BlackRock ve spolupráci se společností Coinbase nabízí kryptografické služby institucionálním investorům

5
(3)

Zdá se, že největší představitelé světa tradičních financí jsou přesvědčeni, že kryptoměny mají před sebou zářnou budoucnost. Konkrétně společnost BlackRock (NYSE: BLK), která je největším správcem aktiv na světě, se spojila s Coinbase, aby nabídla institucionálním investorům přístup ke kryptoměnám.

Tato spolupráce propojí institucionální klienty společnosti BlackRock, kteří již vlastní aktiva na Coinbase, se sadou nástrojů pro správu aktiv Aladdin, která umožňuje klientům společnosti BlackRock spravovat svá portfolia a posuzovat rizika investic prostřednictvím různých přístupů, které software umožňuje.

BlackRock: Zájem o krypto

Bývalý člen vedení společnosti BlackRock předpověděl, že krypto bude mít místo v portfoliu každého člověka. Proto tento krok přichází jako logické pokračování tohoto paradigmatu. Mezitím se Jim Cramer připojil k Andrew Ross Sorkinovi, aby v televizi CNBC diskutoval o tomto novém kroku a o tom, zda přináší společnosti Coinbase větší hodnotu.

“ANO, ROZHODNĚ, PROTOŽE NĚKTEŘÍ LIDÉ MAJÍ POCIT, ŽE COINBASE JE LUMPÁRNA, ŽE JE TO VLASTNĚ BURZA, NE SPOLEČNOST. ALE PO ZJIŠTĚNÍ, ŽE TO VYPADÁ, ŽE SENÁT CHCE, ABY TO REGULOVALA CFTC,  DÁVÁ PAK SMYSL, ŽE LARRY FINK BUDE CHTÍT S NIMI JEDNAT.”

Pro úplnost raději dodávám, že Laurence Douglas Fink je předsedou a generálním ředitelem společnosti BlackRock. Cramer dále dodal:

„Je to svým způsobem úžasné, ať už Coinbase dělá správnou věc nebo ne, protože má 200 různých coinů, které na své uvádí. A mnoho z těchto mincí je velmi podezřelých, dokonce ani Robinhood by jich mnoho nevzal. Instituce však chtějí kryptoměny a místo, kam jít, je Coinbase.”

Důraz bude zpočátku kladen na nabízení přístupu k bitcoinu (pro institucionální klienty) a později se chystají rozšířit možnosti dalším klientům. Mluvčí BlackRock ovšem víc prozradit nechtěl a odmítl to okomentovat.

Cena akcií Coinbase vystřelila vzhůru

Nikoho asi nepřekvapí, že na toto partnerství zareagovala i cena akcií. Poté, co jsme na denním grafu viděli několinásobné dno, se po ohlášení partnerství cena akcií Coinbase zvýšila o  více než 22 procent a momentum se samozřejmě změnilo.

Krátkodobý trend je nyní pro akcie velmi pozitivní a další zisky by měly pozitivně ovlivnit i dlouhodobý trend.

Závěr

Zpráva o tomto partnerství přichází sotva čtyři měsíce poté, co generální ředitel společnosti, Larry Fink uvedl, že správce aktiv zvažuje možnost nabízet digitální aktiva své početné institucionální uživatelské základně vzhledem k rostoucí poptávce.

Společnost BlackRock, která začala svou činnost v roce 1988 v New Yorku, se v průběhu let rozrostla a stala se nejvýznamnější firmou v oblasti správy aktiv, jejíž spravovaná aktiva (AUM) dosahují podle lednové zprávy neuvěřitelných 10 bilionů dolarů. Vzhledem k tomu, že služby společnosti BlackRock využívají významné instituce, je pravděpodobné, že toto nové partnerství ovlivní další prudký nárůst institucionálního přijetí BTC.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img