí prorazit důležitý odpor.

Na burzovním BNB se ten pomyslný chleba láme už vlastně v těchto chvílích, kdy aby tato mince pokračovala v expanzi, tak musí dojít k prolomení klíčové hladiny. Klíčové hladiny, u které v dohledné minulosti měli nakupující třikrát neúspěch.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img