BlackRock CEO: Digitální měny by mohly díky mezinárodní krizi získat větší podporu

5
(2)

Zprávy a souhrny

Larry Fink, generální ředitel největšího světového správce aktiv – společnosti BlackRock, se domnívá, že probíhající rusko-ukrajinská krize podpořila digitální měny jako nástroj k vypořádání mezinárodních transakcí.

V dopise akcionářům Fink poznamenal, že probíhající válka donutí státy přehodnotit své měnové závislosti, což by nakonec mohlo uvolnit místo globální digitální platební síti. Probíhající válka tak podle něj ukončila globalizační síly, které na trhy působily v posledních 30 letech.

BlackRok: Alternativy k systému SWIFT na obzoru?

Finkův postřeh o rozmachu trhu s digitálními měnami je zcela na místě, protože obchodní sankce uvalené na Rusko již přiměly mnoho zemí, které od něj dovážejí ropu a plyn, k hledání alternativních platebních sítí mimo centralizovaný systém SWIFT. Indie údajně vyvíjí přímou platební bránu v INR pro nákup dodávek energií a zároveň se stále častěji diskutuje o digitální platební síti. Fink v dopise přímo uvedl:

“Promyšleně navržený globální digitální platební systém může zlepšit vypořádání mezinárodních transakcí a zároveň snížit riziko praní špinavých peněz a korupce”

To, že to myslí vážně i ostatní, dokazují zvěsti kolem společnosti The Clearing House, což je jeden z partnerů společnosti Ripple, která jedná se společností Wells fargo o vývoji alternativy pro již zmiňovaný systém SWIFT.

Růst zájmu o kryptoměny

I lokální objem obchodů s bitcoiny zaznamenal v Rusku během března také nárůst poté, co v uplynulém roce čísla neustále klesala. To znamená, že před invazí na Ukrajinu se země snažila trh s kryptoměnami pozitivně regulovat.

Ukrajina naopak kryptoměny legalizovala 16. března 2022 poté, co prostřednictvím nich obdržela milionovou kryptoměnovou pomoc z celého světa. Válkou zmítaná země již v kryptoměnách získala přes 100 milionů dolarů, které použila na posílení své armády a nákup tolik chybějících zásob.

Závěr

Kryptoměny se v průběhu let osvědčily jako skvělá pojistka proti neklidným časům, ale s probíhajícím konfliktem na Ukrajině se staly významným nástrojem pro mezinárodní vypořádání a zasílání rychlé pomoci. A skutečnost, že o nich pozitivně mluví i generální ředitel největšího správce aktiv na světě, jejich význam jen podtrhává.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: