Burzy Coinbase a Binance budou mít silnou konkurenci

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

O nepříliš pozitivním stavu některých kryptoměnových burz jsme vás informovali v tomto článku. Neznamená to však, že všechny burzy musí být zásadně špatné. Burzy jako například Coinbase, Binance nebo Kraken navzdory některým kauzám, které měly, se stále snaží poskytnout nejlepší možný servis pro své uživatele. Budou se však muset mít na pozoru, protože se zdá, že jim přibude nová konkurence.

Burza pro institucionální investory a brokery

Robert Collins Jr., který byl jistý čas prezidentem New York Mercantile Exchange (NYMEX), chce údajně otevřít kryptoměnovou burzu. Ta by měla sloužit zejména institucionálním investorům a brokerům, kteří budou chtít investovat do kryptoměn.

Burza by měla nést název San Juan Mercantile Exchange a mít hlavní sídlo v Chicagu. Oficiální otevření se plánuje na říjen letošního roku a mělo by se zde obchodovat zejména s největšími kryptoměnami, jako je Bitcoin, Ethereum nebo Ripple.

Collins se o tomto projektu vyjádřil následovně:

„Chceme se připravit na to, že pokud přijde skutečně velký broker s milionem zákazníků, bude mít kde obchodovat. Chceme poskytnout bezpečné prostředí, jenž bude pod drobnohledem profesionálů.“

Více zajímavostí o San Juan Mercantile Exchange

I přesto, že má Collins velmi smělé plány, sám potvrdil, že má burza velmi mnoho nedostatků. Firma prý zatím neobdržela žádnou finanční podporu a nemá prý dohodnutou ani společnost, která by se starala o jejich web.

Když už jsme u burz, mohlo by vás zajímat: Coinbase implementuje Segwit

Další zajímavostí je, že vzhledem k tomu, že se burza bude soustředit pouze na institucionální investory, vstup bude povolen pouze akreditovaným investorům, kteří splňují podmínky KYC (Know-Your-Customer) a AML (Anti-Money-Laundering), čímž by se mělo docílit k důvěryhodnosti burzy.

San Juan Mercantile Exchange se rovněž bude snažit o spuštění nového softwaru, jenž by měl být schopen uskutečnit až 1.5 milionu transakcí za sekundu. Pro srovnání, Binance v dnešní době poskytuje téměř 1.4 milionů transakcí za sekundu.

Smělé plány Collinse však nekončí u kryptoburzy. V budoucnu chce prý otevřít i San Juan Mercantile Bank and Trust, jenž bude sloužit jako platební brána pro investory. Přijímat by měla zejména vklady v dolarech. Sídlo této instituce by ale mělo být v San Juan v Portoriku.

Pokud se ptáte, proč právě Portoriko, odpověď naleznete v tomto článku: V Portoriku vzniká karibský ráj – kryptoutopie

Závěr

Je velká pravděpodobnost, že se počet kryptoměnových burz bude pouze navyšovat. Při výběru burzy však buďte opatrní, protože stále platí, pokud nevlastníte privátní klíč ke kryptoměnám, nevlastníte ani kryptoměny.

Přeloženo se slovenského originálu, který napsal Marek Feder. 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peppa

Takže zatím jen pouhá vize.

Reklama: