[Odpolední zprávy] • Společnost Celsius reaguje na žalobu KeyFi vlastní žalobou • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Extrémní volatilita z minulého týdne, která během několika dní posunula bitcoin na jih o více než 4 000 USD, se tento týden alespoň prozatím neopakovala. K poslednímu výraznějšímu pohybu ceny došlo o víkendu, kdy se BTC propadl na třítýdenní minimum 20 800 USD.

Na tento propad reagoval dobře a rychle se vrátil na úroveň 21 000 USD. Od té doby zůstává aktivum relativně klidné kolem této hranice s několika menšími cenovými pumpami a propady, které byly okamžitě zastaveny. K dnešnímu dni se nachází na úrovni těsně nad 21 000 USD a jeho tržní kapitalizace se stále pohybuje nad 400 miliardami USD.

Poněkud překvapivě většina altcoinů nedokázala v uplynulých 24 hodinách vytvořit velké cenové výkyvy.

Ethereum bylo donedávna poměrně volatilní. Humbuk kolem nadcházejícího The Merge vyhnal toto aktivum zhruba před deseti dny na několikaměsíční maximum přesahující 2 050 USD. V následujícím zhruba týdnu ETH ztratilo přes 500 USD, ale nyní se po menším denním nárůstu nachází nad 1 600 USD. [1]

Technická analýza: ETH/USD – Fed promluvil a očekávání se změnilo

Kryptoměny

Indie má více než 100 milionů investorů do kryptoměn

Společnost KuCoin zveřejnila 23. srpna svou zprávu Into The Cryptoverse Report India a její výsledky ukazují, že většina indických investorů se snaží v blízké budoucnosti více investovat do kryptoměn. Navzdory přísným daňovým pravidlům plánuje 54 % investorů v příštích šesti měsících rozdělit více svého kapitálu do kryptoměn.

Podle společnosti KuCoin by měl trh s kryptoměnami v Indii do roku 2030 dosáhnout hodnoty 241 milionů dolarů. V Indii je přibližně 115 milionů kryptoinvestorů, kteří krypto drží nebo s ním v posledních šesti měsících obchodovali. To představuje 15 % populace ve věku od 18 do 60 let, přičemž dalších 10 % dospělých se o trh zajímá a během příštích šesti měsíců by chtělo investovat. [2a]

Banky, burzy, firmy

Společnost Celsius reaguje na žalobu KeyFi vlastní žalobou

Začátkem letošního léta zažalovala společnost KeyFi, softwarová firma zabývající se stakingem a bývalý partner platformy, společnost Celsius za špatnou správu vkladů zákazníků, podvod a nedodržení dohody mezi oběma stranami. K dnešnímu dni tento případ ještě nebyl soudem vyřešen.

V zajímavém sledu událostí však kryptoúvěrník reagoval vlastní žalobou, v níž KeyFi obvinil z využívání prostředků společnosti Celsius k neoprávněným obchodním transakcím, zjevné krádeže a “hrubé nekompetentnosti”.

Žaloba na vrácení peněz také tvrdí, že obchodní vztah mezi oběma bývalými stranami začal v roce 2020, kdy se Jason Stone, generální ředitel KeyFi, údajně představil jako průkopník v oblasti stakingu na mince a DeFi, ve snaze získat přístup k prostředkům společnosti Celsius. Podle kryptoúvěrové společnosti se však věci rychle zvrtly. [3a]

Peking a společnost Hengqin rozšiřují metaverse v situaci, kdy se ekonomika potýká s problémy

Po Šanghaji, která plánuje rozvoj svého metaverse, přidávají metaverse do svých ekonomických plánů i další místní čínské vlády. Dva nejnovější plány pocházejí z pekingského okresu Tongzhou a z Hengqinu poblíž sousedního Macaa, a to právě v době, kdy některé čínské technologické společnosti zmenšují své podniky, aby čelily hospodářskému poklesu.

Pekingský okres Tung-čou uvedl, že se zaměří na rozvoj čtyř odvětví souvisejících s metaverse – digitální design, virtuální lidé, rozšířená realita a digitální umění. Podle dokumentu zveřejněného v úterý plánuje region také spustit investiční fond na podporu začínajících podniků souvisejících s metaverzemi a zřídit průmyslový park, ve kterém se tyto společnosti usadí.

Podle v úterý zveřejněného politického spisu zařadil Hengqin metaverse do plánu ekonomické stabilizace s tím, že vytvoří podrobnější politiku podpory odvětví souvisejících s metavere. Hengqin je ostrov a označený jako oblast společně spravovaná orgány pevninské Číny a Macaa. [3b]

Huobi Global jedná s malajsijským regulátorem o zařazení na seznam investorů

Huobi Global sdělila, že pracuje na tom, aby byla v souladu s Malajsií poté, co její regulátor cenných papírů zařadil seychelskou kryptoburzu za provozování obchodu s digitálními aktivy bez řádné registrace.

“V současné době jednáme s malajsijskými regulačními orgány o naší přítomnosti na místním malajsijském trhu,”

– uvedla Huobi ve středečním písemném prohlášení.

“Dodržování předpisů je základním pilířem našeho podnikání a my se snažíme tuto zásadu dodržovat.”

Komise pro cenné papíry v Malajsii uvedla, že každý subjekt, který vykonává činnosti na kapitálovém trhu, vyžaduje souhlas SC a investory “důrazně vyzýváme, aby neinvestovali do žádných nelicencovaných nebo neregistrovaných subjektů”. [3c]

CBDC, Regulace

Čína zahajuje další fázi testování CBDC s platbou e-CNY ve veřejné dopravě

Podle několika zdrojů Čína v úterý oficiálně zahájila další kolo pilotního testovacího programu digitální měny centrální banky (CBDC). Ve městě Kuang-čou je nyní možné platit za jízdu veřejným autobusem digitální měnou CBDC v jüanech (e-CNY) na deseti dopravních linkách. Cestující si za tímto účelem musí jednoduše stáhnout aplikaci e-CNY, vložit finanční prostředky a naskenovat QR kód umístěný v platební části autobusu a zaplatit za jízdu.

Podobně den předtím město Ningbo uvedlo, že cestující mohou nyní platit za jízdu metrem na 125 stanicích pomocí e-CNY. Ningbo je devátým městem v Číně, které na linkách metra zavedlo pilotní test e-CNY, kdy cestující mohou jednoduše naskenovat a zaplatit za cestu. [4a]

Australské Severní teritorium uvažuje o přelomové regulaci krypto hazardních her

Australská dostihová komise Northern Territory Racing Commission (NTRC) konzultuje se svými držiteli licencí na hazardní hry předběžný návrh na začlenění krypto-sázek do regulovaného odvětví hazardních her.

Hazardní hry v Austrálii jsou z větší části regulovány na úrovni jednotlivých států, nikoli na federální úrovni. NTRC dohlíží na všechny hazardní a sázkové společnosti, které se rozhodnou získat licenci v Severním teritoriu (NT), včetně globálních sázkových společností, jako jsou Betfair, Entain Group, Draft Kings a Sportsbet.

Za současného stavu rozeslala NTRC držitelům licencí neveřejný dokument, v němž se snaží získat podněty a zpětnou vazbu k tomu, jak by mohlo vypadat regulační prostředí, aby se v NT rozběhlo krypto-sázení. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img