Coinbase překonává odhady, ve 3. čtvrtletí dosáhla horšího výsledku než ve 2. čtvrtletí

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Náročné čtvrtletí pro kryptoměny se podepsalo na hospodaření Coinbase. Společnost vykázala ve druhém čtvrtletí čistou ztrátu ve výši 1,1 miliardy dolarů včetně poplatků za snížení hodnoty.

Coinbase a pokles

Jedná se o dvojnásobek ztráty 546 milionů dolarů, kterou očekávali analytici oslovení společností Factset. Pro letošní rok zúžila rozpětí své roční prognózy MTU na 7 až 9 milionů z 5 až 15 milionů. Analytici oslovení společností Factset očekávali 8,74 milionu. Ve druhém čtvrtletí činil počet MTU 9 milionů oproti 9,2 milionu v prvním čtvrtletí.

Aktiva na platformě poklesla na 96 miliard USD z 256 miliard USD v předchozím období. Navzdory červenému inkoustu společnost očekává, že využije kryptografické zimy k zapojení do obchodování.

“Často je pro nás nejlepší čas být chamtiví, když se ostatní bojí,”

– řekla provozní ředitelka Emilie Choi analytikům v hovoru k výsledkům společnosti za druhé čtvrtletí.

“Můžete očekávat, že budeme pokračovat v cílených fúzích a akvizicích.”

“Pokud jde o rizikové investice, v tomto období máme obvykle rádi investice v zárodečné fázi, protože se opět jedná o budovatelský trh, máte tendenci vidět hodně inovací, které se odehrávají na základní úrovni,”

– řekla Choiová.

Něčeho více, něčeho méně

Objem obchodů dosáhl 217 miliard USD oproti průměrnému odhadu 216 miliard USD. USD v prvním čtvrtletí, což je méně než 309 miliard USD v prvním čtvrtletí. Objem maloobchodních obchodů, což je ukazatel, který analytici bedlivě sledují, se na celkovém objemu podílel 46 miliardami dolarů, což je méně než 74 miliard v předchozím období. To bylo horší než odhad 58 miliard USD.

Coinbase vykázala tržby ve výši 803 milionů USD oproti odhadu 874 milionů USD. Příjmy z transakcí činily 655,2 milionu dolarů, zatímco předplatné a služby 147 milionů dolarů, zatímco v prvním čtvrtletí to bylo 1,01 miliardy, respektive 152 milionů dolarů. Analytici očekávali 715 milionů USD z transakcí a 139 milionů USD z předplatného a služeb.

“V důsledku toho, že naši hlavní retailoví zákazníci obchodují méně, má náš mix MTU tendenci více směřovat k neinvestičním činnostem – zejména ke sázení,”

– uvedla společnost v tiskové zprávě.

“Ve druhém čtvrtletí bylo 67 %, tj. 6,0 milionu MTU, transakcí s neinvestičními produkty.”

Čistá ztráta dosáhla 1,1 miliardy USD a byla silně ovlivněna nepeněžními náklady na snížení hodnoty, uvedla společnost. Bez nepeněžních odpisů ze snížení hodnoty by čistá ztráta činila 647 milionů USD. Upravená EBITDA byla záporná ve výši 151 milionů USD.

Společnost Coinbase ukončila čtvrtletí s hotovostí a ekvivalenty ve výši přibližně 5,7 miliardy USD, zatímco v prvním čtvrtletí to bylo 6,1 miliardy USD.

Závěr

Vzhledem k medvědímu trhu se dalo čekat, že výnos poklesne, nicméně toto bylo i celkem dost pod odhadem. Jak se ohledně poklesu cítíte vy? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

Tunel se hroutit !!!
Nebýt nové kafky,hejlove.
Letadlo padat k zemi !!! Padáky nebyly rozdány, poněvadž byly prodány!!!

Poslední editace 1 rok před přes anivarK
Jacob

Paní autorko Michaelo. Ten nadpis je správně? Za mě je třetí čtvrtletí teprve před polovinou 😀

Nemsovsky

kolik mám miliard já.

Nemsovsky

Vše pošlete na adresu Třída Bří Čapků 3920/1a Hodonín v České Republice a na Jihomoravský Kraj veškeré finance na tuto adresu a nebo na múj Účet 297911330/0300 CZK v Hodoníně všechni moje účty.

spot_img