24.05.22 Analýza BTC/USD – Potahá bitcoin akciový trh?

4.6
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se pořád příliš nehne z místa. Proto jsem si na chvíli říkal, že dnes si dáme od bitcoinu oraz a koukneme na jiný trh. Ale nakonec jsem si řekl, že si ukážeme tu pěknou stranovou konsolidaci. Stranovou konsolidaci, která je takřka učebnicová.

DXY

Osobně si začínám myslet, že bitcoin se spíše odrazí. Vycházím hlavně z jednotlivých akciových titulů, které se pravděpodobně na odraz chystají. Mimo jiné risk on pořád přetrvává. Zatím se to příliš na bitcoinu neprojevilo, ale to se rychle může změnit.

Respektive se dá spoléhat na to, že bitcoin lidově řečeno potahá akciový trh. Není to samozřejmě 100% jistota, ale je to logicky forma spekulace.

YouTube video

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Přikládám tedy 4H graf s tou stranovou konsolidací, kterou se určitě vyplatí sledovat. Všimněte si, že se jedná o učebnicové obchodní rozpětí. Taková obchodní rozpětí jsou pastva pro intradenní obchodníky. Případně určitě i pro skalpery. Pro swingové obchodníky je to ale přirozeně k ničemu. Nemáme tu prakticky žádný trend, který by trval déle jak 48 hodin.

BTC

I tak se ale vyplatí to obchodní rozpětí sledovat, protože se nám před zraky tvoří tržní rovnováha. A v té tržní rovnováze se právě budují swingové pozice. Vyhraje samozřejmě ta strana, která to obchodní rozpětí ovládá. Jsou to býci nebo medvědi? Těžko říct. Chce to počkat na přesvědčivý průlom z jedné stran řečeného rozpětí.

Závěrem

Víc toho bohužel dnes nemám. Trh se vůbec nehne, takže bude lepší, když si počkáme. Dokud nepřijde jakákoliv změna, budeme se věnovat jiným trhům. Dost pravděpodobně i na něco jiného, než je jenom krypto. Hodně se mezi retailem řeší zlato – člověk si jde koupit něco do obchodu a najednou slyší, jak se lidé baví o investicích do zlata. Na sociálních sítích tohle sleduji zase minimálně půl roku.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: