[ALTCOIN HUNT 3]: Reserve Protocol a spása Venezuely

0
(0)

V dnešním díle se podíváme na jeden z nejčerstvějších projektů na kryptoměnovém trhu: Reserve Protocol. Dostupný je momentálně výhradně na burze Huobi, a to necelých 24 hodin. Jedná se o potenciálního konkurenta projektu Maker (MKR), který si momentálně zaslouženě hoví na 21. příčce market ranku.

První krok pro krypto: Stabilní decentralizovaná měna

Hlavní vizí projektu Reserve je vytvořit skutečně decentralizovanou a zároveň stabilní měnu, na kterou se budou moci obrátit jak investoři chránící svůj kapitál, tak i například občané zemí, jejichž měny prochází hyperinflací. Venezuela je ostatně pro Reserve Protocol prvním tržním terčem.

Kryptoměny se den ode dne stávají silnější tržní silou schopnou, v dobrém slova smyslu, narušit momentální zastaralé monetární systémy. Zároveň však mohou být spásou a bezpečným přístavem během období krachů a měnových kolapsů. Aby však kryptoměny mohly manifestovat svou sílu v konečné podobě, je zapotřebí, aby na trhu existovaly stabilní a důvěryhodné kryptoměny.

O stabilních kryptoměnách je slyšet čím dál více a vypadá to, že po kauze Tether je právě teď ten pravý čas na nástup nových a silnějších hráčů.

Jak dosáhnout stabilní kryptoměny? 3 fáze Reserve Protocolu

Reserve Protocol počítá s faktem, že dostatečné úrovně decentralizace nelze dosáhnout hned ze startu. Síť Reserve Protocol se bude vyvíjet k decentralizaci během následujících tří fází:

  • Centralizovaná fáze: v první fázi bude Reserve Protocol podložen „klasicky“ americkým dolarem, který budou držet vybrané strany.
  • Decentralizovaná fáze: během druhé fáze bude Reserve token podložen neustále se měnícím a přizpůsobujícím se „košíkem“ aktiv (kryptoměny, americké dolary, euro, akcie…). Pomocí protokolu se i přes variabilní aktiva zachová stabilita Reserve tokenu.
  • Nezávislá fáze: zde již Reserve token nemá zapotřebí jakékoli konexe s dolarem. Nastává stabilizace kupní síly Reserve tokenu nezávisle na pohybu hodnoty dolaru.

3 fáze, 3 Reserve tokeny

Důležitou pointou pro investory i ostatní je skutečnost, že projekt Reserve využívá tří různých tokenů.

  1. Reserve token (RSV) – stabilní kryptoměna, kterou mohou osoby držet za účelem uchování hodnoty či utrácení, stejně jako klasický fiat.
  2. Reserve Rights token (RSR) – RSR bude zajímat spíše investory. Jedná se o pohyblivou kryptoměnu, která slouží k facilitaci stability RSV.
  3. Vedlejší tokeny – ostatní aktiva držená ve smart kontraktu Reserve, která slouží k účelu nejlépe přirovnatelnému ke zlatu, které ještě před vznikem fiat měny podkládalo hodnotu dolaru. Vedlejší tokeny jsou tedy v podstatě tokenizovanými komoditami z reálného světa. Reserve protokol je speciálně navržen tak, aby držel přesně tolik tokenizovaných komodit, aby byla podložena 100% hodnota všech Reserve tokenů.
Reserve Tokenomy
Zdroj: https://twitter.com/reserveprotocol

Kdo stojí za Reserve Protocol?

CEO společnosti je Nevin Freeman. Nevin je zkušeným podnikatelem stojícím za vznikem tří velkých společností. Jak sám říká, jeho misí je řešení správné koordinace lidstva, abychom mohli dosáhnout co největšího potenciálu.

CTO Matt Elder je architektem implementace samotného Reserve protokolu. Dříve pracoval jako jeden z hlavních inženýrů pro Google, Quixey, Linux a Standard Base (IBM).

Spoluzakladatel projektu Miguel Morel je rovněž kapacitou sám o sobě. Jeho předchozí zkušeností je vývoj SaaS machine-learning nástrojů pro e-shopy a vyplňovací centra pro platformy Amazon, Alibaba a TaoBao.

Kdo investuje do Reserve Protocolu?

Neméně zajímavá je i finanční základna prvních investorů projektu Reserve.

reserve token coinbase
zdroj: https://twitter.com/search?f=tweets&q=%24rsr&src=typd

Mezi hvězdné účastníky, kteří stojí za zmínku, rozhodně patří burza Coinbase, která patří mezi nejsilnější hráče v dnešním kryptoměnovém trhu.

Hvězdným angel investorem stojícím za projektem Reserve je také Sam Altman. Mezi předchozí Samovi investice patří například Airbnb, Stripe, Reddit, Pinterest či Change.org.

Hodně pozornosti si určitě zaslouží i Peter Thiel, spoluzakladatel PayPalu.

Angel investorů a společností investujících do projektu Reserve je více než 40, představme si tedy v rychlosti alespoň ty nejvýznamnější:

Crypto Lotus, PreAngel, Blocktower, Neo Global Capital, Velorum Capital, Arrington XRP Captial, Digital Currency Group a další…

Závěr

Trend stabilních kryptoměn je na vzestupu a rozhodně stojí za to ho sledovat. Bude Reserve Protocol jeden z projektů, který přinese trhu něco smysluplného? Na to si ještě budeme muset počkat. Nicméně, jak sami vidíte, určitá naděje zde dozajista je…

*Seriál Altcoin Hunt je nezávislým souborem informací, který v žádném případě nemá sloužit jako finanční poradenství nebo nabádání k nákupu jakýchkoli kryptoměn.

Nenechte si ujít další díly seriálu Altcoin Hunt: sledujte nás na FacebookuInstagramuTwitteru nebo YouTube!

Co číst dále?

[ALTCOIN HUNT] BOLT – Krypto YouTube pro Afriku a Asii – Vyplatí se nakoupit?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img