Pokuta 30 milionů dolarů pro Robinhood Crypto

4.3
(3)

Obsah

Ministerstvo finančních služeb státu New York (NYDFS) v úterý udělilo jednotce pro obchodování s kryptoměnami společnosti Robinhood pokutu ve výši 30 milionů dolarů. Pokuta byla udělena za údajné porušení opatření proti praní špinavých peněz, ochrany spotřebitele a kybernetické bezpečnosti.

Jedná se o vůbec první případ, kdy NYDFS přijal donucovací opatření proti společnosti zaměřené na kryptografické služby.

NYDFS udělil společnosti Robinhood Crypto pokutu za porušení předpisů

Podle úterní zprávy deníku Wall Street Journal uložil newyorský státní úřad pro finanční služby společnosti Robinhood Crypto pokutu ve výši 30 milionů USD. Pokuta byla udělena na základě šetření dodržování předpisů ze strany společnosti. Podle finančního regulátora společnost Robinhood nezajistila řádná opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti, ani nesplnila požadované povinnosti v oblasti boje proti praní špinavých peněz.

Úřad tvrdí, že společnost nepřešla na dostatečně velký systém monitorování transakcí, a to ani v době, kdy její uživatelská základna rapidním tempem rostla. Společnost Robinhood Crypto byla rovněž potrestána za to, že na svých internetových stránkách neuvedla telefonní číslo, na které by zákazníci mohli podávat své stížnosti. Superintendantka NYDFS Adrienne A. Harrisová k tomu uvedla:

“Jak se její podnikání rozrůstalo, společnost Robinhood Crypto neinvestovala odpovídající zdroje a pozornost do rozvoje a udržování kultury dodržování předpisů – toto selhání vedlo k významnému porušení předpisů ministerstva proti praní špinavých peněz a kybernetické bezpečnosti.”

Problémy společnosti Robinhood se táhnout již od roku 2021, kdy společnost zaznamenala masivní růst v souvislosti s prudkým nárustem poptávky po akciích a kryptoměnách. Jak se společnost rozšiřovala, její problémy se stávaly častějšími.

Navzdory těmto nedostatkům společnost Robinhood podle NYDFS požádala regulátora o licenci a tvrdila, že plně dodržuje zákony proti praní špinavých peněz a kybernetické bezpečnosti.

Díky udělené pokutě se jednotka společnosti Robinhood pro obchodování s kryptoměnami stala prvním subjektem, zaměřeným na kryptografické služby v USA, který NYDFS potrestal. Důvodem bylo porušení předpisůí týkající se virtuálních měn, převodců peněz, monitorování transakcí a kybernetické bezpečnosti.

Kromě pokuty bude společnost Robinhood Crypto také povinna přijmout nezávislého konzultanta, který posoudí, jak moc je v souladu se státními předpisy.

Robinhood a kryptoměny

Společnost Robinhood podporuje obchodování s kryptoměnami od roku 2018, ale zpočátku neumožňovala zákazníkům kryptoaktivum z platformy vybrat, pokud si je nepřevedli na fiat měny.

Maloobchodní obchodní služba se do kryptoměnového světa ponořila hlouběji v roce 2021 a nakonec představila jednotku věnovanou digitálním aktivům známou jako Robinhood Crypto. Firma také vydala svou kryptopeněženku, která uživatelům konečně umožnila vybrat si mince z dlouho uzavřené obchodní aplikace.

Závěr

Společnost Robinhood však nedokázala přečkat bouři, která v posledních měsících zasáhla kryptografické a technologicky orientované společnosti. V prvním čtvrtletí letošního roku klesly příjmy společnosti o cca 43 %. Společnost Robinhood byla také nucena, kvůli pomalému růstu v prostředí ekonomické nejistoty, snížit počet svých zaměstnanců.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img