R. Rieder ze společnosti BlackRock připouští, že i přes aktuální krach je Bitcoin “trvanlivé aktivum”

5
(1)

Rick Rieder, investiční ředitel společnosti BlackRock, která se zabývá správou investic, uvedl, že investoři by se neměli na trhu s kryptoměnami soustředit na aktuální krach, ale měli by se zaměřit na dlouhodobé vyhlídky.

Během rozhovoru pro Yahoo Financea Rieder poznamenal, že příliv peněz kolem bitcoinu a kryptotrhu mohl být tou hlavní zkázou. Zároveň se ale také nechal slyšet, že tato aktiva mají ve finančním světě budoucnost.

„Vidíte, že velká část pákového efektu, který byl vytvořen kolem kryptoměn, se rychle rozkládá. Stále si myslím, že bitcoiny a krypto jsou trvanlivá aktiva. Je to trvanlivý podnik”

Bitcoin může jít ještě níž

Všichni dobře víme, jak moc se bitcoin v posledních měsících propadl a snažil se zorientovat na současném trhu, který se vyznačuje vysokou inflací a rostoucími úrokovými sazbami. Aktuálně se aktivum snaží udržet nad 20 000 USD. V době psaní článku se obchoduje za 20 651 dolarů, což představuje pokles o témě 30 % za posledních 7 dní.

K další cenové akci Rieder poznamenal, že vzhledem k současnému tlaku BTC pravděpodobně půjde ještě níž a projde si další cenovou korekcí před býčí jízdou.

“Můj pocit je, že ve všech těchto situacích dochází k pádům, a můj odhad je, že vás pravděpodobně čeká ještě nějaký pokles. Je těžké říci, jaká je spravedlivá hodnota. Můj pocit je, že stejně jako u mnoha jiných aktiv, když se podíváte za dva až tři roky, budou výše než dnes”

Býčí sentiment kolem bitcoinu

Navzdory zhroucení trhu několik kryptoanalytiků předpokládá, že bitcoin po překonání současných podmínek pravděpodobně dále poroste. Například senior komoditní stratég společnosti Bloomberg Intelligence Mike McGlone poznamenal, že úroveň 20 000 dolarů by měla být považována za nové dno.

Mike se domnívá, že bitcoin je nové aktivum, které stále prochází adopcí, a jakmile se nabídka sníží, hodnota pravděpodobně vzroste. Jeho prognóza? 100 000 USD do roku 2025.

Část finančních expertů však o světlých vyhlídkách budoucnosti kryptoměny pochybuje. Kupříkladu ekonom a velký zastánce investic do zlata Peter Schiff prohlásil, že probíhající pád ceny bitcoinu je závěrečnou fází krypto trhu.

Podle Schiffa tento krach naznačuje splasknutí krypto bubliny. Vzhledem k tomu, že krypto trh ztratil během přibližně šesti měsíců ve své kapitalizaci více než 55 %, ekonom předpokládá, že tento trend bude pravděpodobně pokračovat i nadále.

Závěr

A jak se v současné chvíli chová sama společnost BlackRock? Alex Brazier, zástupce šéfa společnosti BlackRock nedávno poznamenal, že uprostřed probíhající korekce na akciovém trhu by investoři neměli při poklesu nakupovat. Dle jeho slov zůstává společnost i nadále neutrální a zároveň bedlivě sleduje další pohyby trhu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Samozřejmě že poroste, ale až se hluboce nadechne a všechna tleskací telata vyhodí pozice aby pri delším tleskáni mohly znova za 60k nakupovat. Takže za mě druhý nakup 15k, třetí 12,3k další 8,6k a keď bůh dá i 4,8 k.

Je až neuvěřitelné jak se to vše pravidelně opakuje.

Vojtech

Tak celý vesmír je cyklický, proč by i tento malý píseček nebyl🙂 Btw mám to nastaveno velmi podobně s tím, že první dokup mám na průměru 21k. A 4,8k zatím nečekám, nejhlouběji mám order na 6k. Ale může být, do 2024 daleko. A i ten další halving nemusí být zárukou, pokud se recese protáhne i dál.

Poslední editace 1 rok před přes Vojtech
Fantom

Domnívám se, že právě BlackRock stojí za současným propadem bitcoinu. Stále mám v paměti slova právě Riedera před více než rokem, že si s bitcoinem “pohrají”. A pokud Rieder v zásadě bitcoin nyní chválí, tak očekávám že půjdeme s cenou mnohem níž. BlackRock má pravděpodobně k dispozici bitcony od Microstrategy, má/měl v ní majetkový podíl.

spot_img