08.07.20 Technická analýza ETC/USD a BNB/USD – Altcoiny se probírají k životu, schyluje se k něčemu?

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Tak jsme zase ve fázi trhu, ve kterém jsme dlouhou dobu nebyli. Zatímco Bitcoin (BTC) je bez pohybu, tak altcoiny jako je Ethereum classic (ETC) a Binance coin (BNB) pumpují.

Tohle chování trhu je v dnešní době docela ojedinělé, ale dříve se jednalo o naprostý standard. Zatím to ale osobně považuji za anomálii, která se nemusí zase opakovat několik měsíců. Nesmíme zapomínat na to, že trhy s kryptoaktivy v bull trendu ještě nejsou.

Proto třeba vůbec nechápu tvrzení na sociálních sítích, že se blíží alt season. Už jsem to za poslední dva roky slyšel tak 30krát a jsem na to docela alergický. Ojedinělé pumpovaní na altech rozhodně není známkou sezóny altů, takže se nenechte tak snadno opít rohlíkem.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

Analýza na Ethereum classic (ETC) byla sice před pár dny, ale vzhledem k tomu aktuálnímu oživení tu máme hodně důležitou událost. Došlo totiž k definitivnímu brekaoutu skrze horní hranu klesajícího kanálu, čímž se trh vymanil z toho šest týdnů přetrvávajícího poklesu.

Ovšem na té desetitýdenní struktuře to nic nemění a ta zůstává pořád hodně bearish, protože u S/R hranice 7,424 USD je reverzní pattern double top. Nicméně, jestli si býci drží iniciativu, tak za neměnné setrvačnosti můžeme klidně během jednoho týdne být svědky třetího pokusu o pokoření řečené klíčové úrovně.

Nakupujícím se povedlo překonat S/R levely 5,862 USD a 6,131 USD. A v těchto chvílích se bojuje u rezistence na cenovém levelu 6,479 USD. Pak je ještě potřeba prorazit skrze úrovně 6,731 USD a 7,09 USD. Jinak, co se týče objemů, tak je z toho znát vzestup nákupního tlaku. Ovšem pořád je to docela žalostné, ale stačilo to na solidní pushnutí.

Indikátory

Po docela dlouhé době se hodnoty RSI vyšplhaly nad 70 bodů a dokonce je snaha tu setrvat. Maximum je zatím na 78 bodech bez viditelného překlopení setrvačnosti. Že se to takhle drží je známka síly a možná uvidíme průraz další rezistence bez znatelné korekce. Co se týče MACD, tak zde je momentum silné a zatím bez známek oslabení.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

Postoupíme trochu dále a nyní se zaměříme na burzovní coin BNB. Koukám, že poslední analýza byla začátkem května, ale ona je pravda, že od té doby se nic moc zajímavého na tomto trhu stejně nestalo.

To se před dvěma dny změnilo, protože kurz pumpl z klesajícího kanálu, ve kterém cena postupovala více jak pět týdnů. Stejně jako na předešlém trhu se tedy jedná v konotaci na aktuální stav věcí docela významný počin.

Nicméně, aby se trh mohl dlouhodobě nějak posunout, tak je nutné prorazit S/R level 18,68 USD. Vlastně je ta struktura trhu na BNB velmi podobná tomu, co lze vypozorovat na grafu s ETC. Kolem hladiny 18,68 USD jsou totiž dva vrcholy, takže můžeme bez problémů mluvit o double top struktuře.

V těchto chvílích býci bojují o S/R level 17,24 USD a pak zbývá ještě jedna úroveň 17,91 USD. Jestli kurz dokáží pushnout až nad druhou zmiňovanou rezistenci, tak je určitě na místě očekávat pokus o třetí průraz levelu 18,68 USD. Jestli si nakupující iniciativu zanechají, tak bychom tam cenu mohli vidět klidně během jednoho týdne.

Indikátory

I tady se po relativně dlouhé době povedlo překonat hraničních 70 bodů a dokonce je tu znatelná iniciativa vydržet nad touto hodnotou. V těchto chvílích jsou hodnoty RSI cca 80 bodů a prozatím bez známek překlopení setrvačnosti.

Zkrátka ta snaha ze strany nakupujících očividně ještě neustala. Co se týče MACD, tak u toho indikátoru akorát vidíme, jak najednou trh zesílil. Hodnota indikátoru raketově vystřelila a to během velmi krátkého časového úseku.

Závěr

Je vcelku evidentní, že tu máme dříve standardní vývoj, kdy Bitcoin konsoliduje a tak se kapitál začne lít do altcoinů. Tahle situace může trvat několik dní, ale také pár týdnů. Bude pouze záležet na technickém vývoji jednotlivých trhů a hlavně záleží na price action na BTC.

Přijde mi, že čím dál více veřejnosti si uvědomuje, že je Bitcoin v tom bullish falling wedge. Čím dál více analytiků věští pumpu, takže se netrpěliví na tom snaží okamžitě svést. I když zatím nemáme v ruce ještě nic skutečně hmatatelného, co by nám řeklo, že bull run je tady. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: