Jak by kolaps Terry mohl vyvolat mezinárodní vlnu kryptoregulací

4.3
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Terra a UST se propadly na nulu zdánlivě v jediném okamžiku, čímž zlikvidovaly tržní kapitalizaci v hodnotě desítek miliard dolarů, a řada investorů, kteří utrpěli ztráty, již zahájila soudní řízení. Mnoho klíčových hráčů v odvětví varovalo, že regulační tlak na kryptoměny může nyní zesílit. Jak by to mohlo probíhat?

Terra: Jižní Korea

První zemí, která tlak zesílí, bude Jižní Korea. Jižní Korea je pro kryptoměny nejfanatičtější zemí na světě.

Údaje ukazují, že více než třetina občanů této země investuje do kryptoměn, a Jižní Korea je také hlavním zdrojem zákazníků pro mnoho burz s deriváty, jako jsou Bybit a Bitget. Nový prezident měl ve snaze oslovit mladší voliče zmírnit některá omezení, ale setkal se se silným odporem. Navíc je známo, že terra je projekt vytvořený Jihokorejci a s korejským kapitálem.

Korejská komunita a investoři v této události přišli o spoustu peněz. Přední rizikový fond Hashed přišel o více než 3,5 miliardy dolarů. Vláda zřídila finanční regulační komisi nazvanou “Smrt”, daňový úřad vyšetřuje daně, Národní shromáždění si vyžádalo, aby se generální ředitel společnosti terra Do Kwon dostavil na slyšení, a několik právních firem iniciovalo hromadné žaloby. To vrhá stín i na budoucnost vstřícnosti politiky kryptoměn v Jižní Koreji.

Terra: Singapur

Nadace terra přesídlila z Jižní Koreje do Singapuru, což by mohlo vyvolat řadu soudních sporů.

Singapur byl v minulosti ke kryptoměnám poměrně vstřícný a přitahoval kryptoinstituce z celého světa, zejména z Asie a Velké Číny. V posledních letech však čelil tlaku i z jiných zemí, což vedlo k cíleným zásahům, a společnosti Binance a 3AC se mimo jiné přestěhovaly do Dubaje.

V důsledku krachu terry se regulační politika Singapuru pravděpodobně zpřísní. Více než 1 000 místních singapurských investorů nahlásilo policii, že na projektu přišli o peníze.

Terra: USA

V současném centru kryptoměn, DeFi a NFT se také sešlo nejvíce kapitálu a velkých společností. V rámci USA se však proti kryptoměnám postavili i tradiční centrální bankéři, ekonomové a zkušení investoři.

Po pádu terry se ministerstvo financí, Securities and Exchange Commision (SEC) a další hlavní regulační orgány nechaly slyšet, že se snaží zpřísnit regulaci. A v Číně regulátoři bedlivě sledují stablecoiny vedené USDT a krach UST může být pro čínské regulátory také záminkou, aby opět zesílili zásahy proti stablecoinům.

Závěr

Pro mnoho států se tak může jednat o záminku, jak regulaci zpřísnit. Myslíte si, že by se něco mohlo dít jinak? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img