[Odpolední zprávy] • Jihokorejské burzy by mohly být zodpovědné za krach Terry • a další články

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po minulém týdnu, kdy se BTC obchodoval do strany a zůstal zaseknutý kolem hranice 30 000 USD, se kryptoměna během víkendu uklidnila a zůstala stát těsně pod touto hranicí. V neděli pozdě večer se do hry zapojili býci a posunuli aktivum na sever. Výsledkem bylo, že bitcoin vyskočil nad tuto úroveň a dále stoupal až na několikadenní maximum 30 600 USD.

Jak se však v posledních dvou týdnech stalo již mnohokrát, BTC nakonec v tomto bodě selhal a obrátil svou trajektorii. Během několika hodin se bitcoin propadl o téměř 2 000 USD a ocitl se opět na úrovni 29 000 USD. Od této chvíle sice získal zpět určitou pozici, ale stále je za den o více než 3 % níže.

Podobně jako bitcoin i většina altcoinů dnes couvla. Vede ethereum, které se včera v jednu chvíli přiblížilo k 2 100 USD, ale tam se mu uchytit nepodařilo. Od té doby 4% pokles srazil druhou největší kryptoměnu pod 2 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Potahá bitcoin akciový trh?

Kryptoměny

Tým Shiba Inu Metaverse se rozrostl o bývalou manažerku společnosti Technicolor

Podle pondělního oznámení veteránka zábavního průmyslu Marcie Jastrow, která působila jako senior viceprezidentka ve francouzsko-americké nadnárodní korporaci Technicolor, spojila své síly s týmem Shiba Inu Metaverse.

Jarstow ve svém prohlášení uvádí, že je jí ctí být součástí “úžasného” projektu, a dodává, že meme coin má jednu z nejsilnějších komunit v sektoru kryptoměn. Bývalá manažerka společnosti Technicolor bude zodpovědná především za zajišťování partnerství se značkami. [2a]

Platforma pro digitální cenné papíry ADDX získala 58 milionů dolarů

Společnost ADDX, singapurská platforma pro obchodování s digitálními cennými papíry, dnes ráno oznámila, že získala 58 milionů dolarů v rámci předsériového financování B.

Mezi nové akcionáře společnosti patří SET Venture Holding, dceřiná společnost thajské burzy, UOB, Hamilton Lane a Krungsri Finnovate. Ocenění nebylo zveřejněno.

Podle tiskové zprávy půjdou peníze na rozvoj společnosti a geografickou expanzi. ADDX má v plánu několik iniciativ, včetně těch, jejichž cílem je překlenout propast mezi tradičními finančními subjekty a subjekty působícími v oblasti digitálních aktiv. [2b]

Výroční zpráva Fedu ukazuje, že většina amerických investorů do kryptoměn má “nepřiměřeně vysoké příjmy”

Podle výroční zprávy Rady federálních rezerv USA vlastní kryptoaktiva zhruba 12 % Američanů, přičemž většina z nich je využívá k investičním účelům.

Bližší pohled na demografické údaje ukazuje, že investory do kryptoměn v USA jsou převážně bohatí lidé. Podle zprávy mají tito investoři “nepřiměřeně vysoké příjmy” a většina z nich má nějakou formu penzijního fondu. Kromě toho má 99 % z nich tradiční bankovní účty.

Zpráva se dotazovala 11 000 respondentů a zjistila, že finanční blahobyt Američanů je v současné době na nejvyšší úrovni od doby, kdy regulátor začal zprávu zveřejňovat.

Podle zprávy 78 % dospělých Američanů uvedlo, že se jim “finančně daří dobře nebo žijí pohodlně”, přičemž 68 % z nich uvedlo, že by dokázali pokrýt nouzovou situaci v hodnotě 400 USD pomocí hotovosti. [2c]

Banky, burzy, firmy

Jihokorejské burzy by mohly být zodpovědné za krach Terry

Vládnoucí strana Jižní Koreje pravděpodobně v úterý uspořádá naléhavou schůzku s představiteli pěti největších krypto burz ve státě. Představitelé se těší, že kryptografické burzy budou pohnány k odpovědnosti za to, že během krachu Terra nezachránily obchodníky.

Podle zpráv místního kanálu Newspim plánuje vládnoucí strana Jižní Koreje na 24. května 2022 naléhavou schůzku s úředníky pěti největších krypto burz působících ve státě, včetně Korbit, Gopax, Upbit, Coinone a Bithumb, k rozhovoru o výsledcích ztráty 40 miliard dolarů z kolapsu Terra.

Zprávy naznačují, že za škody, které utrpěli investoři, mají nést odpovědnost kryptografické burzy. Nedokázaly totiž zavést dostatečnou ochranu obchodníků a zastavit ztráty klientů během kolapsu. [3a]

Coinbase se stala první krypto společností, která vstoupila do žebříčku Fortune 500

Provozovatel burzy Coinbase se stal první krypto společností, která se dostala do žebříčku Fortune 500, každoročního seznamu největších amerických korporací podle tržeb, a obsadila 437. místo.

Tento krok přichází navzdory současným potížím společnosti Coinbase vyvolaným medvědími podmínkami na trhu. Fortune totiž zařadil společnosti do svého seznamu pro rok 2022 na základě jejich příjmů v roce 2021.

Hranice příjmů pro seznam Fortune 500 na rok 2022 činila 6,4 miliardy dolarů, což je o 19 % více než v loňském roce, oznámila v pondělí společnost Fortune Media. Příjmy společnosti Coinbase v roce 2021 činily podle Fortune 7,8 miliardy dolarů. [3b]

CBDC, Regulace

Regulace kryptoměn je na pořadu dne nového australského premiéra

Pozorovatelé trhu se domnívají, že nový australský premiér Anthony Albanese by měl jako jedny z nejdůležitějších politických otázek během svých prvních 100 dnů ve funkci upřednostnit řešení klimatických změn, rostoucích životních nákladů a regulaci kryptoměn.

Albanese se ujímá vedení v době, kdy rodiny trpí důsledky rostoucí inflace. Caroline Bowler, výkonná ředitelka společnosti BTC Markets, řekla agentuře Bloomberg:

“Pro trh s kryptoměnami by bylo primárním zájmem sestavit vhodný regulační režim pro trh, ale také ponechat prostor pro inovace.”

Předpokládá se, že australská vláda bude pokračovat v práci, kterou již zahájila ohledně regulace kryptoměn. [4a]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: