Fed: 13 % Američanů bez bankovního účtu použilo pro platbu kryptoměny

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Federální rezervní systém (Fed) před nedávnem zveřejnil průzkum “Ekonomický blahobyt amerických domácností v roce 2021”. Průzkum například zjistil, že 13 % Američanů bez bankovního účtu použilo pro platby a další transakce kryptoměny. Co dalšího stojí v průzkumu?

Fed a průzkum mezi obyvateli USA

Federální rezervní systém před pár dny zveřejnil průzkum pojmenovaný “Ekonomický blahobyt amerických domácností v roce 2021”. Stalo se tak vůbec poprvé, co Fed zahrnul do jejich průzkumu otázky týkající se kryptoměn.

Fed provedl průzkum mezi 11 000 dospělými Američany mezi říjnem a listopadem minulého roku. V průzkumu například stojí, že oproti předešlému roku vzrostl počet lidí, kteří používají kryptoměny jako formu investice. Tato část lidí dokonce předčila ty, kteří používají kryptoměny k nákupům.

V průzkumu se také uvádí:

“Ti, kteří drželi kryptoměnu čistě pro investiční účely, měli nepřiměřeně vysoké příjmy… Dospělí s nižšími příjmy také častěji používali kryptoměny pro transakční účely.”

Průzkum zjistil, že 12 % dotázaných dospělých nakoupilo kryptoměny pouze pro investiční účely. Pouze 1 % respondentů uvedlo, že digitální aktiva používají k posílání peněz rodinným příslušníkům či přátelům. V průzkumu dále stojí:

„99 %těch, kteří investují do kryptoměn, mělo bankovní účet a 89 % investorů do kryptoměn, kteří nejsou v důchodu, mělo alespoň nějaké úspory na důchod.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 756 USD dle KMC.

Závěr

Adopce kryptoměn roste nejen ve Spojených státech amerických, ale všude po světě. Nedávno vydaný průzkum tak jen dokazuje, že u obyvatel jsou kryptoměny vyhledávané aktivum. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celý průzkum Federálního rezervního systému z května letošního roku se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: