Britská vláda chce odstranit odkaz na blockchain z definice kryptoměny

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V nové sadě návrhů na regulaci kryptoměn ve Spojeném království se vláda zaměřuje mimo jiné na DeFi. Obsahuje pak také kontroverzní část.

Vláda UK chce z krypta “vystřihnout” blockchain

Spojené království aktivně usiluje o regulaci kryptotrhu a navrhlo mnoho nových politik, jak uvést různé kryptotrhy pod právní řád. Jak to už tak u různých vlád bývá, ani zde se to neobešlo bez návrhu, nad kterým uživatelé kryptoměn nevěřícně kroutí hlavou.

Nová zpráva o kryptoměnách s názvem „Propagace kryptoaktiv: Konzultační reakce“ od ministerstva financí Jejího Veličenstva (HM) připouští, že většina kryptoměn používá DLT nebo blockchain. Přesto se ministerstvo rozhodlo toto spojení odstranit z definice. Ptáte se na důvod? Může se to prý totiž změnit!

Britská vláda uvádí:

„Většina kryptografických aktiv v současnosti využívá technologii distribuované účetní knihy (DLT). Může se stát, že se to změní s tím, jak se technologie a průmysl vyvíjejí. Vláda proto navrhuje odstranit odkaz na DLT z definice kvalifikovaných kryptoaktiv.”

Jak informoval Cointelegraph, mnoho zastánců kryptoměn tento krok ostře kritizuje. Domnívají se, že odstranění odkazu na blockchain a DLT, jak navrhuje výbor, by mohlo ohrozit decentralizovanou povahu trhu s kryptoměnami.

DeFi se bude “individuálně posuzovat”

Kromě kontroverzní změny definice kryptoaktiv se v dokumentu HM Treasury také diskutovalo o zařazení decentralizovaného financování (DeFi) do působnosti regulace. Vláda dále slíbila, že bude pečlivě sledovat tento rychle rostoucí průmysl.

Ohledně DeFi uvedli:

„To, zda určité činnosti půjčování krypto aktiv nebo decentralizované finanční platformy spadají do působnosti režimu, v konečném důsledku závisí na činnostech, které jsou prováděny a propagovány. Jako takové to bude třeba posuzovat případ od případu.”

Závěr

Britská vláda chce z definice kryptoměn vystřihnout zmínku o blockchainu. Nabízí se otázka, proč by to někdo dělal. Podíváme li se na východ, konkrétně do Číny, najdeme zde čínský CBDC e-CNY, neboli digitální jüan. Ten je prý založen na technologii blockchain, nicméně je to spíše vládou kontrolovaný a vysoce centralizovaný soukromý “blockchain.” Britská vláda může mít se svou změnou definice kryptoměny namířeno podobným směrem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img