09.08.22 Analýza BTC/USD – Testujeme červencové vrcholy

5
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) začal nový týden v zeleném. Což byla právě reakce na signály, které jsme si ve včerejší analýze rozebrali. Avšak dnes to zase tak růžové není, neboť trh má zjevný problém prolomit jednu cenovou úroveň. Zkrátka se bitcoin opětovně zastavil u vrcholu z 20. a 30. července. Ačkoliv tentokrát není zamítnutí tak agresivní. Alespoň ne prozatím. Trh si pořád drží kladné momentum. Dokud proto držíme trend, je lepší kalkulovat s průlomem nahoru. Nicméně tu máme faktory avizující, že se nám to může zlomit.

Price action – Jak se obchoduje čistý graf?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Takže včerejšek byl pro BTC růstový, což byla reakce na dřívější býčí faktory, které jsme si včera rozebrali. Avšak kurzový růst se velmi brzy zastavil. Nevydrželo to tedy příliš dlouho. Postup ceny se zastavil prakticky na stejných cenových úrovních, jako tomu bylo 20. a 30. července.

Leč s jedním rozdílem. Tentokrát to zamítnutí nevypadá tolik agresivně. Je proto možné, že to vyústí v průraz nahoru? Určitě je to možné. Musí to být ale brzy. Jelikož samotné kladné momentum rychle slábne. V opačném případě se průběh kurzu otočí a celý ten uptrend se zlomí.

BTC

Je to především velmi střídmý uptrend na BTC. Žádná kdovíjaká agresivita, příliš impulsů v grafu nemáme. Hlavně poslední dva týdny začínají být dosti nudné. Ale co se dá dělat. Musíme to vydržet.

Co se týče setrvačnosti, z toho důvodu je skutečně ideální sledovat indikátory jako je RSI. A když se podíváme na uvedený indikátor, kladné momentum je na tom vážně špatně. Dá se říct, že se setrvačnost postupně překlápí. Čili je vhodné sledovat křivku RSI a jednotlivé testování zakreslené supportní diagonály. Její případný průlom je logicky hodně špatný signál. Mimo jiné i z pohledu indikátoru MACD nemá růst absolutně žádné momentum.

BTC

Závěrem

Do zítřejšího zveřejnění inflace toho příliš od trhu neočekávám. Nejspíš ta volatilita přijde hned po samotném zveřejnění. Od nových dat se každopádně bude odvíjet očekávání ohledně další měnové politiky Fed. Čím vyšší inflace, tím hůře. Vzhledem k technické situaci na trhu s BTC může být zítřek zlomový.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Katka

Na kterých stránkách tu inflaci budete sledovat?

Ivan

Takze je ted vhodna doba na koupi nebo mam pockat na zitrejsi zpravu FEDu a koupit az pak?

Vojtech

To záleží na Vaší strategii. Obecně mi přijde hodně odvážné nakupovat teď riziková aktiva – notabene den před zveřejněním inflačních dat v USA. Tržní účastníci jistě převážně vyčkávají na ta data. Nakoupit hrrr dnes pod vlivem fomo mi zkrátka připadá dost crazy. Navíc mám čím dál silnější dojem, že trhy v posledních týdnech obecně hýří přílišným a zatím značně neopodstatněným optimismem.

Mamlasman

To záleží na finanční situaci. Jakou máš průměrnou nákupku doteď. Kolik chceš mít ve finále btc. Chce to v klidu postupně dokupovat. Osobně mám nakoupeno dostatek pod 20 tisíc. Každý měsíc doplňují fiat do portfolia. Teď dokupju tak za čtvrtinu příjmu do rozpočtu a zbytek kumuluju. Vypadá to, že není kam spěchat. Když se btc náhodou utrhne, nakoupim shitcoiny, které mívají zpoždění…. A hlavně se neřídit tradery, ale mít svoji pevnou strategii…

Mamlasman

Chápu CPI report tak, že…
8,7%.. jde to nahoru… 8,8% jde to dolů…? 🙂

LHTS

Nahoru nebo dolu to pujde podle toho kam velci hraci pri ranni kave zabodnou svuj prst 🙂

P.S. uz jsem to tu psal. Nezda se mi pravdepodobne, ze by nechali velci hraci v dohledne dobe vyklouznout vsechny, kteri nakupovali kolem 30tis. Ekonomicky vyhled neni dobry (uz nyni se mluvi o krachujici Italii a Recku… a to ECB zvysila urokove sazby jen o pul procenta)

spot_img