„Bitcoinoví aristokrati“ představují nebezpečí

3.7
(21)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Prominentní ekonom a ředitel z centra systémových rizik na London School of Economics (LSE) Jon Danielsson říká, že bitcoinoví aristokrati mohou poškodit kryptoměnový prostor, zejména pak nováčky a menší investory.

Ekonom pokračuje tvrzením, že bohatí investoři dosáhnou svého postavení pouze včasným nákupem špičkové kryptoměny na trhu, než aby vyprodukovali něco hodnotného.

Aristokratická třída skutečně představuje nebezpečí, pokud začne utrácet své biliony, k čemuž dřív nebo později dojde, dodává Danielsson.

„Víme, že takové extrémní úrovně nerovnosti podporují sociální rozdělení a populismus. Bitcoinoví aristokraté budou stále více ohrožovat ostatní a vláda bude muset reagovat. Bude chránit nebo útočit; nemůže  být neutrální. Ať tak či onak, politická a sociální nestabilita se zhoršuje. “

Očekávání „úspěchu“

Danielsson také vyjmenovává několik příčin růstu ceny bitcoinů. Jedna jeho myšlenka poukazuje na skutečnost, že lidé jednoduše očekávají, že největší kryptoměna bude dále posilovat.

To je podle jeho názoru jediná věc, která podporuje růst BTC, naopak si nemyslí, že jde o jeho skutečné použití.

Kromě toho si klade otázku, jak vypadá „úspěch“ Bitcoinu.

„Nadšenci bitcoinů jsou docela vágní ohledně toho, co úspěch znamená nad rámec rostoucích cen. zdá se, že mají rádi argumenty zabalené do mystiky než základní ekonomickou logiku. Nejdůležitějším kritériem úspěchu je, že kryptoměny se nakonec začnou používat v obchodních transakcích, viz Tesla a její přijetí BTC.

Dále Danielsson zkoumá řadu „hodnotových nabídek“, které vytváří další kryptoměny. Patří mezi ně jejich použití v platebních systémech nebo jejich použití jako bezpečné útočiště, pokud jde o stablecoiny.

Skutečnou hodnotu nikdo neocení

Říká, že právě tam může spočívat skutečná hodnota. Zdůrazňuje však, že většina kryptokomunity tuto skutečnost neocení.

„Pro drtivou většinu bitcoinových investorů úspěch znamená, že cena BTC stále roste. Pokud je to ale vše, jednoho dne se cena může zhroutit. “

Krypto se dle něj řídí pateticky klamným vzorem spojeným s výkyvy trhu – “pump”, “dump”, “moon” a “crash, toť vše.

Závěr

I když lze Danielssonovy komentáře považovat za kritické, ve skutečnosti jednoduše vyzývá komunitu, aby hleděla na „building“ a skutečné hodnoty kryptoměn, nikoli na zisk. Pravdou však je, že obchodníkům jde zejména o něj, což je na druhou stranu pochopitelné.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 21

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: