„Bitcoinoví aristokrati“ představují nebezpečí

3.7
(21)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Prominentní ekonom a ředitel z centra systémových rizik na London School of Economics (LSE) Jon Danielsson říká, že bitcoinoví aristokrati mohou poškodit kryptoměnový prostor, zejména pak nováčky a menší investory.

Ekonom pokračuje tvrzením, že bohatí investoři dosáhnou svého postavení pouze včasným nákupem špičkové kryptoměny na trhu, než aby vyprodukovali něco hodnotného.

Aristokratická třída skutečně představuje nebezpečí, pokud začne utrácet své biliony, k čemuž dřív nebo později dojde, dodává Danielsson.

“Víme, že takové extrémní úrovně nerovnosti podporují sociální rozdělení a populismus. Bitcoinoví aristokraté budou stále více ohrožovat ostatní a vláda bude muset reagovat. Bude chránit nebo útočit; nemůže  být neutrální. Ať tak či onak, politická a sociální nestabilita se zhoršuje. “

Očekávání „úspěchu“

Danielsson také vyjmenovává několik příčin růstu ceny bitcoinů. Jedna jeho myšlenka poukazuje na skutečnost, že lidé jednoduše očekávají, že největší kryptoměna bude dále posilovat.

To je podle jeho názoru jediná věc, která podporuje růst BTC, naopak si nemyslí, že jde o jeho skutečné použití.

Kromě toho si klade otázku, jak vypadá „úspěch“ Bitcoinu.

“Nadšenci bitcoinů jsou docela vágní ohledně toho, co úspěch znamená nad rámec rostoucích cen. zdá se, že mají rádi argumenty zabalené do mystiky než základní ekonomickou logiku. Nejdůležitějším kritériem úspěchu je, že kryptoměny se nakonec začnou používat v obchodních transakcích, viz Tesla a její přijetí BTC.

Dále Danielsson zkoumá řadu „hodnotových nabídek“, které vytváří další kryptoměny. Patří mezi ně jejich použití v platebních systémech nebo jejich použití jako bezpečné útočiště, pokud jde o stablecoiny.

Skutečnou hodnotu nikdo neocení

Říká, že právě tam může spočívat skutečná hodnota. Zdůrazňuje však, že většina kryptokomunity tuto skutečnost neocení.

“Pro drtivou většinu bitcoinových investorů úspěch znamená, že cena BTC stále roste. Pokud je to ale vše, jednoho dne se cena může zhroutit. “

Krypto se dle něj řídí pateticky klamným vzorem spojeným s výkyvy trhu – “pump”, “dump”, “moon” a “crash, toť vše.

Závěr

I když lze Danielssonovy komentáře považovat za kritické, ve skutečnosti jednoduše vyzývá komunitu, aby hleděla na „building“ a skutečné hodnoty kryptoměn, nikoli na zisk. Pravdou však je, že obchodníkům jde zejména o něj, což je na druhou stranu pochopitelné.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 21

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Paolo

A proč by se měli Bitcoinoví neokomunisti nad něčím vzrušovat. Lehko nabyl, lehce pozbyl a život jede dál. Mladí si chtějí užívat, pokud to ještě jde, ne se drbat v práci. Za chvíli to tady přeberou čínští zmrdi a potom ještě uvidíte jak budou živí závidět mrtvým.

Petr

Potřeboval bych vysvětlit co má bitcoin společného s komunismem. Za mě mám pocit že nevíte o čem mluvíte.

Michal
Hodnocení článku :
     

Kopie článku
https://kryptomagazin.cz/zit-ve-svete-kde-je-uspesny-bitcoin/
Tak zakomentuji zde stejně

Když ten blb použil slovo fiat tak by měl vědět co to vůbec je. Oběživo do nekonečna nafukovatelné viz Venezuela.
Bitcoin je konečný. Je ho jen omezené množství. Dal by se přirovnat spíše ke zlatu než penězům.
Důvod proč se jim to nelíbí je že státy a banky nebudou moci “tisknout” peníze a tudíž nebudou mít otěže ekonomiky a vyjebávat sní podle toho kdo má kde nějakého podplaceného papaláše aby ho vyplatil z dluhu na úkor inflace.
A ti kdo ten bitcoin mít budou si sním budou moci tak maximálně vytřít ***** když ho nebudou používat.
Peníze jsou krystalizovaná práce. Mají hodnotu pouze když se dva dohodnou že ji mají.
Bitcoin mění pravidla zaběhnuté hry podvodníků a těm se to zaboha nelíbí 😀

Farniente

Tak Tesla bude podporovat Bitcoin, protože jeho těžba je mimořádně energeticky náročná a Tesla žije z prodeje emisních povolenek! Takže normální kapitalistická vyčůranost – jako fotovoltaika.

Creator

Myslíte, že něco co je jen binárním kodem a vlastně hmotně neexistuje, bude mít ve skutečném světě nějakou hodnotu? i v budoucnu? Že mám koupit něco, co jedním klikem smáznu, a nemám si kam jít stěžovat, protože vlastně nevíme kdo je za to zodpovědný, protože to je vše anonymní a neexistuje žádné sídlo? Že to je jen v digi světě, takže v žádném světě? Že počítače počítají a vlastně neví co počítají, protože jsou to hloupý stroje, a že bitcoin vymysleli jen proto, aby se prodali jejich čipy? a utratili natisknuté peníze za něco co neexistuje? Nebo mi chcete říct, že Vy vyrábíte stroje na kterých tvoříte bitcoin?
Děkuji za odpovědi a Vaše názory, jen se zajímám a koukám na to s pohledu laika. S pozdravem Creator.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: