Binance, Coinbase a další kryptoburzy jsou údajně cílem trojského koně

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nizozemská společnost pro kyberbezpečnost ThreatFabric se sídlem v Amsterdamu vydala zprávu, v níž upozorňuje na novou hrozbu v podobě trojského koně pod názvem Cerberus.

Trojan zaměřující se na kryptoměny

Dle oficiální zprávy trojský kůň pojmenovaný Cerberus dokáže ukradnout vaše kódy pro dvoufázové ověření generované aplikací Google Authenticator. Kromě kryptoměn tak hrozba platí i na zabezpečení online bankovnictví či emailových účtů.

Ve zprávě se uvádí, že podobný počítačový vir byl objeven již v červnu minulého roku. Cerberus byl aktualizován v polovině ledna letošního roku, kde Trojský kůň dokáže ukradnout i PIN pro uzamčení obrazovky či gesto.

Jakmile se vir nainstaluje na zařízení, je schopen stáhnout veškerý obsah na vzdálený počítač, ke kterému může přistupovat libovolný počet podvodníků. Malware tak podkopává všechny bezpečnostní funkce daného zařízení nebo sítě.

Cerberus se zaměřuje převážně na přední kryptoburzy světa jako je Binance, Coinbase, Xapo, Kraken a další.

Kryptoburzy varují

Nejlepším způsob, jak se bránit proti viru Cerberu je použití fyzické ověřovací fráze, který dokáže zabránit podobným útokům. Fráze pro ověření ve fyzické podobě minimalizují riziko úspěšného kyberútoku hackera.

Nikdy také neukládejte na kryptoburze velké množství kryptoměny. Nezapomeňte, že bez privátního klíče nejsou kryptoměny vaše. Jediným způsobem, jak hacker získá přístup k vašemu privátnímu klíči, je získání přístupu k samotnému zařízení.

Závěr

Populární frázi „not your keys, not your Bitcoin“ neboli nemáte klíč, nemáte Bitcoin je nutné si zapamatovat. V případě nedodržení základních pravidel bezpečnosti hrozí ztráta celého vašeho digitálního majetku, která je nevratná. Kryptoměny jsou decentralizované bez zásahu vlády či centrálních bank, což z vás činí správce vašeho vlastního jmění.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img