Bitmain a 3 nepříjemná fakta, o kterých byste měli vědět

1
Bitmain

O tom, že Bitmain je jedním z ústředních a zároveň nejúspěšnějších hráčů v oblasti těžby kryptoměn, není žádných pochyb. Společnost, kterou vede Jihan Wu investuje do technologického i ekonomického rozvoje nemalé finanční prostředky, čímž si před konkurencí udržuje značný náskok. V minulém roce ho dokonce online magazín Coindesk zařadil na desátou příčku nejvlivnějších lidí v kryptoodvětví. Navzdory všem těmto úspěchům je pozice Bitmainu často vnímána negativně.

Bitmain nedávno oznámil své plány na IPO (Initial Public Offering – první veřejná nabídka akcií), což by mohlo ještě více navýšit hodnotu této společnosti. Zároveň se však mezi odbornou veřejností začali přebírat otázky týkající se jejich podnikatelského schématu, který se vyznačuje několika negativními jevy. Jde především o tři následující:

Neetické těžební postupy

Bitmain je známý propagací Bitcoin Cashe. Nedělá to však z žádné nezištné náklonnosti k této kryptoměně, ale z důvodu dosažení dominance v oblasti těžební síly. Podle stránky Trustnodes je velmi blízko k dosažení 51% hash rate. Některé zdroje uvádějí současnou hodnotu alarmujících 49,64%.

Společnost také čelí některým obviněním z tajné těžby. Ta by měla spočívat ve využívání ASIC minerů pro vlastní účely předtím, než je uvedou na trh. Tento krok by jim totiž poskytl podstatnou konkurenční výhodu oproti jiným minerům. Bitmain však tato obvinění popírá a tvrdí:

„Bitmain je zastáncem transparentnosti a férové ​​soutěže. Jsme proti praktikování „tajné“ ťěžby a zůstáváme věrní naší dlouhodobé politice, v níž zastáváme vůči takovým praktikám nulovou toleranci.“

Navzdory výše uvedenému stanovisku Salva Herrera, tvůrce SiaStats tvrdí, že Bitmain tajně těžil SiaCoin v době, kdy jejich ASIC zařízení určené k těžbě této kryptoměny ještě nebylo uvedeno na trh.

Mohlo by vás zajímat: Bitmain se stal EOS Block Producerem – je to dobrá zpráva pro platformu?

Bitcoin Cash

Je všeobecně známo, že Bitmain je propagátorem kryptoměny Bitcoin Cash. Podle nedávného tweetu (níže) ho vlastní v astronomickém počtu převyšujícím 1 milion kusů. Podle informací poskytnutých společností Trustnodes prodal Bitmain většinu držených Bitcoinů a nakoupil Bitcoin Cash. Vzhledem k poklesu ceny této kryptoměny tak čelí ztrátě téměř půl miliardy dolarů. I přes možnosti opětovného růstu je nanejvýš riskantní být all in v kryptoměně, kterou část komunity považuje za „trash“ (odpad).

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Je zájem velkých finančních firem o IPO skutečný?

Před časem se objevily zprávy o zájmu velkých firem na účasti IPO Bitmainu. Podle informací zveřejněných čínským zpravodajským portálem QQ News šlo o společnosti jako Tencent, Softbank a China Gold Investment. Podle zprávy portálu Cointelegraph však Úřad pro komunikaci společnosti SoftBank Group zájem o zmíněné IPO popřel. Stejně tak učinila i další z proklamovaných společností – Tencent Inc.

Závěr

Uvidíme jak se Bitmain s IPO nakonec vypořádá a kdyby se uskutečnilo v deklarované výši 18 miliard dolarů, zařadilo by to tuto společnost mezi pět největších veřejných nabídek v historii, přičemž by předběhla i Facebook, General Motors, Enel, či Deutsche Telekom.

Zdroj:
ethereumworldnews.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
rudla Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
rudla
Host
rudla

To je zase článek….
Když umím vyrobit tištěný spoj s asic čipem musím ho hned někomu dát ?
Ale noták BITMAIN není zdaleka jediný kdo vyrábí ASIC ale BITMAIN opravdu prodává až vyrobí, ostatní prodávají až začne BITMAIN