Binance pomůže jihokorejskému městu Busan spustit “burzu digitálních aktiv”

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoměnový gigant Binance založí obchod v jihokorejském městě Busan, které je “blockchainovým centrem” – a přestože firma zatím nebude v zemi otevírat platformu pro obchodování s tokeny, mohla by městu pomoci spustit vlastní burzu.

Binance – Burza pro určitá aktiva

V tiskové zprávě společnost Binance oznámila, že podepsala memorandum o porozumění s městem Busan, které by mu umožnilo “získat technologickou a infrastrukturní podporu od společnosti Binance pro rozvoj blockchainového ekosystému města a propagaci burzy digitálních aktiv v Busanu”.

Ta se již nějakou dobu připravuje a městské orgány předpokládají vytvoření jakési městské burzy pro určité typy kryptoaktiv, jako jsou například bezpečnostní tokeny. Tento plán zůstává již několik let ve velké míře na rýsovacím prkně, přičemž vláda prezidenta Moon Jae-ina zastává tvrdý postoj ke všemu, co souvisí s kryptoměnami – zejména k domácímu uvádění tokenů na trh, které zůstávají ve všech svých formách zakázané.

Prezident Yoon Seok-yul, který se ujal moci letos v létě, však slíbil, že zákaz “přehodnotí”, a veřejný sektor již zareagoval. SK, druhá největší podnikatelská skupina v zemi, již odhalila plány na spuštění tokenu prostřednictvím jedné ze svých dceřiných společností a několik jihokorejských zasvěcených osob z průmyslu sdělilo, že další společnosti mohou následovat jejího příkladu.

Jihokorejská média také naznačila, že další velké obchodní skupiny aktivně formulují své vlastní plány na uvedení tokenu na trh, i když za zavřenými dveřmi.

Nový život odvětví

Busan získal za Moonovy vlády status bez regulace pro technologický vývoj související s blockchainem, ale bránila mu v tom skutečnost, že Soul silně trval na soukromém přijetí blockchainu, místo aby firmám ve městě umožnil využívat veřejné blockchainové sítě.

Yoon však slíbil, že vdechne nový život celému odvětví, a zejména iniciativě v Busanu.

Starosta města Park Heong-joon se nechal slyšet, že dohoda s Binance posunula město “o krok blíže k vytvoření Busan Digital Asset Exchange jako globální integrované platformy pro digitální aktiva”.

Park prohlásil, že dohoda pomůže proměnit Busan v “město specializované na blockchain” a “globální centrum digitálních financí” – a že bude působit jako “motor růstu místní ekonomiky”.

Binance a potřebná edukace

V rámci dohody o memorandu o porozumění se společnost Binance rovněž zavázala “zřídit v Busanu pobočku do konce roku”. Tím by burza získala fyzickou oporu v zemi a teoreticky by mohla začít zkoumat možnost požádat o provozní licenci. Jihokorejskému trhu v současnosti dominují domácí hráči a v současnosti má pouze pět burz regulační povolení, které jim umožňuje nabízet obchodování s fiat měnami.

Společnost Binance uvedla, že s Busanem zahájí také sdílení knihy objednávek, a prohlásila, že začne “podporovat výzkum a investice související s blockchainem ve městě” a také “poskytovat specializované blockchainové vzdělávání a online zdroje” ze svého vzdělávacího křídla Binance Academy.

Firma se bude snažit okamžitě zaujmout tím, že pomůže “s organizací” Busanského blockchainového týdne, akce naplánované na říjen letošního roku.

Changpeng “CZ” Zhao, generální ředitel a zakladatel společnosti Binance, se nechal slyšet, že se těší na “úzkou spolupráci s městem na podporu vzniku burz digitálních aktiv” a také “různých blockchainových odvětví”.

Jihokorejské médium Munhwa Ilbo uvedlo, že “burza digitálních aktiv” v Busanu by mohla být spuštěna v městském mezinárodním finančním centru Busan již “příští rok”.

Médium dodalo, že na univerzitách v Busanu budou s pomocí Binance spuštěny “vzdělávací kurzy specializované na blockchain” – a že firma podpoří “programy stáží” a projekty související s “investicemi”.

Závěr

Uvítali byste takové kroky i zde? Nebo si myslíte, že Jižní Korea zachází moc daleko? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img