Collins Dictionary vyhlašuje NFT jako slovo roku 2021

5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Na svém webu slovník Collins Dictionary každoročně vyhlašuje slovíčko roku. Tentokrát padla karta na NFT, i když jde o zkratku.

Collins Dictionary vyhlásil slovo roku

Collins Dictionary oficiálně oznámil svůj každoroční shortlist pro slovo roku. V roce 2021 platí, že NFT – ačkoliv je technicky chápáno jako zkratka pro nezaměnitelný token – je jejich slovem roku.

Hype a věhlas okolo NFT v očích slovníku překonává krypto, metaverse či třeba double-vaxxed a pingdemic. Doplňující příspěvek na blogu pak hovoří o vyhlídce na digitální revoluci prostřednictvím „konvergence peněz a internetu,“ která se snaží rozvinout nebo zpochybnit tradiční platební prostředky ve 21. století.

NFT

Zkratka z kryptosvěta se dostala do slovníku jako výraz roku. Jak tedy přesně Collins Dictionary definuje NFT? Zde je citace:

„Jedinečný digitální certifikát registrovaný v blockchainu, který se používá k zaznamenání vlastnictví aktiva, jako je umělecké dílo nebo sběratelský předmět.“

Ve svém příspěvku na blogu pak dodávají, že NFT znamenají:

„Kousek digitálních dat, který zaznamenává, komu patří digitální dílo… To, co skutečně zaujalo představivost veřejnosti kolem NFT, je použití této technologie k prodeji umění.“

Ohledně umění pak ve své publikaci dále zmiňují třeba známého NFT umělce Beeplea, který v březnu tohoto roku vydražil NFT za 69 milionů dolarů. Údajně šlo o třetí nejvyšší (fyzický nebo digitální) prodej umění vůbec.

Celkově pak trh s NFT všeho druhu přilákal přílivovou vlnu celebrit, influencerů, sportovních týmů, hráčů, kryptonadšenců a příznivců Webu 3.0 všeho druhu. Za zmínku stojí jak sbírky jako CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club, Cool Cats, tak i ohromná spousta společností a jednotlivců, kteří se do NFT přidávají z prostoru zcela mimo kryptosvět.

Souhrn celkových tržeb za sběratelské a umělecké NFT přesáhl 7,4 miliardy dolarů ve 4. čtvrtletí 2021.

Závěr

Slovník Collins Dictionary vyhlásil své slovo roku. Rok 2021 podle něj i přes pandemii, vaxinaci a s ní související nové výrazy ovládl jeden výraz ze světa kryptoměn. Blockchainová technologie se šíří do světa, protože stále více lidí zjišťuje, co je NFT a k čemu slouží.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: