[Odpolední zprávy] • Samsung chce v roce 2023 spustit kryptoburzu • a další články

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od pádu ceny z minulého týdne, který bitcoin srazil z několikaměsíčního maxima 25 200 USD na několikatýdenní minimum pod 21 000 USD, se kryptoměna potýká i nadále s problémy.

Kolem 21 000 USD se uklidnila a kromě několika krátkých pump a propadů tam stála několik dní. Před několika hodinami se konečně zdálo, že se situace začíná měnit, když BTC zahájil vzestup a přiblížil se k 22 000 USD.

Těsně před dosažením této hranice se však zastavil. Od této chvíle stojí pár centimetrů od ní, zatímco býci doufají v pozdější rozjezd.

Altcoiny v posledních dnech také poměrně stagnovaly, ale dnes přichází s dalšími zisky.

Mezi nejvýznamnější příklady patří ethereum. Toto aktivum se během několika dní propadlo z 2 050 USD na 1 550 USD, ale začátkem tohoto týdne začalo získávat zpět část své hodnoty. Další 5% nárůst za posledních 24 hodin posunul druhou největší kryptoměnu na 6denní maximum více než 1 700 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Risk off ustoupilo, konsolidace je ale bearish

Kryptoměny

Ukrajinská bezpečnostní služba zablokovala a zabavila peněženku spojenou s financováním ruské armády

Podle SSU agentura zabavila a zablokovala kryptopeněženku údajně spojenou s financováním ruských vojenských akcí na Ukrajině.

“Tento muž sám sebe označuje za dobrovolníka a od začátku ruské invaze na Ukrajinu v plném rozsahu vybírá peníze pro invazní armádu,”

– uvádí se v prohlášení. V době zabavení byla v peněžence kryptoměna v hodnotě 19 500 USD.

“Dobrovolník” poslal značnou část prostředků na “nákup vojenského vybavení pro bojovníky teroristických organizací L/DNR”, odhalilo vyšetřování. K podněcování financování “nelegálních ozbrojených skupin” využívali také platformy sociálních médií s vizuálním a video obsahem, který údajně sdíleli s ostatními účastníky své sítě a informovali své sledující o tom, jak byly peníze utraceny. [2a]

Guvernér RBI: Kryptoměny nebudou fungovat v rozvíjejících se ekonomikách, jako je Indie

V nedávném rozhovoru guvernér indické centrální banky Shaktikanta Das řekl:

“Země jako Indie jsou v jiné pozici než vyspělé ekonomiky, když se mluví o dolarizaci ekonomiky…”.

“Pro naši ekonomiku není dobré, aby k tomu docházelo. Protože všechny kryptoměny jsou denominovány v tvrdých měnách z velké části v dolarech, nebudou tedy fungovat ve prospěch zemí, jako je Indie. Mohou fungovat ve prospěch vyspělých ekonomik,”

– dodal Das.

Jeho poznámky jsou důležité zejména ve světle nedávné zprávy společnosti KuCoin, která ukazuje, že kromě ohromujících 115 milionů stávajících investorů do kryptoměn hodlá většina indických investorů v blízké budoucnosti své podíly zvýšit. [2b]

Banky, burzy, firmy

Nvidia uvádí omezený přehled o dopadu těžby kryptoměn na výsledky za 2. čtvrtletí

Finanční ředitelka společnosti Nvidia, která vyrábí grafické karty, Colette Kress uvedla, že společnost nebyla schopna odhadnout, jak snížená poptávka po těžbě kryptoměn ovlivnila její výsledky za 2. čtvrtletí, které ve středu zaostaly za očekáváním analytiků.

Čipový gigant zveřejnil své finanční výsledky za tři měsíce končící 31. července, které odhalily 19% mezikvartální pokles tržeb na 6,5 miliardy USD, zatímco čistý zisk klesl o 59 % na 656 milionů USD.

Tržby herní divize, která zahrnuje prodej špičkových grafických procesorů, klesly oproti předchozímu čtvrtletí o 44 % na 2,04 miliardy dolarů, což Nvidia přičítá “náročným podmínkám na trhu”. Kress, která zároveň zastává funkci výkonného viceprezidenta společnosti, uvedla, že Nvidia má omezený přehled o tom, jak trh s kryptoměnami ovlivňuje poptávku po jejích herních produktech. [3a]

Samsung chce v roce 2023 spustit kryptoburzu

Podle místních jihokorejských médií není Samsung jedinou velkou společností v zemi, která plánuje nové kroky ve světě kryptoměn. Šest dalších významných společností kótovaných na burze, včetně Mirae Asset Securities, má rovněž v plánu mít v roce 2023 platformu pro obchodování s kryptoměnami.

Tyto subjekty, které se zabývají přímo obchodováním s cennými papíry, údajně spolupracují s jihokorejskými finančními orgány na získání licence k výkonu funkcí burzy. Jednání jsou údajně již v závěrečné fázi.

Společnost Samsung má v plánu spustit vlastní burzu prostřednictvím společnosti Samsung Securities. Je to další příklad toho, jak se tato společnost, považovaná za jednu z největších v oblasti technologií, přizpůsobuje krypto průmyslu. [3b]

CBDC, Regulace

Nový šéf Web3 v digitální bance Cogni se připravuje na další regulaci

Společnost Cogni, která se zaměřuje na digitální aktiva, přivedla na palubu bývalého registrovaného poradce pro obchodování s komoditami, aby pokračovala ve svých krocích v oblasti Web3.

Simon Grunfeld, nový viceprezident Cogni pro Web3, řekl Blockworks, že banka se staví do pozice, aby nabídla partnerům kompatibilní řešení pro případ, že bude přijata komplexnější krypto regulace v USA.

Tento manažer dříve pracoval pro platformu blockchain-as-a-service SIMBA Chain a také pro digitální tržiště sběratelských předmětů VeVe. Má zkušenosti s digitálním bankovnictvím, stejně jako s tokenomikou, platbami na bázi blockchainu a burzovními listingy. Grunfeld také založil Ibinex, takzvanou white-label platformu, která spolupracuje s podniky na vývoji kryptoměnových burz od základů.

V roce 2018 založil platformu Cogni, která členům nabízí bankovnictví s nulovými poplatky, jež je spojeno s přístupem k přibližně 55 000 bankomatů. Po rizikovém kole v hodnotě 23 milionů dolarů se startup přesunul k portování služeb Web2 a Web3 napříč tradičními financemi, kryptoměnami, NFT, hrami a metaverse. [4a]

Íránská asociace dovozců vyzývá k regulační jasnosti ohledně krypta v zahraničním obchodě

Íránské sdružení dovozců nyní vyzvalo k vytvoření regulačního rámce pro kryptoměny. Stalo se tak poté, co íránská vláda oficiálně použila krypto k placení za dovoz. Aby bylo možné i nadále platit za dovoz digitálním aktivem, je třeba nařídit regulaci.

Šéf íránské skupiny dovozců a zástupců zahraničních společností Asociace dovozců, Alireza Managhebi, zdůrazňoval potřebu konkrétní a stabilní regulace. Jedná se o velmi potřebnou praxi, které je třeba věnovat patřičnou pozornost, pokud by Írán chtěl pokračovat v platbách digitálními aktivy za dovoz. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img