24.08.22 Analýza ETH/USD – Fed promluvil a očekávání se změnilo

4.7
(14)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ethereum (ETH) se stejně jako bitcoin vylil z toho svého uptrendu, ačkoliv na ethereu byl ten rostoucí trend mnohem více učebnicový. Hlavně byl mnohem více pro trh ziskový. Díky těm posledním propadům se kurz mince dostal o dost níž, ale další propad prozatím nepokračuje. Naopak je tam vidět jakási snaha o obranu.

Investiční riziko a jeho druhy

Symposium Fed

Jinak čerstvě promluvil člen FOMC Kashkari, který potvrdil, že se měnová politika bude mnohem více utahovat, dokud se inflace nedostane pod kontrolu. A ta pořád pod kontrolou není. Kromě toho začíná symposium v Jackson Hole.

Což je vlastně konference, kterou hostí Fed a sejde se zde celá řada centrálních bankéřů. Obecně se symposium považuje za důležité, neboť tam mohou zaznít nové informace k aktuálním problémům, jako je právě inflace a recese.

Zdroj: cmegroup.com

V každém případě se zase změnilo očekávání a nyní je konsensus ve prospěch růstu základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu. Osobně se též přikláním k tomuto růstu, ale do dalšího zasedání FOMC zbývá necelý měsíc. Za tu dobu se leccos může přihodit.

Typy obchodníků – Jaký druh obchodování zvolit?

Aktuální situace na 1W a 1D ETH/USD

Týdenní graf si shrneme velmi rychle. Svíce z minulého týdne zcela překryla zelenou svíci z předposledního týdne. Což je medvědí dvojsvíčková formace. Ethereum má proto na týdenním grafu evidentní zlom v tom vcelku pěkném rostoucím trendu.

Navíc se kurz zastavil u 20týdenního klouzavého průměru, který zafungoval jako rezistence. Vzhledem k tomu zlomu bych spíše očekával pokles k supportnímu pásmu 1 300 USD, kde je mimo jiné i 200týdenní klouzavý průměr.

ETH

Z pohledu denního grafu vidíme ten zlom detailněji, díky čemuž víme, že se na něm primárně podílela páteční svíce. Za jediný den ETH ztratilo zhruba 13 %. Svíce je totožná s tím, co je na trhu s BTC. Plná červená svíce s absentujícím spodním knotem a velkými objemy. Jasný signál k pokračujícímu poklesu.

ETH

Propad kurzu se ovšem zastavil na 100denním a 50denním klouzavém průměru. Můžeme tady sledovat menší obranu před dalším poklesem. Aktuálně kurz ETH testuje zespoda S/R level 1 740 USD.

Závěrem

Ethereum se vydalo na novou cestu a osobně počítám s tím, že otestujeme tu strukturu tvořící tržní dno. Struktura se nachází v rozmezí 1 000 – 1 278 USD a poznáte ji i díky clusteru na objemovém profilu. V blízkosti 1 000 USD je navíc point of control.

To bearmarket rally bylo na ethereu každopádně slušné. A nyní se uvidí, jak hluboko sestoupíme. Nic není na trzích jisté, ale počítám s pokračujícím medvědím trhem. Recese se rychle blíží a neunikne žádný stát na světě. A Fed od restriktivní měnové politiky minimálně rok neupustí. Nebo do doby, kdy inflace nezačne znatelně klesat.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

zatim jde opačně

Reklama: