08.08.22 Analýza BTC/USD – Počátek nového týdne růstový

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) ukončil další týden, který byl vskutku klidný. Celý minulý týden bitcoin setrvával prakticky na stejných cenových úrovní. Volatilita byla naprosto minimální. Což osobně hodnotím tak, že se čeká na středu. Ve středu se totiž zveřejňuje inflace za měsíc červenec. A právě inflace za červenec dost napoví, co se týká budoucí měnové politiky Federálního rezervního systému.

Úroková míra (sazba) – význam v ekonomice a finančních trzích

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak jsem zmínil, bitcoin za předešlý týden absolutně nic nepředvedl. Byl to snad nejklidnější týden v letošním roce, neboť cena zůstávala prakticky na místě. Samotná podoba týdenní svíce je neutrálního charakteru. Můžeme ale kladně hodnotit, že BTC týden zavřelo nad 200týdenním klouzavým průměrem a na S/R levelu 23 500 USD.

Vzhledem k tomu, že s novým týdnem začal kurz BTC rychle růst, trh bral uvedené faktory jako býčí signály. Čili bearmarket rally na trhu s krypto aktivy pořád pokračuje. Upozorňuji však na to, co jsem řešil ve včerejší analýze na DXY. Každou chvíli se může sentiment zase překlopit na risk off. Proto mějte na paměti, že tržní podmínky jsou velmi rizikové. Dodržujte základní pravidla risk managementu. Jinak se můžete dostat do nepříjemné pasti.

BTC

Stále tedy platí, že BTC má před sebou pár překážek v podobě S/R levelu 26 000 USD, kde je low volume node na objemovém profilu. Tudíž tu máme menší rezistenční konfluenci.

Vůbec největší překážka je samozřejmě pásmo okolo 30 000 USD, kde je konfluence mnohem silnější. Kromě klíčové hladiny, jde vlastně o spodní hranici toho širokého obchodního rozpětí mezi 30 000 – 65 000 USD. Pak tu máme 20týdenní klouzavý průměr. Dále high volume node objemového profilu. Takže žádná procházka růžovým sadem.

Právě na uvedené hladině tipuji, že bude definitivní vrchol bearmarket rally na BTC. Osobně bych si nevsadil na to, že bitcoin popsanou rezistenční konfluenci překoná. Nemám ale křišťálovou kouli a hlavně nemám patent na pravdu. Mohu se klidně mýlit.

Co se týká indikátorů, připomínám, že na MACD máme po býčím překřížení křivek. Zatímco na RSI pokračuje střídmé pozitivní momentum. Momentálně jsou hodnoty indikátoru na 37 bodech.

Závěrem

Nezapomínejte, že rostoucí počátek nového týdne není nijak rozhodující. Je to dobrý signál, který nám říká, že trh má odezvu na předešlé úspěchy. Nicméně se může ledacos do konce aktuálního týdne pokazit. Uvidíme hlavně, co přijde ve středu.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Katka

Takový růst mě překvapil, předpokládám, že to z úterý na středu zase spadne..

Fantom

Podle mne porosteme až do středy, to se totiž zveřejní data o inflaci v USA. Pak asi přijde výraznější pohyb podle zveřejněných údajů.

Katka

Inflace v USA bude pravděpodobně zase vyšší, možná 10%, jakou reakci očekáváte? Je těžké se v tom vyznat, minulý měsíc, když inflace vzrostla, šlo to nahoru… předtím zase naopak byly velké pády.. už nevím, co čekat 😀

Fantom

Pokud bude inflace v USA „mírně vyšší“ tak to trh očekává a nic zvláštního se nestane a budeme pokračovat v dalším pozvolném růstu. Pokud by byla výrazně nižší nebo výrazně vyšší, je možné očekávat prudký pohyb na obě strany. Klasická interpretace by měla být – vyšší než očekávaná inflace = horší ekonomická situace = menší „manévrovací prostor“ pro FED při příštím zasedaní a nutnost vyššího zvednutí úrokových sazeb (hike) = strach, risk off a pokles akciového trhu. Alternativní interpretace z pohledu krypta = vyšší inflace = horší ekonomická situace = FED nebude dostatečně jestřábí = bude pokračovat další money printing = bullish pro krypto. Moje interpretace 🙂 pro krypto je v zásadě jedno jaká bude zveřejněná inflace – bude reagovat stejným směrem jako akciový trh – při růstu i propadu bude pohyb ještě extrémnější, pak se zase ale vrátí zhruba tam kde začal – klasická tržní manipulace ze strany velkých hráčů + burz. Obecně očekávám pokračování současného trendu pomalého růstu – vyšší high a vyšší low v současném růstovém kanálu. Jak psal Jarda, jsme nyní v Bearmarket rally (mohutná bull trap). Můžeme klidně ještě tak 1-2 měsíce růst až k oné úrovni 32-33k, dál už se podle mne nedostaneme a přijde stejný scénář jako letos v květnu/červnu – tedy pád až o cca 50% tedy z cca 32 na 16k během několika týdnů. Potom další vyrovnání hladiny jako je nyní. Je to účinná taktika na vyklepání nováčků z trhu, zaručeně je to otráví. Stejně tak ale může přijít pád dřív a to podle rozhodnutní market makerů – vidí na ordery a pokud usoudí, že už se nikdo další dostatečně do „bull trap“ nehrne, tak ji zaklapnou dříve. Jsem každopádně přesvědčen o tom, že na podzim a v zimě budou lepší nákupní ceny 🙂

Kenny

Takze kolem 30k mam prodavat :)?

Fantom

Z mého pohledu ano, 33k je strop výš nevěřím že půjdeme, možná se ani na 30k nedostaneme.

Katka

Čekáš tedy na to, jak dopadne inflace a podle toho budeš nakupovat? Nebo již nakoupeno máš? Děkuji za přínosnou odpověď.

Fantom

Ne, nemám problém si počkat na ceny pod 20k. I kdyby to mělo trvat 2 měsíce. Nyní si spíš pro zábavu hraju s Dual investment na Binance. Za malé částky, je to trochu i psychologický test 😀. Nyní mám současně k 19.8. prodej za 24,5k a nákup za 19k. Beru úrok 5 až cca 50% APY ať už transakce proběhne nebo ne. Doporučuji každému kdo má účet na Binance. Ověřite si tak svou psychickou odolnost 😁.

Katka

Máš pravdu, že psychika v tom hraje sakra důležitou roli 😀 Na Binance jsem si účet otevřela nedávno, všechny možnosti ještě neznám 🙁 Teď, kdyby to šlo na 19k, tak bych to brala všema deseti.. předtím jsem jen koukala a čekala, jestli to spadne ještě dolů a říkala jsem si, kdoví, kam se to až propadne a na jak dlouho a čím níž to bylo, tím jsem měla větší strach nakoupit ..

Fantom

S těmi všemi 10 buď opatrná. K 19.8. už nyní nejsou v nabídce, ale Dual investment nabízí (je pod nabídkou Earn) k 30.9. kontrakt na nákup za 19k s úrokem 11%. Je totiž možné, že BTC za 19k bude 30.9. už moc drahý. Přeci jen binance není charita 😀.

ZemikosaZ

Buď opatrná a nenech se vystresovat. Když ti utecezjedna příležitost nevadí bude jiná… Dlouhodobě půjde trh nahoru i když to bude možná trvat roky.

ZemikosaZ

Díky za radu. Vyzkouším za malé částky. 👍🏿

Reklama: