CEO Coinbase Brian Armstrong: “Očekáváme, že medvědí cyklus na kryptoměnách bude trvat 12-16 měsíců”

5
(5)

Generální ředitel společnosti Coinbase, Brian Armstrong, předpovídá, že probíhající krypto zima přejde i do roku 2023, protože rostou obavy z dalšího zhroucení trhů napříč celým světem.

Kryptoměnová zima ještě nějakou dobu potrvá

V úterním rozhovoru pro televizi CNBC tento kryptoměnový miliardář prozradil, že očekává, že ceny kryptoměn zůstanou ještě chvíli dole, než se trhu podaří obrat.

“Všichni doufáme, že to bude 12-18 měsíců a přijde pěkné oživení, ale samozřejmě musíte plánovat, že to bude delší, a tak o tom přemýšlíme”

Armstrong poznamenal, že jako společnost mají dobrou pozici, aby přečkali medvědí bouři, a dodal, že ho probíhající diskrepance vůbec netrápí. Je sice jasné, že se nacházíme v klesajícím cyklu, ale není to pro společnost nic nového, neboť ta si už prošla čtyřmi takovými cykly.

Na otázku, zda má pocit, že skutečnou příčinou pokračujícího výprodeje na trhu je pokračující inflace, obavy z recese a agresivní politika Fedu v oblasti inflace, odpověděl;

“Vlastně to cítím stejně… když krypto klesá, všichni jsou velmi pesimističtí a ostatní se bojí nebo z trhu odchází. Přecházejí k jiným věcem, a když krypto běží nahoru, myslí si, že je to konečně tady, a dochází k racionálnímu bujení, a tak ani jedno není pravda. Máme takové interní přísloví… nikdy to není tak dobré, jak se zdá, nikdy to není tak špatné, jak se zdá.”

Pokles ceny BTC a také příjmů Coinbase

Poté, co bitcoin (BTC) se v listopadu dostal na hranici 68 000 dolarů, zahájil brutální výprodej, který se podepsal  krom BTC také na Ethereu a dalších kryptoměnách, přičemž globální tržní kapitalizace kryptoměn klesla pod 1,2 bilionu dolarů. Na mušce se ocitly také firmy poskytující krypto půjčky, burzy a některé protokoly DeFi poté, co jejich likvidní rezervy zasáhla květnová stablecoinová bouře jménem Terra.

Není divu, že i společnost Coinbase tak zaznamenala pokles příjmů o téměř 64 %, protože investoři uprostřed výprodeje přestali riskovat. Odnesly to i její akcie “COIN”, kótované na Nasdaqu, když se od 8. listopadu propadly o více než 80 %.

Ačkoli Armstrong trval na tom, že Coinbase byla v posledních deseti letech úspěšná, současný medvědí cyklus přiměl vrcholového manažera přehodnotit budoucí zdroje příjmů společnosti.

“Postupem času přesouváme větší část našich příjmů z poplatků za obchodování na to, čemu říkáme poplatky za předplatné a služby”

uvedl a dodal, že společnost také výrazně investuje do webu 3.

Závěr

No moc optimisticky Armstrong skutečně nezní. Já souhlasím s tím, že některá “nudná” období je prostě třeba vyčekat. Z minulosti víme, že ti trpěliví se vždy sladké odměny nakonec dočkali.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img