Kryptografický sektor je připraven na “mnohem větší komerční aktivitu”

4.4
(7)

Zdá se, že širší trh s kryptoměnami se začal stabilizovat poté, co dostal významný impuls díky zprávě o indexu spotřebitelských cen (CPI). Ta totiž vyšla lépe, než se původně očekávalo. Jeden z veteránů hedgeových fondů, který se kryptoměnám s nadšením věnuje, předpovídá do budoucna ještě větší zájem.

Anthony Scaramucci, zakladatel a generální ředitel společnosti SkyBridge Capital, která se zabývá správou investic, v rozhovoru pro pořad Squawk Box televize CNBC, hovořil o možnosti, že se z kryptozimy vynoří digitální aktiva silnější.

Během rozhovoru Scaramucci zdůraznil, že v budoucnu očekává na trhu s kryptoměnami mnohem větší oživení, a uvedl, že:

“MYSLÍME SI, ŽE SE ZDOKONALENÍM SÍTĚ LIGHTNING, NÁRŮSTEM POČTU APLIKACÍ A SNADNOSTÍ TRANSAKCÍ NA BITCOINU TAM UVIDÍTE MNOHEM VÍCE KOMERČNÍCH AKTIVIT”

Scaramucci se vyjádřil ke sloučení (Merge)

Scaramucci se rovněž vyjádřil k nadcházející aktualizaci Merge na blockchainu Ethereum (ETH), která bude oficiálně znamenat přechod sítě z algoritmu Proof-of-Work (PoW) na algoritmus Proof-of-Stake (PoS). To by mělo mimo jiné znamenat “snížení transakčních poplatků v této síti”.

Podle něj spousta obchodníků pravděpodobně kupuje tuto fámu (buy the rummor) a také budou nejspíše na základě  zprávy o tomto sloučení, ke kterému dojde v polovině září, prodávat. Což se jeví logické, ale Scaramucci před tímto i varoval a přidal vysvětlení:

“JEDNÁ SE O SKVĚLÉ DLOUHODOBÉ INVESTICE. POKUD BUDEME MÍT PRAVDU, V PŘÍŠTÍCH ŠESTI LETECH, POKUD BITCOIN VYSTOUPÁ NA 300 000 DOLARŮ ZA MINCI, BUDE JEDNO, JESTLI JSTE HO KOUPILI ZA 20 000 DOLARŮ NEBO 60 000 DOLARŮ”

Je to nejhorší už za námi?

Stojí za zmínku dodat, že Scaramucci se rovněž domnívá, že to nejhorší z medvědího trhu s kryptoměnami je již za námi. Podle jeho vyjádření ze začátku srpnu je navíc reálná tržní hodnota bitcoinu přibližně 40 000 USD.

Již dříve, v polovině června, kdy pád úvěrové platformy Celsius znamenal zvýšený tlak na celý trh, doporučil lidem, aby “zůstali disciplinovaní”. To vše jen několik týdnů poté, co jsme něco podobného mohli vidět během pádu společnosti Terra (LUNA).

Závěr

Koncem července Scaramucci přiznal, že velká sázka na bitcoin byla z krátkodobého hlediska chybou, ale z dlouhodobého hlediska však investor zůstává vůči největší kryptoměně býčí. Scaramucci nedávno také vyslovil názor, že americký Federální rezervní systém by mohl do konce roku přijmout méně agresivní politiku zvyšování sazeb, což by pomohlo posunout cenu bitcoinu výše. Bývalý poradce Bílého domu v minulosti již několikrát přirovnal nákup bitcoinu k nákupu akcií Amazonu během dot-com bubliny na konci 90. let.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

To znít jako komunistická přísahat pionýrů !!!
Odpad
Hnus
Žumpa

Pavel

Těšil jste se na zhroucení kryptotrhu. Marně. Teď se bijete do hlavy že jste nenakoupil o 100 tis. levněji. A přišel o zisk 30%.

Xavier
Hodnocení článku :
     

Kryptograficky sektor?

FC Slaboj Višněhrad

„JEDNÁ SE O SKVĚLÉ DLOUHODOBÉ INVESTICE. POKUD BUDEME MÍT PRAVDU, V PŘÍŠTÍCH ŠESTI LETECH, POKUD BITCOIN VYSTOUPÁ NA 300 000 DOLARŮ ZA MINCI, BUDE JEDNO, JESTLI JSTE HO KOUPILI ZA 20 000 DOLARŮ NEBO 60 000 DOLARŮ“

No to ale jedno fakt není. Protože ve druhém případě máte těch BTC třikrát tolik. Lidi neinvestují stylem “koupím si teď půl BTC, ať to stojí co to stojí”, nýbrž “jsem ochotný do toho vsadit 100000 Kč a uvidíme…”

spot_img