[Breaking news] OKEx delistuje všechny privacy coiny – přidají se další burzy?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...

Korejská burza OKEx se pod tlakem mezinárodního finančního akčního výboru rozhodla ze své nabídky vyřadit veškeré kryptoměny, jejichž transakce jsou nevystopovatelné a svým uživatelům zajišťují kompletní anonymitu (privacy coins). 

FAFT

FAFT – česky Finanční akční výbor (též pracovní skupina, doslovně komando) je mezinárodní mezivládní organizace, která je považována a obecně uznávána za světového zakladatele standardů a doporučení v oblasti AML/CFT.

Organizace byla založena z iniciativy zemí G7 k boji proti praní špinavých peněz. V roce 2001 byl její mandát rozšířen o problematiku financování terorismu.

Nyní dosahují její kompetence i do oblastí kryptoměnových burz a OKEx reaguje jako jedna z prvních.

Konec privacy coinů?

Minimálně na OKExu už si žádnou z anonynimizovaných mincí nezobchodujete. Delistovány budou Monero (XMR), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Horizen (ZEN) a mince s názvem Super Bitcoin (SBTC).

Obchodní transakce budou pozastaveny již 10. října tohoto roku a výběry těchto mincí se na OKExu definitivně zastaví 10. prosince.

 

Kdo další?

V červenu letošního roku FAFT, celosvětový hlídač praní špinavých peněz, vydal své konečné pokyny pro oblast kryptoměn. Podle pravidla, nazývaného „Travel rule“, vyžaduje, aby burzy shromažďovaly a přenášely informace o zákaznících během transakcí. Tyto informace zahrnují jméno původce, jeho číslo účtu a informace o místě, i jméno příjemce a jeho číslo účtu.

Delistování privacy coinů z nabídky obchodovatelných mincí na OKExu není prvním letošním případem. V srpnu britská burza CEX.io oznámila, že již nebude poskytovat obchodní páry s mincemi ZCASH a DASH v souvislosti s vývojem nových předpisů a připravovaných regulací. 15. srpna bylo obchodování těchto mincí zastaveno.

Závěr

Je tedy otázkou, jak daleko se podobná rozhodnutí rozšíří. Globální, ani evropské regulatorní orgány se stále na finálních krocích ani podobách nových zákonů, omezujících anonymní transakce kryptoměn, neshodují. Alespoň o tom nemáme oficiální zprávy.
Je ale zřejmé, že někteří hráči raději ustupují a snižují nabídku služeb, aby se vyhnuli případným sankcím.

Zatím jde pouze o dvě velké, přesto ne příliš významné burzy. Určující pro budoucí podobu trhu s anonymními kryptoměnami budou ukončená vyjednávání na politické úrovni a reakce skutečně velkých hráčů na trhu. Pokud by se ale přidaly i velké burzy, mohly by privacy coiny mít opravdu problém.

Co číst dále?

Realitní fondy v hodnotě 100 milionů dolarů jako tokeny na blockchainu Ethereum!

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře