Robinhood možná brzy umožní výběr kryptoměn

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Maloobchodní platforma Robinhood údajně testuje dlouho očekávanou funkci digitální peněženky, která uživatelům umožňuje posílat a přijímat kryptoaktiva, jako je například Bitcoin (BTC).

Informace o kryptopeněžence

Agentura Bloomberg o tom informovala 21. září, přičemž publikace tvrdí, že viděla snímky obrazovky rozhraní pro výběr v beta verzi funkce peněženky v aplikaci Robinhood pro IOS.

Ačkoli jsou podrobnosti kusé, Bloomberg také tvrdí, že viděla čekací listinu, kde se uživatelé budou moci zaregistrovat do nové peněženky s digitálními aktivy. Zpráva dodává, že v aplikaci je také kód odkazující na převody kryptoměn.

Uživatelé Robinhood mohou v současné době na platformě nakupovat kryptoměny pouze za americké dolary a obchodovat s digitálními aktivy, protože aplikace nepodporuje vklady a výběry kryptoměn.

Dlouhé vyzývání

Obchodníci s kryptoměnami již dlouho společnost Robinhood vyzývali, aby zavedla funkci vkladů a výběrů digitálních aktiv, přičemž volání se letos rozrostlo, když se na platformě sbíhali fanoušci Dogecoinu.

Ve čtvrtletním hovoru k výsledkům hospodaření 19. srpna oznámil generální ředitel společnosti Robinhood Vlad Tenev, že firma konečně zkoumá možnost zavedení kryptopeněženky.

„Vím, že v krypto komunitě a zejména v komunitě Dogecoinu se objevila spousta nadšení pro získání přístupu k peněženkám,“

– prohlásil Tenev a zdůraznil, že se firma na spuštění nové funkce těší.

Rozšiřování služeb

Společnost Robinhood poprvé spustila služby obchodování s bitcoiny a ethereem v roce 2018 pro zákazníky v pěti státech USA. Od té doby společnost Robinhood rozšířila podporu altcoinů a v současné době umožňuje přístup ke svým krypto funkcím obchodníkům se sídlem ve všech státech USA kromě čtyř.

Krypto služby se v roce 2021 staly významnou součástí příjmů společnosti Robinhood, přičemž její zpráva za druhé čtvrtletí ukazuje, že přibližně 41 % jejích příjmů ve výši 565 milionů dolarů pocházelo z obchodování s kryptoměnami. Naproti tomu za celý rok 2020 firma vygenerovala z obchodování s kryptoměnami 5 milionů dolarů.

Začátkem tohoto měsíce firma rozšířila svou nabídku kryptoaktiv tím, že spustila funkci opakovaného investování do kryptoaktiv, která uživatelům umožňuje investovat do kryptoaktivních pozic v průměru dolarových nákladů (DCA).

Závěr

Společnost Robinhood není sama, kdo se snaží rozšířit svou podporu pro krypto, a stále více mainstreamových firem oznamuje kroky umožňující platby digitálními aktivy. Je zajímavé sledovat, jak se tyto služby nadále rozšiřují. Více informací naleznete také na našem oficiální discord serveru.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: