Podle CEO Coinbase je 60 % investorů instituce – Co to znamená?

1
coinbase coinbase.com

Brian Armstrong, spoluzakladatel a CEO Coinbase, odhalil, že většina obchodníků na Coinbase Pro jsou nyní institucionální investoři.

„90 % peněz na světě je svázáno v institucích, není to jen maloobchod. Tak jsme začali mluvit s těmito potenciálními zákazníky.“

Armstrong dále vysvětluje, že Coinbase má na investory určité požadavky, jako například existenci důvěryhodného správce fondů, což v té době neexistovalo.

Neurčuje, na jaké časové období se odvolává, ale pravděpodobně jde o konec roku 2017, začátek roku 2018, kdy kryptoburza Coinbase oznámila svůj cíl sloužit institucionálním investorům.

K tématu jsme také psali: Proč je Coinbase nejlepší kryptoinstituce současnosti?

„Jak jsme očekávali, instituce se staly větší a větší součástí našeho podnikání,“ řekl Armstrong a dodal: „Začali jsme přidávat funkce, jako je obchodování OTC prostřednictvím úschovy Coinbase. A instituce myslím tvoří 60 % našich obchodních objemů, a to i na Coinbase Pro. To jsou pro nás klíčové zákaznické segmenty a my do nich budeme stále více investovat.“

Nyní na trh vstupují další tradiční hráči, například Fidelity, která plánuje zahájit obchodování s Bitcoiny pro své institucionální zákazníky.

O tom si můžete více přečíst zde: 5 důvodů, proč je vstup Fidelity do kryptoměn velmi důležitý

Pak je tu Bakkt, který hodlá zahájit činnost letos v červenci. Jejich cílem je sloužit institucionálním investorům ke koupi a prodeji Bitcoinu. Firma je pod jurisdikcí CFTC. Navíc se zdá, že by mohla usnadnit přijetí BTC plateb pro velké podniky, jako je Starbucks.

O Bakkt a jejich plánech si můžete přečíst zde: Bakkt – globální platforma pro obchodování krpytoměn od newyorské burzy

Závěr

Vypadá to, že kryptoměny a obchodování s nimi se pomalu, ale jistě přesouvá z rajónu fyzických osob a nadšenců do oblasti institucí a velkých firem. To by na jednu stranu mohlo kryptoměnám pomoci v masivnějším rozšíření a také v růstu cen, na druhou stranu to znamená více regulací, více dohledu a méně svobody.

Napište nám, jestli si myslíte, že je to dobře nebo špatně – buď sem do komentářů nebo na naší FB stránce.

Co číst dále?

[ZPRÁVY] Pokud se Bitcoin udrží nad 6 400 dolary, býci se nemusí obávat • Má Facebook Coin problémy ještě před spuštěním?

Zdroj:
trustnodes.com 

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Petr Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Pro kryptotrh dobrá zpráva, ale pro volatilitu špatná. Bude čím dál těžší udělat 100 a více % ,nakonec to dopadne jakoby akciovým trhem. A to je škoda, nj to co teď všem vadí bude paradoxně v budoucnu negativem