Čínská chatovací služba WeChat zablokovala účty Bitmainu a dalším

0
(0)

Čínské orgány nadále zpřísňují omezení, týkající se přístupu občanů ke kryptoměnám, jakož i ke všem informacím souvisejících s jejich obchodováním či těžbou. Už v srpnu tohoto roku začal čínský úřad Cyberspace Administration spolupracovat se společností Tencent, provozovatelem populární chatovací aplikace WeChat, ve snaze omezit získávání informací o kryptoměnách.

Důvodem bylo vládní nařízení o zákazu obchodování s kryptoměnami a všech ICO aktivit v zemi. Ty by podle vlády mohly poškodit finanční prosperitu jejích občanů.

VPN a stěhování burz mimo území Číny

Burzy, obchodníci a také investoři si však našly vlastní způsoby, jak obejít nepřetržitou kontrolu a omezení týkající se přístupu na zahraniční směnárny. Některé kryptoburzy změnily oficiální místo svého působení mimo území Číny, čímž se dokázaly vyhnout zmíněným vládním opatřením. Jednotlivci obchodující s kryptoměnami zase začali používat virtuální privátní sítě (VPN), což jim zajistilo přístup k zahraničním burzám.

Mohlo by vás zajímat: Čína využije blockchain na monitorování osob

WeChat obviňován ze sdílení osobních údajů s úřady

Uživatelé aplikace Wechat odsuzují její krok sdílet osobní údaje registrovaných lidí s vládními orgány. Tencent, jako provozovatel služby, se však brání vydáním nové verze “Zásad ochrany osobních údajů” ve které přímo stojí:

“Vaše informace sdílíme s vybranými třetími stranami, které mají právní základ a platnou jurisdikci, aby mohly tyto údaje požadovat. Mezi ně patří vládní, veřejné, regulační a justiční orgány, jakož i orgány činné v trestním řízení. Jsme povinni spolupracovat a dodržovat platné zákony, předpisy a soudní příkazy. V případě žádosti od výše uvedených subjektů jim budou vaše osobní údaje a informace předány.”

Doporučujeme článek: Jak být ve světě kryptoměn opravdu v bezpečí

Bitmainu zablokovali jeho WeChat účet

V pondělí, 10. září, došlo k zablokování oficiálního účtu těžebního gigantu Bitmain. Při vyhledávání předešlých zpráv, které Bitmain publikoval pod svým WeChat ID “antminersale”, vás aplikace odkáže na stránku, na které stojí, že účet porušil příslušná pravidla a obsah byl smazán. Podobný osud postihl i dalších více než 30 oficiálních účtů. Podle společnosti WeChat na nich probíhala nepovolená aktivita spojená s kryptoměnami. Na seznam zablokovaných účtů se tak dostal například i blockchain startup Delphi, který se zaměřuje na predikce trhu.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Není žádným velkým překvapením, že WeChat začal s cenzurou svých uživatelů. Společnost, kterou vlastní internetový gigant Tencent, je monitorována čínskou vládou a někteří dokonce tvrdí, že vláda má úplný přístup k této aplikaci a dokáže monitorovat veškeré zasílání zpráv i historii chatu.

Čínští představitelé již počátkem tohoto roku připustili, že shromažďují a vyhodnocují smazané zprávy uživatelů aplikace WeChat. V případě, že mají souvislost s trestnou činností, slouží následně jako podklady k soudním procesům. Podobnou zkušenost mají i místní novináři, kteří tvrdí, že informace, které posílají přes WeChat, jsou běžně zachycovány a kontrolovány čínskými vládními představiteli.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Dalibor.

Zdroje:
bitcoinexchangeguide.com
ethereumworldnews.com
coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Jasneze, protoze na kryptu musi napred vydelat cinsti pohlavari a pak mozna ten zbytek. Nebo jinak receno, dokazete si predstavit, ze by v Cine nemela neco pod kontrolou strana a vlada? A jeste jinak receno…chudy a zavysly lid se lepe ovlada. Smutny 🙁

Petr

Decentralizace, decentralizace, decentralizace…stojime jako lidstvo na zacatku velke revoluce, jen to nesmime vzdat

spot_img